Gaz, ktory lepszy? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A moze uzyskamy na stacjo Schela 10 a nawet 5%-ą znizke

Ale wtedy bysmy mieli dobrze
  
 
Cytat:
2003-01-23 11:17:50, SXC pisze:
A moze uzyskamy na stacjo Schela 10 a nawet 5%-ą znizke

Ale wtedy bysmy mieli dobrze



Jakbyśmy zostali stowarzyszeniem to można cos spróbować.

I dlatego ja jestem za stowarzyszeniem i rejestracja w sądzie.
  
 
Janio tak sobie mysle ze jak bysmy dobili do 100 klubowiczow juz niewielw nam zostalo to mozna bylo by to zrealizowac.

  
 
Natomist ja tankuję na BP(przeważnie) 1,52 zł a co sie idzie do schella, cena jest ta sama ale znaczne róznicy nie odczuwam.róznicę sie czuje tak jak pisaliscie po zatankowaniu na tzw stacjach pod mostem z butli u faceta u którego z gęby smierdzi gazem(ciekawe gdzie on tankuje?)A tak na marginesie zapewnie nie jednemu sie zdarzyło zatankować lepszy gaz ze stacji nierenomowanej tylko (niestety) wieksze to pewniejesze i i do takiej stacji przekonac nas nie trudno
  
 
Zniżki na stacji są raczej nieosiągalne dla nas, chyba że zbieracie punkty i tankujecie na kartę stacji

natomiast stowarzyszenie jak najbardziej, narazie małymi kroczkami zbliżamy się do granicy 100, chociaż ostatnio tempo jakoś wzrosło w ciągu tygodnia wstąpiło do nas kolejnych 8 osób, jezeli taki przyrost będzie utrzymany to kto wie, może na pierwszą rocznicę FSOAK będziemy mogli poszczycić się magiczną liczbą 1 0 0 klubowiczów
  
 
oprócz jakości gazu czynnikiem robiącym zamieszanie jest ciśnienie pompowania na stacji. Okazuje się, że po przejechaniu X km powinniśmy zatankować około Y gazu a tu niespodzianka. Obsługa tłumaczy, że u nich zawór pompy ustawiony na np. 12 atmosfer, u innych bywa o połowę mniej (pierwsze spostrzeżnie to "dynamika" obracania się liczydła dystrybutora)
Proponuję wysądować wpływ tego czynnika na średnią spalania.
A po za tym, nie łudźmy się - Polska to kraj azjatyckich zwyczajów a Europa to brzmi dumnie w wiadomo czyich gębach......
  
 
Cytat:
2003-01-23 12:39:34, Janio pisze:
Jakbyśmy zostali stowarzyszeniem to można cos spróbować.

I dlatego ja jestem za stowarzyszeniem i rejestracja w sądzie.


Widzisz GDA sprawa powraca jak bumerang (jak na ostatnim zlocie) znaczy ze jest wola wsród Klubowiczów!
  
 
Cytat:
2003-01-23 13:08:03, medyk pisze:
róznicę sie czuje tak jak pisaliscie po zatankowaniu na tzw stacjach pod mostem z butli u faceta u którego z gęby smierdzi gazem(ciekawe gdzie on tankuje?)


  
 
Cytat:
2003-01-24 00:37:14, road_runner pisze:
Cytat:
2003-01-23 13:08:03, medyk pisze:
róznicę sie czuje tak jak pisaliscie po zatankowaniu na tzw stacjach pod mostem z butli u faceta u którego z gęby smierdzi gazem(ciekawe gdzie on tankuje?)






Tankuje napój energetyczny "Polmos Power Drink"

No to chlup w ten głupi dziób.
  
 
Witka!

Dwie sprawy

Lal ktos power gas? Jak z moca? jak ze spaleniem?
Dzis zalalem shelowski gaz ale zwykly drogi jak cholera drozszy o 18 gr zobaczymy ile spali... zastanawiam sie jak wyglada sprawa z power gazem...

Druga sprawa... jade dzis kolo 120 przedemna skrzyzowanie nagle zapala sie pomaranczowe wiec ja po hamulcach sprzeglo i sie zatrzymalem... ale autko zgaslo... odpalam dalej gasnie.. i tak gaslo przez jakas minute jazde jazdy - nei trzymalo obrotow...

DOmyslam sie ze przy hamowaniu sie tronke zalalo... czy to normalne na gazie? czy moze cos podregulwoac? jesli tak to co?

aha wracajac do gazu... tankujac na stacji "w bramie" zauwazylem ze z rury leci woda.. strymykiem... jak dam w gaz to pluje po chwili spora kaluza narazie po zatankowaniu tego zwyklego shelowskiego gazu wody brak
  
 
Cytat:
2003-04-25 22:25:09, Starfire pisze:
Lal ktos power gas? Jak z moca? jak ze spaleniem?


poczytaj poprzednią stronę tego tematu

btw: a teraz zacytuję sam siebie :
Cytat:
2003-01-23 13:27:43

może na pierwszą rocznicę FSOAK będziemy mogli poszczycić się magiczną liczbą 1 0 0 klubowiczów


no i stało się

-
POLONEZA CZAS ZACZĄĆ - powiedziała rdza do rdzy
  
 
Cytat:
może na pierwszą rocznicę FSOAK będziemy mogli poszczycić się magiczną liczbą 1 0 0 klubowiczów



Mialem wlasnie napiszac ze to byly prorocze slowa ale mnie ubiegles
A w klubie jest juz 108 osob oraz 50 sympatykow
  
 
To i ja dodam coś od siebie. Tankowałem kilka razy na Shelu ten PowerGas i zauważyłem delikatną różnicę w pracy auta. Obroty stały się równe, lepiej się wkręcał i spalanie spadło mi do 12 litrów (najniższy wynik jaki dotąd osiągnołem) na 100 km w mieście. Ze względu na to że w Poznaniu są bodajże 4 stacje Shela z tym gazem (sam Shel ma więcej ale już bez gazu) to niestety nie tankuje tam. Auto zawsze tankowałem w firmie Auto-Gaz Domański (ci co są z Poznania to chyba wiedzą co to za firma) i na gaz nie narzekałem gdyż u nich tankuje dużo taksiarzy. No ale potem na Aralu wprowadzili gaz i teraz tankuje na Aralu i narazie nie moge nic powiedzieć o tym gazie bo mam rozregulowaną instalacjie gazową a na regulacje jadą w środę.
Wracając do tankowania auta to na niektórych stacjach jakoś dziwnie do butli 65l (53 napełniane) wchodzi nawet do 58l (wiem bo jakoś bratu do Uno tyle wlazło według licznika na stacji) gdyż dystrybutory oszukują nas na pieniążnkach i tak płacimy za kilka literków/dm3 których wogóle nie zakupiliśmy.
  
 
Aktualna cena gazu na BP (gdzie do niedawna tankowałem) waha sie między 1.43 a 1.55zł/litr.

Zimą Shell Power Gas kosztował 1.52zł/litr. a gaz na BP 1.55zł/litr.

Trochę mnie wkurzały kolejki i niezorganizowanie (dystrybutor z gazem obok dystrybutora z paliwem. No i kolejki. Nieraz traciłem po 20 min. na głupim tankowaniu.
Na stacji Shella na Puławskiej pracuje wyjątkowo wredny typ.
Ze 2 miechy temu to nawet się z nim pokłóciłem (zaczęło się od tego że zwróciłem mu uwagę że nie panuje nad bałaganem i nie uwzględnia kolejki) Ten złośliwiec tak się wzburzył, że cała sprawa skończyła sie u kierownika stacji.
Dziad nie chciał mi w końcu zatankować jak nie okażę ważnego badania technicznego. Po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim.
Acha na Power Gazie nie odczułem az takiej róznicy jak niektórzy sugerują. Pojęcie "ekonomia zużycia paliwa" praktycznie u mnie nie istnieje litr róznicy w spalaniu przy jeżdzie delikatnej w porównianiu z szybką nie bardzo mnie przekonuję do wleczenia się za jakimś Żukiem

Aktualnie tankuję na prywatnej stacji za 1.36zł/litr i jestem zadowolony. Róznica 19 groszy na litrze dostatecznie przekonuje mnie
  
 
Cytat:
2003-04-26 10:24:29, Janio pisze:
Dziad nie chciał mi w końcu zatankować jak nie okażę ważnego badania technicznego. Po raz pierwszy spotkałem się z czymś takim.




Takie ich zasrane prawo,mogą zażądać.
W 3mieście spotkałem się z tym parokrotnie.
  
 
Cytat:
Aktualna cena gazu na BP (gdzie do niedawna tankowałem) waha sie między 1.43 a 1.55zł/litr.

Zimą Shell Power Gas kosztował 1.52zł/litr. a gaz na BP 1.55zł/litr.


Cytat:
Aktualnie tankuję na prywatnej stacji za 1.36zł/litr i jestem zadowolony. Róznica 19 groszy na litrze dostatecznie przekonuje mnie



pamietajcie takze ze na autoryzowanych stacjach benzynowych przy tankowaniu otrzymuje sie punkty, za ktore mozna dostac nagrody rzeczowe lub paliwo..
wiec cena jest tym bardziej zblizona do stacji krzkow z gazem.