Czy to mozliwe

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
Ostatnio przydarzylo mi sie cos dziwnego i musze zdobyc kilka informacji zanim zrobie niezly halas. Tankowalam na stacji, mam zbiornik w kole (34l), zawsze tankowalo sie przy pustym zbiorniku 25,8-26l, a tym razem koles zatankowal ponad 33l!!!! Wlasciwie to powiedzialam mu zeby przestal bo zbiornik tyle nie ma pojemnosci ile on mial na dystrybutorze. Pytanie wiec.. kazda butla musi miec zapas, tzn tankuje sie ja do 80%, a wiec czy to mozliwe, ze koles wtankowal mi ponad 33l. Nie wiem ile jest rzeczywiscie bo nie zdazylam wyjezdzic tego, ale czy to mozliwe, zeby cos nie zadzialalo (nie odbilo) i koles zatankowal mi tyle gazu?? W sumie sprawdze ile przejade na tym zbiorniku i wtedy bede wiecej wiedziala, ale poki co chcialabym poznac Wasze opinie.
Czekam na info.
Pozdrawiam/Karola
  
 
Witam.
To bardzo możliwe. Bywa, że zawór się zacina. Dziwnym trafem, cześciej zdarza się to na stacyjkach niefirmowych. Zdarza się nawet, że dystrybutor pokazuje więcej niż nominalna pojemność zbiornika. Już parokrotnie ludzie o takich przypadkach informowali na listach dyskusyjnych. To ostatnie jest dowodem na oszustwa na stacjach.
  
 
To pogratulować tej stacji dokładności pomiaru. Odkąd systematycznie tankuję na Orlenie lub Shellu nie weszło mi nigdy wiecej 37 do 45 litrowej butli. A wcześniej, w przydrożnych zajazdach się zdarzało, oj zdarzało
  
 
Taaa zdarzalo sie u mnie do butli 50l (razem juz z rezerwa) wlazlo 52 na Orlenie hihi na StatOilu nigdy wiecej niz 44 nie wlizlo ale tak duzo to tylko wtedy jak sie odbijacz zawiesil znaczy przeskoczyl przez "patyk"

pozdr
  
 
Może ogłosimy księgę rekordów Thanielu? Tzn. Ile komu weszło ponad normę?
  
 
Dobra Wilku

u mnie butla zwiekszyla objetosc o 4%

pozdr
  
 
Mialem sytuacje gdy do zbiornika 47l weszlo 47.2l.Latem wchodzi srednio 44-45l,zimą natomiast wejdzie do pustego zbiornika 46-47l.Zaznaczam ze mam zablokowana blokade poziomu gazu i wchodzi mi "do bólu".Podejrzewam ze zbiorniki nie sa idealnie rowne i maja pewne niewielkie roznice pojemnosci od nominalu.Dodatkowo temperatura otoczenia wplynie na ilosc wpompowanego gazu.
  
 
A swoja droga Karola trzeba bylo poczekac jeszcze troche jakby znacznie przekroczylo to wtedy mowisz ze to bardzo dziwne ze tyle weszlo i ze na pewno oszukuja i ze jestes z gazety ... zawsze to okolo 50zl w kieszeni

pozdr
  
 
Cytat:
2004-03-09 20:13:05, carinus pisze:
Mialem sytuacje gdy do zbiornika 47l weszlo 47.2l.Latem wchodzi srednio 44-45l,zimą natomiast wejdzie do pustego zbiornika 46-47l.Zaznaczam ze mam zablokowana blokade poziomu gazu i wchodzi mi "do bólu".Podejrzewam ze zbiorniki nie sa idealnie rowne i maja pewne niewielkie roznice pojemnosci od nominalu.Dodatkowo temperatura otoczenia wplynie na ilosc wpompowanego gazu.



Zawsze im nizsza temperatura, tym wiecej gazu
  
 
Wilku ja tak OT ale ... musze sie z toba zgodzic im nizsza temperatura tym wiecej mozna dac w palinik znaczy tym wiecej gazu

pozdr
  
 
Pytanie najwazniejsze - czy jesli blokada uniemozliwiajaca tankowanie 34l (tyle ile ma zbiornik) sie popsula i teraz moge tankowac "do pelna".. - czy to jest bezpieczne?
  
 
witam.
ja mam warsztat montazowy i jednej klientce niby zatankowali 49 ltr do zbiornika o całkowitej pojemnośco 40 ltr . i siętłumaczyli, że tankują pod wyższym ciśnieniem a, że to była nauczycielka chemii to zaraz mieli kontrolę. ale kara500 zł. to przy takim oszystwie to im sięi tak opłacała.
  
 
Cytat:
2004-03-10 09:13:00, karolaa pisze:
Pytanie najwazniejsze - czy jesli blokada uniemozliwiajaca tankowanie 34l (tyle ile ma zbiornik) sie popsula i teraz moge tankowac "do pelna".. - czy to jest bezpieczne?


Średnio bezpieczne. Tankowanie nie do pełna jest spowodowane rozszerzalnością LPG. Dla bezpieczeństwa, w razie podgrzania zbiornika gaz ma gdzie się rozszerzyć i ciśnienie nie wzrasta w ekstremalny sposób. Ale to mogło być jednorazowe ,,zacięcie" zaworu. Następnym razem pewnie odbije normalnie.
A jeśli dobrze pamiętam, to wielozawór powinien wypuszczać gaz na zewnątrz w razie przekroczenia jakiegoś bezpiecznego ciśnienia w butli.