HAMULCE

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mysle ze warto zrobic taki temat zeby w nim pisano o problemach i ogolnie o heblach. Ja sie pochwale ze mam juz szczeki od ladzianki sa w trakcie czyszczenia. Jutro bede mial mocowanie szczek, jeszcze tylko tarcze bo klocki ktore mam w szczekach sa w dobrym stanie. Tylko jak ja to sam zaloze Mam pytanie do mara jak wyglada sprawa z przewodami hamulcowymi, pasuja bez przerobek?
  
 
Jesli chodzi o hamulce to fakt faktem ze seryjne najlepsze nie sa, ale wystarcza jeszeli sie o nie dba.

Czyte tloczki, swiezy plyn, dobre klocki to podstawa.
I ostroznosc przy zakladaniu uszczelek tloczkow... ostatnim razem z Odissem robilismy moje heble i nie zauwazylsimy malenkiego na 0.5 mm ubytku uszczelki.. w nocy caly plyn mi wyciekl i zero hamulcow, ale dalismy rade. Odiss wywachal wyciek - nowe uszczelki, poprawienie mocowania zbiorniczka plynu i jest git. Lapia jak marzenie...
  
 
Fakt jest taki ze moje auto nie jest zadbane. Ale ja je przejelem po ojcu a on nigdy nie dbal o samochody, bo on mowi ze samochod jest dla czlowieka a nie czlowiek dla samochodu i dlatego robil cos w nim jak trzeba bylo. A hamulce do tej pory byly ok ale juz byly w tym roku robione 3 razy i ciagle cos sie w nich psuje. Mam nadzieje ze jak zrobie te dwutloczkowe od lady to bedzie git. Nie chodzi zeby byly mocniejsze (ale powinny ) tylko zebym nic przy nich nie musial robic.
  
 
a gdyby tak raz a pozadnie zrobic orginaly?ale daj znac co bedzie z tymi od lady,moze sam sie skusze?choc mam lukasy wiec moze nie?
  
 
no ale ja lucasów nie mam a może kiedyś mnie coś najdzie.. więc daj znać jak Ci poszło i jak działa!!!
  
 
Cytat:
2004-02-17 22:57:34, Alan28 pisze:
a gdyby tak raz a pozadnie zrobic orginaly?ale daj znac co bedzie z tymi od lady,moze sam sie skusze?choc mam lukasy wiec moze nie?

Ty Alan jak masz lucasy to nie warto chyba ze na lucasy z trucka+ bo one maja 260mm tarcze. Alan a moze bysmy razem tak moje heble zrobili Jakis szesciopak leszka bym przywiozl
  
 
nom brachu ja nie widziec problema jutro np mam wolne mozmy probowac a noz sie uda
  
 
Cytat:
2004-02-18 10:58:03, Alan28 pisze:
nom brachu ja nie widziec problema jutro np mam wolne mozmy probowac a noz sie uda

A na weekend bo na jutro to sie nie wyrobie bo juz do szkoly zaczynam chodzic znowu. I jeszcze nie wyczyszczone sa szczeki.
  
 
Kurcze ale mam problem z tymi heblami. Juz trzy tloczki udalo mi sie wyjac ale czwartego za diabla nie moge Zreszta tamte trzy to wyjelismy z ojcem mega urzadzeniam...pompka rowerowa Ale jeden tloczek siedzi i nie ma ochoty wyjsc a u mnie braki narzedziowe i nie mam go nawet czym zlapac bo obcegi sa za male i nie mamy takiej sily zeby go wyziagnac. Chyba prace z heblami sie przedluza
  
 
Mam juz tarcze i noe klocki tylko gumki na tloczki jeszcze trzeba kupic bo nie mieli. I dzis jest sad ostateczny tego diabelskiego tloczka
  
 
a ja przez wekeend pracuje
  
 
No i niestety przgralem dziesiejsza bitwe Zlosliwosc rzeczy martwych Ale wiem juz jak go wyciagne. A te co juz zrobilem to z odrobinka plynu palcem mozna wciskac wiec chyba jest dobrze?
  
 
Ja dziś też walczyłem z hamulcami - klocki. I teraz się docierają
  
 
A ja mam klocki oryginalne rosyjskie komplet 21 zlociszy
  
 
Coś z nimi nie tak??
  
 
Ha ha ha a ja zalozylem nowe tarcze z przodu i z tylu. Ale bedzie jazda
  
 
a ja klocki woże w bagażniku (fornale) bo mi qrewnie piszczały i wymieniłem na Lucasy- pare złotych więcej a jaki efekt... ciszaaa
  
 
Cytat:
2004-02-19 22:51:28, bandzior pisze:
Coś z nimi nie tak??

Klocki wygladaja dobrze. Poprostu kupilem nowe tarcze ladowskie 251mm i klocki zeby wszystko bylo dobrze. Teraz juz tylko wyjac ten diabelski tloczek wszytko dopicowac i zamontowac i bede mial z przodu dwutloczkowe szczeki i duze tarcze


[ wiadomość edytowana przez: Ali-En dnia 2004-02-20 01:18:41 ]
  
 
Cytat:
2004-02-19 22:51:28, bandzior pisze:
Coś z nimi nie tak??

rosyjskie ponoc swieca bo sa zrobione z rdzenia z czarnobyla
  
 
Czyli klocki tuningowe