I PRZEGLĄD COROLLI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakie czynności są objete 1 - szym przeglądem Corolli i ile kasy należy przygotować???
  
 
W skład I przeglądu po 15 kkm wchodzą:
1. wymiana oleju
2. wymiana uszczelki korka miski
3. wymiana filtra oleju

ASO w Radości rzyczy sobie za całość (z robocizną)
574,22 zł
  
 
Oczywiście Kcezar wszystko dotyczy silniczka od naszych Corollek sedanów tzn. 1,4

Powodzenia

P.S. Mam prośbę opisz jak przebiegł przegląd, czy coś znaleźli...
  
 
Przy okazji sprawdź to:

Cytat:
W mojej nowe TOYCI pojawiły sie żółte smugi na lakierze (ponizej drzwi na całej długosci) przy listwie progowej...Wyglądają jakby to był rozpylony wosk. To samo pojawiło sie na lakierze w nadkolach. Autko myje w ręcznej myjni, standardowymi srodkami. Co to za cholerstwo??? Nie moge tego zmyc szamponem samochodowym???? Mam srebrny metalic i kiepsko to wyglada.Troche widac na foto nr 3 mojej TOYCI



i też napisz co to było
  
 
Jeżeli jest to "nówka" to w książce gwaranc. jest lista punktów do sprawdzenia podczas przeglądu gwaranc. Tak przynajmniej jest w moim AVENSIS. A,że połowę tych prac nie robią to inna sprawa.
  
 
Warto wcześniej zadzwonić do kilku ASO, bo ceny, przynajmniej w Warszawie, różniły się o ... kilkaset złotych. Oczywiście wpływ na cenę ma wybrany olej, a najlepiej przyjechać ze swoim.
  
 
Masz rację Jackal, nie napisałem jakie smarowidło, ja poprosiłem o Mobil1 OW40, no a co do tych różnic między ASO dochodzących do kilkuset zł., to powiem nie chce mi się wierzyć. Mógłbyś podać przykłady.
  
 
Cytat:
2004-03-08 11:40:34, carewicz pisze:
... co do tych różnic między ASO dochodzących do kilkuset zł., to powiem nie chce mi się wierzyć. Mógłbyś podać przykłady.



Proszę bardzo, w moim wypadku najtaniej wychodziło w Markach i Carolina Car Company, a Chodzeń był o prawie 200 zł droższy. Różnica wynika głównie z robocizny, ceny części (filtr, zawleczka, olej) różniły się niewiele.

Natomiast przy kolejnym przeglądzie, po 30.000, należy wymienić filtr przeciwpyłkowy. Ewentualnie można go tylko wyczyścić i do nastęnego przeglądu powinno starczyć. Sam filtr kosztował u Chodzenia 200 zł, a gdzie indziej 120-140 zł.

Z mojej obserwacji rynku warszawskiego wynika, że Chodzeń jest najdroższy, a nie idzie za tym jakość usługi oraz obsługi.
  
 
Bardzo Ci dziękuję.
Osobiście Marek i Pana Cygana nie polecam, są mało solidni i (o dziwo w przeciwieństwie do opinii Jackala) uważam, że są drodzy.
Informacje o niesolidności pochodza z pierwszej ręki, kolega pracował u Cygana przez 2 lata i opowiadał to i owo... tak, tak konkrety, proszę bardzo:
klient prosi o sprawdzenie czegoś => serwisant nie zerknął ale mówi, że jest OK
chłopcy w serwisie potrafili drugą pensję zarabiać na przekrętach na częściach (mówili, że wymienili a nie wymienili, wkładali zamienniki...)
Także nadal polecam Radość (do pierwszej wpadki).
  
 
Cytat:
2004-03-08 12:09:05, carewicz pisze:
Bardzo Ci dziękuję.
Osobiście Marek i Pana Cygana nie polecam, są mało solidni i (o dziwo w przeciwieństwie do opinii Jackala) uważam, że są drodzy.



Każdy uczy sięna błędach, też z nich już zrezygnowałem. Ostatnio byłem w Mościskach i CCC (nie przeglądy) i w przyszłosci będę wybierał serwisy waśnie w kolejności Mościska i CCC.
  
 
Mościska to wiem, a co to CCC???
  
 
Cytat:
2004-03-08 12:32:29, carewicz pisze:
Mościska to wiem, a co to CCC???



Carolina Car Company
  
 


DZIĘKI, WSTYD MI
Potwierdza się zasada: NAJPIERW POMYŚL POTEM ZAPYTAJ