Co się dzieje !!! - paliwa ciągle drożeją - Strona 65

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mimo przedstawianych argumentów ekspertów, negatywnej opinii całej branży paliwowej, stanowisk innych organizacji ministerstwo nadal utrzymuje propozycję podwyżki akcyzy o 58 proc. - mówi Andrzej Olechowski z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.

i

Jeden z argumentów podnoszonych, zwłaszcza wcześniej, przez resort finansów, mówi o konieczności dostosowania się do wymogów i standardów Unii Europejskiej. Jednak trudno go udowodnić, bowiem stawka akcyzy w Polsce na LPG jest dużo wyższa od stawki minimalnej (125 euro/1 tys. kg) i wynosi według obecnego kursu ponad 206 euro. Po podwyżce wzrośnie do aż 327,4 euro. Wyższa jest np. w Danii, gdzie wynosi ok. 475 euro. Warto przy tym pamiętać, że wysokość akcyzy dla LPG (paliw silnikowych) była ustalana w Polsce przy słabszej złotówce i wraz z jej umacnianiem wzrasta w porównaniu z innymi państwami UE. Porównując poziomy opodatkowania akcyzą LPG w Polsce na tle innych krajów Europy, trzeba pamiętać, że u nas produkty te są obłożone dodatkową opłatą paliwową, która wynosi 105 zł za tonę paliwa lub gazu.

Co tu komentować-rżady liberałów kjm
  
 
Gaz 1,99 PB 3,69 i to jest korzystna tendencja
  
 
Gdyby dolar nie drożał byłoby jeszcze taniej

Latem ropa na świecie kosztowała 170$ teraz 47$ - a to niestety efekt globlnego kryzysu także z jednej strony można się cieszyć że tak tanio z drugiej już nie bo kryzys puka do nas już mocno
  
 
Miesiąc temu był dobrobyt i tankowałem za 4,80.

Dziś mamy kryzys, tankowałem za 3,69.

To ja już wolę kryzys. Przynajmniej póki szaraka nie zagazuję.


[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2008-11-21 22:44:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2008-11-21 22:46:51 ]
  
 
A V Power Racing jaki leję do Volvo jak był po 4.80/l tak jest dalej
  
 
Luksusowe coupe kosztuje proszę Kolegi.
  
 
Co jak co, ale w tym akurat aucie czuć kolosalną różnicę w jakości paliwa. Jak lałem na początku zwykłą 95, zamulał się okrutnie. Na 98 idzie jako tako. Na 100 oktanówce idzie jak przecinak. Na szczęście robi się zimno i wysypują powoli sól na jezdnię. Dzięki temu odstawienie Volvo do garażu jest kwestią czasu. Trochę odsapnę finansowo. Bądź co bądź jeżdżąc wynalazkiem spod znaku VW odzwyczałem się, że jazda autem może być taka droga
  
 
Dzisiaj przejeżdżałem koło rozlewni płynów paliwopodobnych Carrefour na Targówku i gazolina regularna wyceniona została u nich na 3,59 o ile mnie pamięć nie myli...

Takich cen dawno nie mieliśmy, co ciekawe szlam do klunkrów jest jakieś ~20gr droższy na litrze...

Ciekawe jak długo takie ceny się utrzymają...
  
 
Takie ceny to miód na moje serce!!!
  
 
Nie ma jak to żyć w kryzysie

LPG - 1,76
PB 95 - 3,23
  
 
ON w kuj.-pom. widziany już po 3,19
  
 
GDA - LPG 1,68 w OLS
  
 
Lełon no to coraz bliżej cen sprzed 6 lat

oto co napisał Skóra otwierając ten temat

Cytat:
2002-10-30 19:26:34, Skora pisze:
No wlasnie juz kosztuje 1,43. Powariowali.


  
 
W Warszawie na Neste cena za 95 3,30, praktycznie dwa lata temu bylo tuz przez podwyzka akcyzy bylo 2,99
  
 
Działdowo LPG 1,99
Gdynia LPG 1,79
  
 
Wczoraj tankowałem na BP w Chorzowie za 3.19 zł za pb95
Oby taka cena utrzymała się jak najdłużej, choć szejkowie straszą zmniejszeniem wydobycia...
  
 
W Szczecinie zatankujemu od: 3.05 za Pb 95 i 1.73 LPG
  
 
Dlugi, gdzie jest to 1,73, gdzies na lewym brzegu?
  
 
Jelenia Góra 3,39-3,43 za PB95. Strach jechać na Szklarską albo Karpacz, bo tam zawsze drożej :/
  
 
Cytat:
2008-12-30 20:11:01, Maurer pisze:
Dlugi, gdzie jest to 1,73, gdzies na lewym brzegu?


Stacja paliwowa przy Auchanie.