Co się dzieje !!! - paliwa ciągle drożeją - Strona 66

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Gdynia LPG 1,69
  
 
LPG 1,61 - Kowalewo Pomorskie
  
 
Neste Częstochowa Pb 95 3,04
  
 
W Warszawie Neste 3,30 za 95 (srednio),
ciekawe gdzie przekroczy magiczna granice 3,0
  
 
gdzieś pod inowrocławiem na orlenie gaz po 1.75
  
 
cena paliwa i gazu poleciała do tego stapnia na łeb ze nawet ktoś (mam nadzieje że nie z tego forum i nikogo nie obraże) postanowił pozbyć się poldrovera z instalacją CNG (CNG jest droższe od LPG)

cytat z ALLEGRO
"Do sprzedania polonez rover 1,4 rocznik 94 z instalacją gazową LPG (zbiornik toroidalny w kole zapasowym) i instalacją CNG (dwa zbiorniki po 41litrów w bagażniku) Auto bez przeglądu, ubezpieczone, sprawne, jeżdżące. Zbiorniki cng z ważną homologacją. Kontakt i foto na maila."

  
 
Kerfur Bydgoszcz - ON 3,09zł i do tego jeszcze dają 5% wartości zatankowanego paliwa w bonach do sklepu.
  
 
Auchan Gdańsk

PB95 - 3,10
LPG - 1,68
  
 
Cytat:
2009-01-05 12:07:01, Rys1977 pisze:
ciekawe gdzie przekroczy magiczna granice 3,0


Tuż przed podwyżką akcyzy :/

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Podobno już jest po 2.99
  
 
LPG 1,54
  
 
W ciągu tygodnia On na stacjach w Białymstoku podskoczyło z 3,19 zł na 3,35 zł. Czyżby kryzys Rosyjsko - Ukraiński???
  
 
I znowu spisek, zmowa stacji benzynowych LPG 2,39 - podnoszą ceny bez powodu i tylko wprowadzają jakieś przychlaśnięte pkty doniczego nieprzydatne, że nie ma nich żadnego prawa. Banda złodzieji.
  
 
A w USA paliwko "normal" kosztuje w przeliczeniu 2,33 zł za litr.
  
 
USA wykorzystują bardzo duzo paliwa przy bardzo małych cenach ,jak ostatnio u nich podrozało to sie słyszało że kierowcy strajkowali ,u nas kierowcy nic sie nie odezwą nawet jak dojdzie cena do 10zł za litr.A politykom za mało...obecnie zaczyna sie nieopłacać nic, kupować sie nieopłaca i sprzedawać ,sprzedawcy podnosza ceny bo coraz wieksze podatki maja..Ale to temat rzeka..

U mnie LPG 2.61zl ,PB 4,91
Auta z duzymi silnikami bedą spadac z cen zapewne
  
 
Kolejny rok minął i mamy:
Pb - 5,65
LPG - 2,82 / 2,85
ON - 5,99

PS
Podobno Braniewo, Frombork jeździ już na paliwie z Kaliningradu. Trzeba będzie chyba kiedyś odwiedzić te rejony.
  
 
  
 
Dlatego wczoraj kupiłem malucha i pracuje nad jego osiągami. Stwierdziłem że muszę jeździć autkiem krajowym, a złupić się nie dam.
  
 
Pozwolicie, że coś zacytuję. To jest wprawdzie sprzed ponad roku, ale wiele nam wyjaśni.

Płacąc za litr benzyny zatankowanej do swojego samochodu ponad połowa jej ostatecznej ceny trafia do skarbu państwa. A ile zarabiają stacje benzynowe?

Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje w hurcie 1,91 zł. Stacja benzynowa musi doliczyć do tego opłatę paliwową (0,09 zł), akcyzę (1,56 zł) i VAT (0,85 zł) wliczając uprzednio w cenę swoją marżę. A ile ona wynosi? W przypadku benzyny średnio zaledwie 0,32 zł. W sumie daje to średnią cenę 4,73 zł za litr paliwa.

Podobnie jest w przypadku oleju napędowego. W hurcie cena wynosi 2,05 zł, do tego dochodzi opłata paliwowa (0,23 zł), akcyza (1,05 zł) i VAT (0,81 zł). Marża stacji paliw to średnio 0,35 zł. W sumie daje to 4,49 zł za litr ON.

Jak widać w przypadku benzyny suma podatków przekracza 50% ceny paliwa. Dzięki temu w zeszłym roku (czyli 2009) do skarbu państwa trafiło z tego tytułu 22,37 mld zł.
  
 
Cytat:
2012-01-22 01:38:32, keen pisze:
(ciach)


WOW Keen - witaj stary druhu!

ciekawa lektura w tym temacie, jeszcze tak drogo jak teraz nie było