Jaka moze byc Przyczyna Trzesienia sie kierownicy i auta???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Jestem tu nowy i chciałem zadac pytanko a chodzi o to konkretnie ze :
moj ojciec ma poldka i jak sie jedzie to kierownica strasznie trzesie i autem troszke tez trzesiei nie wiemy co to moze byc sprawdzałem czy felgi nie sa pokrzywione i nie sa im szybciej sie jedzie tym mniej czyc drgania

Dzieki za wszystkie odpowiedzi


Pozdro
  
 
a:Niewywazona opona
b:nierówna opona (np "jajo")
c:łozysko w stanie agonalnym
d:krzywo zamocowana felga ( DA SIE - przerabiałem w fiacie sprawdz otwory czy nie są powybijane)
e:układ kierowniczy w stanie agonalnym
to na razie tyle mi przyszło do głowy....
  
 
Cytat:
2003-10-12 20:24:51, RATMAN pisze:
a:Niewywazona opona
b:nierówna opona (np "jajo")
c:łozysko w stanie agonalnym
d:krzywo zamocowana felga ( DA SIE - przerabiałem w fiacie sprawdz otwory czy nie są powybijane)
e:układ kierowniczy w stanie agonalnym
to na razie tyle mi przyszło do głowy....



nic dodać nic ujać
  
 
hmm
opony sa w dobrym stanie nie zauwazyłem zeby gdzies było jajo a co do reszty to jutro sie sprawdzi
  
 
przedewszystkim sprawdz czy po podniesieniu nie ma jakiś wyjatkowo wyczuwalnych luzów na kołach. Felgi mągą wyglądac OK ale nie wiem czy sprawdzałeś czy nie mają bicia - takie też sie zdarzaja - wtedy na wywazarce zakladają ci ciezarki np 100 gram
Piszesz ze opony s a wdobrym stanie - przyjzyj sie bieznikowi czy jest równomiernie zdarty ( i to nie tylko w poprzek opony ale i na całym obwodzie Zwróć uwage czy przypadkiem któryś z rowkó bieżnika nie wygląda podejzanie - widziałem u kumpla opone w której popekał wewnątrz kord - jedyny widoczny objaw to zwichrowanie ( ezykiem wezykiem) rowka idącego po całym obwodzie opony a samochodem rzucało jakby na trójkątnym kole jechał....
No - chyba sie dosyć naprodukowałem......
powodzenia
  
 
Cytat:
2003-10-12 20:30:16, bodziot pisze:
Cytat:
2003-10-12 20:24:51, RATMAN pisze:
a:Niewywazona opona
b:nierówna opona (np "jajo")
c:łozysko w stanie agonalnym
d:krzywo zamocowana felga ( DA SIE - przerabiałem w fiacie sprawdz otwory czy nie są powybijane)
e:układ kierowniczy w stanie agonalnym
to na razie tyle mi przyszło do głowy....



nic dodać nic ujać



  
 
PS
Sprawdz tez na wszelki wypadek TYLNE koła - od nich tez moze rzucać całym samochodem a wrazenie jest jakby to przód drgał...
  
 
A objawy występują na każdej nawierzchni czy tylko na "kocich łbach"?


  
 
co do tylnych koł to nie jestem pewny bo nie wiem czy jest mozliwe zeby tak trzesło rierownica (tak jakbys ryszał kierownica w lewo i w prawo tak po 3- 5 cm) od tylnych kol, a nawierzchnia obojetne jaka i tak sie trzesie