Jeden kluczyk do drzwi i stacyjki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
...no własnie myslal ktos nad takim udogodnieniem do FSO...własnie dorobiłem sobie kluczyk do drzwi ze swiatełkiem i tak se mysle ze fajno by było zeby pasował jeszcze do stacyjki...MA KTUS JAKIS POMYSL REALNY W WYKONANIU!!!
  
 
Kazdy Plus ma taki patent


[ wiadomość edytowana przez: road_runner dnia 2003-10-11 12:39:53 ]
  
 
TAK?!?!?!? Nie wiedziałem o tym
  
 
Bardzo wygodne rozwiązanie
  
 
W dodatku te klucze maja o wiele bardziej skomplikowany wzor niz te w starszych poldkach - pełen prymityw.
  
 
Nie wszystkie plusy maja jeden kluczyk te ze starymi klamkami czyli wyprodukowane w 97 roku maja tak jak w starych poldkach 2 kluczyki Dopiero te co maja klamki a'la Nexia maja jeden do wszystkiego.
  
 
Bo to sa pseudo Plusy
  
 
Cytat:
2003-10-11 12:55:21, road_runner pisze:
(....) te w starszych poldkach - pełen prymityw.



Ale jak np zatrzaśniesz kluczyki w środku to nie ma problemu
  
 
Ja widzialem jak kluczem od Poldka sanitarki wojskowej mozna bylo otworzyc drzwi w maluchu Tak wiec jeden klucz do limuzyny i ten sam do szalupy ratunkowej
  
 
Hehe kiedys kumpel z roboty gdzies pojechal sluzbowym autem i zostawil swojego poldzia pod biurem i cos tam blokowal i musielismy go przestawic. Dla jaj sprawdzilem czy aby moje kluczyki nie pasuja do jego auta no i pasowaly takze nie tylko ze jeden kluczyk jest do stacjki jeden do drzwi to jeden to roznych polonezow

pozdr
  
 
Być może miał przekręcone bębenki w zamkach albo bardzo wyrobione zapadki
To się czesto zdarza w starych fso i fsm
  
 
W moim przypadku to raczej nie, bo tylko jednym kluczem sie dalo otworzyc, innymi juz sie nie dalo wiec wyglada to na jakis zbieg okolicznosci
  
 
a kto ma stare zamki... kupuje komplet: stacyjka, komplet zakków do dzwi, do baku za jedyne 90zl / przynajmneij w Radomiu - niestety kupilm ostatni komplet w sklepie , ale może jeszcze będą mieli
  
 
Poloneza nie jest problem otworzyc. Mam kumpla ktory otworzy mi prawie kazdego poloneza. A zlodziej ktory mi ukradl radio byl na tyle uprzejmy ze nawet zamknal na klucz drzwi jak wychodzil, tak ze dopiero po chwili zorientowalem sie ze nie mam radia
  
 
A da radę coś takiego w DF'ie zapodać?? Klamki (kasety) zdecydowanie muszą zostać, jednak kolumne kierowniczą i tak planuje wymienić niedługo więc może da radę coś pokombinować z samymi wkładkami do zamków i stacyjką
Z resztą sam już nie wiem czy opłaca mi się tak kombinować, w końcu niedługo mają się w każdych drzwiach pojawić klamki bez zamków więc chyba dam sobie spokuj i zainwestuje w centrala i reszte bajerów
  
 
Cytat:
2003-10-11 15:13:43, polonezcaro pisze:
a kto ma stare zamki... kupuje komplet: stacyjka, komplet zakków do dzwi, do baku za jedyne 90zl / przynajmneij w Radomiu - niestety kupilm ostatni komplet w sklepie , ale może jeszcze będą mieli



tak dal pewnosciczy dobrze zrozumiałem - komplet zamków pasujących do klamek w Caro / wczesne Caro+ (te prostokątne) + wlew paliwa + stacyjka na jeden kluczyk ?????????
  
 
Cytat:
Nie wszystkie plusy maja jeden kluczyk te ze starymi klamkami czyli wyprodukowane w 97 roku maja tak jak w starych poldkach 2 kluczyki Dopiero te co maja klamki a'la Nexia maja jeden do wszystkiego.


Owszem był kluczyk do drzwi ten stary ale nowy Plusowski był od stacyjki i wleu paliwa w Gumisiowozie nr 3 tak miałem
  
 
ok. teraz wypowie sie fachowiec czyli moj Ojciec.

Niestety nie mam mozliwosci dorobienia 1 kluczyka do stacyjki i do drzwi gdyz sa to zupelnie inne klucze. I nie mowimy tu o nacieciach czyli zabkach ale o profilu klucza. Nie ma rowniez mozliwosci aby do stacyjki wlozyc wkladke od drzwi. Polonezcaro jezeli znasz warsztat na Okulickiego w Radomiu (najlepsi fachowcy w Polosce) to mozesz ich sie zapytac czy cos takiego jest mozliwe, wiesz mi ze nie. Chyba ze kupisz sobie zamki i stacyjke od plusa i dopasujesz ja tak aby wszystko ze soba wspolgralo. A to jest juz dosc spory wydatek nie warty zachodu.

Wiec to by bylo tyle na ten temat z wypowiedzi mojego Ojca. Mam nadzieje ze to rozwialo wasze watpliwosci.
A propos dorobienie kluczyka do plusa: koszt ok.150pln.(immobilajzer)
  
 
Oj tam ja mam prostsza wersje a wlasciwie dwie

1. Centralny czyli jeden kluczyk do stacyjnki i tyle

2. Wyznajac zasade polak potrafi wywalmy stacyjke i robimy odpalanie z guzika i zostaje nam jeden kluczyk do drzwi

pozdr
  
 
3. Centralny z pilota + starter w przycisku i nie mamy żadnego klucza .
Będę tak miał u siebie, z tą różnicą że kluczyk od stacyjki zostawie - blokada kiery może się przydać .
Poza tym zastanawiam sie jaki pilot? Zwykły razem z alarmem czy osobno, 4-kanałowy nadajnik+odbiornik za 150 zeta. Ale ta druga opcja choć o wiele ciekawsza, bo można by zrobić bagażnik otwierany z osobnego przycisku jak w najdroższych limo, osobno klapke wlewu paliwa i Bóg wie co jeszcze, jednak raczej odpada ze względów ekonomicznych. Trzeba będzie więcej zrobić samemu