Przewody VN

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od jakiegos czau nosze sie z zamiarem zakupu przewodow VN.
Czym rożnia sie np: BOSCH, Champion, NGK?
Jakie macie zdanie na temat przewodow SENTECH.
  
 
Wg. mnie to kupuj najtańsze silikonowe przewody WN i tak trzeba je b.często wymieniać. Ja na obecnych silikonach ( nawet nie wiem jaki producent) przejeździłem ponad 20kkm. Znam osoby które w Espero zmieniają przewody co 10-15 kkm. Przed ostatnie Championy wytrzymały 15kkm ... to była porażka, a kosztowały 130zł

A więc moja rada kupować relatywnie tanie ale silikonowe kable WN ...

Ale napewno co kierowca to sposób , więc kto ma jakieś super przewody za które może ręczyć głową...
  
 
Tak jest - tanie i koniecznie silikonowe a częste wymiany b. ważne w przypadku zsilania LPG.
Pozdr.,
Wrolo
  
 
Posiadam instalacje gazową i na przewodach które uzywam obecnie przejechałem 55kkm bez żadnych problemów, przewody firmy Janmor (o koło 70zł) bardzo polecam
  
 
Ja mam 65kkm na orginalnych. Chyba są najlepsze. A po czym poznam że czas na wymianę?

BTW ile kosztują te "silikonowe najtańsze"?
  
 
Cytat:
2004-01-23 14:51:24, koperfil pisze:

Jakie macie zdanie na temat przewodow SENTECH.



Miałem je w Ładzie - wytrzymały 25 tysi przebiegu , czyli niecałe dwa lata....
Skończyło się dyskoteką pod maską....
  
 
Zdecydowanie Sentech. Używałem takich w Poldku. Kosztowały niewiele wiecej od noname'w (coś 35 PLN do Poldka, noname 25 PLN). Mają gwarancję 1 rok. Wykonane naprawdę dobrze. Zadnych kłopotów. W Espero też mam Sentechy i jest ok
  
 
Cytat:
Przed ostatnie Championy wytrzymały 15kkm ... to była porażka, a kosztowały 130zł



Champion to w ogóle jakaś porażka - moje wycieraczki za 50 zł. wytzrymały 3 miesiące - Champion = syf nad syfy - sprawdzone empirycznie
  
 
Sentech do espero 1.5 kosztują 79.30 PLN...(www.sentech.pl)
Warto kupić, czy cos innego w tej cenie?
Pozdr. P.
P.S. I jakie świece do lpg?
  
 
Świece NGK V-Line i to bezapelacyjnie....
  
 
Ja kupilem przewody firmy Janmor- i zrobilem na nich 10k km i spisuja sie dobrze a zaplacilem za nie jakies 70zl .Polecam je . A champion to syf!!
  
 
Tak sobie przeglądam wątki o świecach i widzę, że tyle opinii, ilu użytkowników .
DeeJay - NGK V-line to standard, czy jakieś specjalne do gazu i ile kosztują?
Pozdr. P.
  
 
Ja akurat jestem niezorientowany co do autek zasilanych gazem, ale czy przypadkiem częste awarie kabli WN nie są spowodowane własnie korzystaniem z tegoż "dobrodziejstwa"
  
 
A co to są "częste awarie kabli WN"? Moje działają dobrze (przynajmniej nie jestem w stanie stwierdzić nic nieprawidłowego), lpg ani razu mi nie "strzelił", w mrozy i deszcze zapala bez problemu, no ale "piszą", żeby zmieniać... Ja mam od nowości (73 tkm), w tym przeszło 15 tkm na gazie. Chyba już pora na zmianę...
Pozdr. P.
  
 
Przewody WN Janmor całkowicie wystarczają chociaz oryginalne (Packard) były lepsze. Świece też polskie w zypełności wystarczają a jeżdżę na LPG, bez regulacji szczeliny oczywiście.
Nie wykręcam świec pomiędzy wymianami bo to niezdrowe dla nich.
  
 
Niestety moje autko na świeczkach Iskry odmówiło współpracy zupełnie. Tzn. odpalał naturalnie, ale o w miarę płynnej jeździe mogłem zapomnieć. Poza tym miałem na nich strasznie niestabilne obroty.
Moje autko najlepiej jeździ na: NGK, Bosh' ach (choć te mają ponoć niepochlebną opinię - u mnie sprawują się bardzo dobrze) i Beru.
A kabelki mam MedBryt'u i nie narzekam.
  
 
Znalazłem w katalogu ISKRY świece do 1.5 z lpg (niby specjalne).
Oznaczenie SFE65PRS GAZ, ale one mają szczelinę 0.6.
To zdecydowanie mniej, niż zalecenia katalogowe espero. Co o tym myślicie?
Pozdr. P.
  
 
Ja jezdze na Iskrach (juz 15tys), mam stare kable WN - nie wiem ile juz maja przebiegu, bo od kiedy kupilem samochod jeszcze ich nie wymienialem, tylko przeczyscilem koncowki. Tyle. Strzalow zadnych jeszcze nie mialem
  
 
Ja jeżdżę na świecach NGK V-line - bardzo dobre świece.
Przejeździłem na nich 20 tyś. km., przetrwały awarię uszczelki głowicy - tzn. jedna z nich przetrwała nawałnicę płynu chłodzacego i jeździ nadal - to naprawdę b. dobre świece i do tego nie są drogie.

Co do kabli to faktycznie bardzo dobre są oryginalne kable GM (Packard) z tym ,że są bardzo drogie.
Ja (jak chyba większość z nas) zakupiłem kable Janmora i zrobiłem juz na nich ok. 20 tyś km. - do tej pory bez problemów.
Zamierzam je wymienić po 45-60 tyś km.
  
 
Właśnie 2 godziny temu po przebiegu 99 700 km pożegnałem się z fabrycznymi przewodami WN.
Dla wymieniających darmowa rada od mojego mechanika: warto zostawić oryginalne końcówki przewodów i (koniecznie!) te metalowe osłony termiczne końcówek - przedłuża to zdecydowanie żywotność nowych przewodów.
Pozdrawiam.