Debica - made in Slovenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w ten weekend przezylem zalamanie - przyszly 4 opony kurierem Debica 14,185,65 - chcialem sprawdzic kiedy byly wyprodukowane - data byla mila dla oka bo 0104 wiec nie przelezaly w magazynie 2 lat ale obok byl napis made in slovenia - chcialem specjalnie kupic POLSKIE opony a dostalem slowenskie gowno. Pierwsza rzecz jaka dzisiaj zrobilem to sprzedalem akcje debicy - nie bede inwestowal w firme ktora produkuje opony w slowenii zamiast w Polsce.

PRECZ Z GLOBALIZACJA
  
 
Dobrze ,że sprzedałeś bo Dębica od dłuższego czasu jest na maxa.
  
 
Uuuu... no to fatalnie. Aż trudno mi uwierzyć w to, że produkują opony poza granicami kraju... Cóż nie dość, że jakość jest słaba to jeszcze produkt tylko z nazwy Polski... Bardzo źle...

Pozdrawiam
skonfundowany Maciek
  
 
A tak z ciekawosci to co to za model tych opon dębicy ??
  
 
Cytat:
2004-03-29 16:14:13, Rys1977 pisze:
w ten weekend przezylem zalamanie - przyszly 4 opony kurierem Debica 14,185,65 - chcialem sprawdzic kiedy byly wyprodukowane - data byla mila dla oka bo 0104 wiec nie przelezaly w magazynie 2 lat ale obok byl napis made in slovenia - chcialem specjalnie kupic POLSKIE opony a dostalem slowenskie gowno. Pierwsza rzecz jaka dzisiaj zrobilem to sprzedalem akcje debicy - nie bede inwestowal w firme ktora produkuje opony w slowenii zamiast w Polsce.

PRECZ Z GLOBALIZACJA

A to skubańce,no!!
Globalizacja myśli TAK, globalizacja kapitału - NIE!
  
 
Szkoda gadać. Zamiast płacić podatki w Polsce i dać ludziom pracę, robimy to samo tyle, że w Słowenii. Nic dziwnego, że tak źle się dzieje skoro sami Polacy nie dbają o interesy swojego kraju. Jak inne państwa mają nas szanować skoro my sami siebie nie szanujemy ? (To apropos naszej "wybitnie ważnej" pozycji na arenie międzynarodowej)
  
 
Cytat:
2004-03-29 17:28:55, -DLUGI- pisze:
A tak z ciekawosci to co to za model tych opon dębicy ??



Dêbica FURIO 185/65R14 86 H
ladny kierunkowy bieznik
  
 
Ja widzialem oponki Debica Furio 185/60 R 14 z napisem Made in Turkey.
Juz od dawna Debica to koncern Goodyear, wiec czemu Was to dziwi?

Na pocieszenie: mam tez oponki Continental 185/65 R 14 (niby niemiecka jakosc i te sprawy...) ale z napisami Made in France

Pozdrawiam
Adamus
  
 
a ja sobie najprawdopodobniej kupie barumy 195 60 R14. cierpie, ze nie polskie, ale co jest jeszcze polskie? to jeszcze nic. wszyscy wy, ktorzy kupujecie dzinsy renomowanych firm typu lewis czy inne cos za okolo 200 zyli wiedzcie, ze wszystkie sa produkowane w chinach. cena takich spodni w zakupie tej renomowanej firmy to 3 dolce. nawet alpinus kupuje materialy na swoje polary i plecaki w chinach. nie ma to jak 1000% marzy, nie? szkoda, ze nie zarobia polskie szwaczki. niech zdychaja. wszystko to jeden wielki chuj.
  
 
Ojciec w corsie ma opony Michelin made in spain.

A może zamiast płacić kupe kasy za opony polskie robione za granicą zacząć kupować opony rosyjskie za małą kase??
  
 
Cytat:
2004-03-29 20:15:10, PGN pisze:
a ja sobie najprawdopodobniej kupie barumy 195 60 R14. cierpie, ze nie polskie, ale co jest jeszcze polskie? to jeszcze nic. wszyscy wy, ktorzy kupujecie dzinsy renomowanych firm typu lewis czy inne cos za okolo 200 zyli wiedzcie, ze wszystkie sa produkowane w chinach. cena takich spodni w zakupie tej renomowanej firmy to 3 dolce. nawet alpinus kupuje materialy na swoje polary i plecaki w chinach. nie ma to jak 1000% marzy, nie? szkoda, ze nie zarobia polskie szwaczki. niech zdychaja. wszystko to jeden wielki chuj.



Nie na nie przesadzajmy mamy jeszcze Polskie Fiaty i polskie ....dziury w drogach

Hmmm a swoją drogą to może ktoś mnie oświeci czemu np. Levisy 505 u nas kosztuja ok.400 a w USA'ch ok.100zł (25-30$)

Trojan> aż tak zdesperowani to chyba nie jesteśmy....
  
 
furio juz od dawna robią w śłoweni, mój kumpel juz 2001 roku kupił furio z słowenni

z racji ze jestem elektrykiem i mamy konserwacje budynku, powiem wam coś z mojej działki, chyba wszyscy znaja żarówki i jarzeniówki z piły . Tylko że na jarzeniówkach jest napisane made in france
Co wy na to?
  
 
Cytat:
2004-03-29 20:15:10, PGN pisze:
a ja sobie najprawdopodobniej kupie barumy 195 60 R14. cierpie, ze nie polskie, ale co jest jeszcze polskie? to jeszcze nic. wszyscy wy, ktorzy kupujecie dzinsy renomowanych firm typu lewis czy inne cos za okolo 200 zyli wiedzcie, ze wszystkie sa produkowane w chinach. cena takich spodni w zakupie tej renomowanej firmy to 3 dolce. nawet alpinus kupuje materialy na swoje polary i plecaki w chinach. nie ma to jak 1000% marzy, nie? szkoda, ze nie zarobia polskie szwaczki. niech zdychaja. wszystko to jeden wielki chuj.



Nie jest tak zle, wlasnie sprawdzilem na metce w spodniach Lee: wyprodukowano w polsce.
  
 
Cytat:
2004-03-29 23:38:13, Jojo pisze:
furio juz od dawna robią w śłoweni, mój kumpel juz 2001 roku kupił furio z słowenni

z racji ze jestem elektrykiem i mamy konserwacje budynku, powiem wam coś z mojej działki, chyba wszyscy znaja żarówki i jarzeniówki z piły . Tylko że na jarzeniówkach jest napisane made in france
Co wy na to?



A Piła to Philips i to tłumaczy wszystko... Czy jest jeszcze coś polskiego???
  
 
Cytat:
2004-03-30 00:28:12, dr_przemek pisze:
Cytat:
2004-03-29 23:38:13, Jojo pisze:
furio juz od dawna robią w śłoweni, mój kumpel juz 2001 roku kupił furio z słowenni

z racji ze jestem elektrykiem i mamy konserwacje budynku, powiem wam coś z mojej działki, chyba wszyscy znaja żarówki i jarzeniówki z piły . Tylko że na jarzeniówkach jest napisane made in france
Co wy na to?



A Piła to Philips i to tłumaczy wszystko... Czy jest jeszcze coś polskiego???

Jest polska wódka...
  
 
Może jest jeszcze coś polskiego ale te matoły na pewno postarają się żeby to oddać jak najszybciej za bezcen
  
 
Cytat:
2004-03-30 00:31:51, kaovietz pisze:
Cytat:
2004-03-30 00:28:12, dr_przemek pisze:
Cytat:
2004-03-29 23:38:13, Jojo pisze:
furio juz od dawna robią w śłoweni, mój kumpel juz 2001 roku kupił furio z słowenni

z racji ze jestem elektrykiem i mamy konserwacje budynku, powiem wam coś z mojej działki, chyba wszyscy znaja żarówki i jarzeniówki z piły . Tylko że na jarzeniówkach jest napisane made in france
Co wy na to?



A Piła to Philips i to tłumaczy wszystko... Czy jest jeszcze coś polskiego???

Jest polska wódka...



Kao dobrze piszesz i humor mi poprawiasz - nie byłem w u Was na zlocie w Bydgoszczy gdyż wywiało mnie do Francyji, gdzie najbardziej eksponowane gorzały w supermarkecie to Wyborowa i Żubrówka w cenie 20 euro za 3/4 l. Zrozumiałem wtedy co to znaczy nostalgia...