Jakiego Yarisa kupić? D4D czy 1.3? - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
To by treba było sprawdzić na zegarze jeden kierowca w 2 samochodach bo nie ma 2 identycnie jeżdrzących osób. Ale wg mnie diselek ma szanse z 1.0 jak kierowca jest sprawny to chyba niestety ale 1.0 ustąpi
  
 
Cytat:
2004-03-26 00:07:13, janooop pisze:
To by treba było sprawdzić na zegarze jeden kierowca w 2 samochodach bo nie ma 2 identycnie jeżdrzących osób. Ale wg mnie diselek ma szanse z 1.0 jak kierowca jest sprawny to chyba niestety ale 1.0 ustąpi



wynik nie jest aż tak istotny jak okazja do zabawy
czy ktoś w wawie ma yarisa d4d?
  
 
Ale ja się nie pobawię

Pozatym poczekajmy na lepszą przyczepność bo teraz zimówki za ciepło letnie jeszcze za zimno a wilgoć nie pomaga
  
 
Cytat:
2004-03-26 00:16:12, janooop pisze:

Pozatym poczekajmy na lepszą przyczepność bo teraz zimówki za ciepło letnie jeszcze za zimno a wilgoć nie pomaga



przecież nie piszę, że jutro ...

sam muszę najpierw zmienic opony no i musiby być trochę cieplej ...


ale lepiej jakieś inne miejsce niż FR tam zaczyna robić się niebezpiecznie
  
 
To trzeba poszukać a jest totrudne pozatym dlaczego niebezpieczne ??
  
 
Cytat:
2004-03-26 00:26:22, janooop pisze:
To trzeba poszukać a jest totrudne pozatym dlaczego niebezpieczne ??



a) rowerzyście i rolkarze

b) osoby, które tam jadą pierwszy raz nie czują szerokości jezdni i spychają drugie auto na krawężnik a wjazd na krawężnik przy prędkości 100km/h może się zakończyć tragicznie
  
 
Ale z tych miejsc co znam to jest najbardziej kameralne i bezpieczne. A kwestia spychania zanim się ścigasz pierw przejedź spokojnie i poznaj trasę
  
 
Witam!

"Chcę kupić nowe auto, nie mam olbrzymiej ilości gotówki i mam wybór. Fabia vs Yaris. Tylko z tego co widzę, Fabia nie jest idealna... i dużo gorsza niż Toyota. "

Coz, mialem przez 2 lata Fabie kombi SDI (wolnossacy diesel). Za cholere nie wymienilbym na Toyote Yaris. Mowienie o tym ze Skody nie da sie porownac z Toyota jest nieporozumieniem. Juz pisze czemu:

- fabia, 2 lata, 80 tys km, poza przegladami (tanimi) wymienione byly laczniki stabilizatora (120 zl), klakson (sol przezarla, nisko zamontowany - 60 zl) i to by bylo na tyle. Autko swietnie sie spisywalo.

- Toyota Avensis D4D Kombi (chip TTE 140 KM), z ktorej to marki wszysscy jestescie/jestesmy tak dumni (przjechane 60 tys, 2 lata):
- koszmarne przeglady (po 60 tys 1500 zl), wymienione: pompa wody, kolumna kierownicy, maglownica, tarcze hamulcowe, ogranicznik otwarca przednich drzwi, gumy w zawieszeniu. Koszty czesci i robocizny paranoiczne. Zwykla wymiana klockow 200 zl robocizny.

Wykonanie? W srodku duuuzo lepiej od skody, ladnie i przyjemnie, ale wystarczy zajrzec pod siedzeniea przednie na wykonannie wylotow powietrza, odgarnac mega tandetna podloge w bagazniku gdzie znajduje sie mizerne kolo zapasowe dojazdowe, dysze spryskiwaczy zapiekajace sie, slabe hamulce itd itp. Radio ladnie gra, silnik ma kopa, no ale to wszystko jednak nie tlumaczy calej reszty. Jakos toyota mnie nie zachwyca. Nastepnym autem bedzie Octavia II albo Superb. I nie mowcie mi jaka swietna jest toyota i ze Skoda jest slaba.

No nic,
pozdrwawiam i zycze faktycznie beawaryjnych toyot
Pap

P.S. Ta cala wielka bezawaryjnosc wynika raczej z tego ze po gwarancji samochod jest prawie nowy, bo wszystko zdazylo sie juz popsuc i zostalo wymienione.
  
 
Warto kupic Yarisa ale...produkcji japonskiej
Ja bym wybral D4-D
  
 
Fabie jest ok, bardzo mi sie podoba ale na twoim miejscu wybral bym D-4D. Zadziwia mnie zyzycie paliwa tego samochodziku: 3.7 trasa, 5.1 miasto, 4.2 srednie i przyzwoite osiagi. Pozdro
  
 
Nie no pewnie tak jest że Tandetna podruba VW jest lepsza niż Toyota.

Pamiętaj że o każde auto trzeba dbać i nie ważne czy to jest Toyota czy Dacia.

Pozdro.
  
 
jeździłem wielokrotnie D4D, wyobraź sobei że to autko an serii, bez żadnych przeróbek ma 10s do 100km/h, a po boxie(ca. 89KM i 195Nm) odstawia 1.3 do 130km/h o 1.5 długości, o elastyczniości nei msuze chyba wspominać? 170Nm D4D a 1.3 ca. 124Nm
nawet się nie zastanawiaj bierz D4D!!!!
filmik Yaris D4D w dwie osoby, bez wywalania czegokolwiek z autka
http://gingers.republika.pl/yaris.wmv




[ wiadomość edytowana przez: CarinaGTI dnia 2005-04-13 00:41:01 ]
  
 
Do Kafiego: No z faktami ciezko sie klocic. Nawet Seicento przejechalo w moich rekach 80 tys z 1-na naprawami (wiatraczek do chlodnicy). A jesli "Tandetna podroba VW" jest nieskonczenie bardziej bezawaryjna od super japonczyka to tylko toyocie wystawia to mizerna opinie - ku mojemu nieszczesciu zreszta. Nie wiem jak trzeba jezdzic zeby sie zepsula kolumna kierownicy, albo maglownica. Zreszta mozna poczytac sobie na forum http://www.forum.toyota.org.pl/viewforum.php?f=13 o wadliwych kolumnach kierownicy, wdliwych wypaczajacych sie tarczach, wariujacych centralnych zamkach i innych MASOWYCH problemach. Dla mnie mit toyoty umarl. Jade jutro na naprawe klekotania pod zegarami i lusterko ktore wypada jak je rozkladam po wyjezdzie z myjni.

Co do glownego watku to silnik D4D jest naprawde sympatycznym stworzeniem. Podobno ten mniejszy, ktory wlasnie jest w yarisie jest bardziej technologicznie zaawansowany, wiec zapewne jedzie sie bardzo milo. Z silnikiem zreszta nie mialem zadnych problemow. Chodzi jak burza i o dziwo sie nie psuje ))

Pozdrawiam
Pap

  
 
a mozna wogole kupic Yarka tyle ze prod japonskiej w Polsce czy zostaje tylko prywatny import ?
  
 
Cytat:
2005-04-13 14:20:29, Cromm pisze:
a mozna wogole kupic Yarka tyle ze prod japonskiej w Polsce czy zostaje tylko prywatny import ?


yariski 99-01 były made in JP, później francja, a już teraz też turcja (chyba)
  
 
Hm..............
To prawda że Toyota się pogorszyła ale jak patrze na to czyli lusterka centralny to są jak dla mnie szczegóły gdy w VW co 40kkm. pada turbina jak w Seacie 1.9TD padają pompy wtryskowe czy w skodach z przyczyny złego umieszczenia filtra powietrza krzywią się korbowody

I To są problemy za grubą kasę!

Nie to że mam jakiś żal do Ciebie każdy jeździ tym czym chce i Ja tu nie bronie jednej marki podkreślę KAŻY SIĘ PSUJE jeden częściej drugi rzadziej ale KAŻDY.

Co do skody akurat nie mam przekonania tak jak do seata ale.....
Jeśli jest taki cudny i tani w exploatacji to czemu nie?

Tak więc spokojnie.
Ja w ogóle Diesli nie trawie więc jakiego diesla byś nie kupił to dla mnie będzie to RECHOT!!! I tyle.

Pozdro.
  
 
PAP

Jak pisał Kafi wszystko się psuje, ale jak wskazuja wszelkie raporty niezawodności przeprowadzane przez niezależne firmy - w tym i niemieckie - Toyota zajmuje najwyższe notowania w każdym przedziale wiekowym - a na którym miejscu jest Skoda , czy wspomniany fiat Co tyczy się Seicento to, moja siostra dwa lata temu kupiła sobie nówkę - i widać samochód jest bardzo przywiązany do sięci Fiata bo co trzy cztery miesiące stoi w ASO
  
 
Tu Pap, cos zgubilo mi sie haslo i jakos nie chce sie doslac na maila...

Ludzie Kochani

Ja chyba po prostu jestem mega pechowcem, bo moje doswiadczenia po prostu zaprzeczja tym wszystkim statystykom. Jest dokladnie odwrotnie. Fiat i Skoda bij na glowe moja Toyote. Dlatego po prostu jak czasem gdzies poczytam ze Toyota a w szczegolnosci posiadana przeze mnie Avensis jest na 6 miejscu a Skoda i Fiat na dalekich bardzo to krew mnie zalewa - bo co mi po statystykach jak u mnie jest zupelnie odwrotnie...
Niewatpliwie nie mozna porownywac Seicenta do Fabi a Fabi do Avensisa - bo to samochody z zupelnie innych klas, ale na plaszczyznie niezawodnosci, chyba jedynej na ktorej mozna te auta porownac, moj przypadek zupelnie przeczy statystykom... A moze po prostu to jest ten jeden wyjatek potwierdzajacy regule Kto wie Ale sami powiedzcie, przez pierwsze 2 lata (ja naprawde dbam o samochody) pompa wody, kolumna kierownicy, maglownica, tarcze z przodu, gumy zawieszenia, ogranicznik drzwi (pierdola) i inne rzeczy ktorych juz nie pamietam sa zadziwiajace. Jakies nagromadzenie wadliwych rzeczy straszliwe. Mam nadzieje ze juz wszystko co zle zostalo wymienione i bedzie juz dorbze, bo tym autkiem chcialbym jeszcze 3 lata pojezdzic.

A co do diesli... to ja je po prostu uwielbiam Serio Ten klekot, te niskie obroty... duzy moment... no i male spalanie

Pozdrawiam Serdecznie!
Mam nadzieje ze nazbieralem awarii za wiekszosc toyot i zeby statystyki sie zgadzaly Wam sie juz nic nie powinno zepsuc

Pap
  
 

No i wlasnie wrocilem z serwisu - mam do wymiany kolo zamachowe + byc moze sprzeglo ktore moglo uledz uszkodzeniu od kola... No to juz chyba mam caly nowy samochod.

Pozdrowka,
Pap
  
 
Toyota się pogorszyła - zgadzam sie z tym.
Ale co dziwne na drogach widać istny wysyp modeli Toyota a szczególnie Yaris, Corolla E12 i Avensis. Jade przez K-ce i co widzę : Toyota, Toyota, Toyota, Toyota...
Może to dziwne ale ja z mojej starej Niuni byłam baaaaaaaaaardzo zadowolona a do tej teraz nowszej dopiero się przekonuję.
PAP - przykro mi i mam nadzieję, że się całkiem nie zraziłeś