No kur.... będą winietki.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co Wy to?

http://www2.gazeta.pl/auto/0,37394,0.html
  
 
Daj spokuj, nawet mi sie nie chce o tym mowic. Wizja wlasnego autka przez takie zagrania coraz bardziej sie oddala, bo kierowcy beda teraz chyba najbardziej dojona grupa spoleczna. Ech nie chce mi sie nawet narzekac, i tak chyba kazdy wie co o tym mysle
  
 
Ja myślę,że niedługo wprowadzą podatki od chodzenia po chodnikach A tak serio to jest to szczyt wszystkiego!A kierowcy i tak już są dojeni na każdym kroku-OC,przeglądy i inne gówna,nie mówiąc już o cenach paliwa.Teraz gawiedź,która oleje winietki będzie przemykać po jakichś polnych drogach...Jak powiedział Wyrwiząb-szkoda gadać.
ale...ŻYWCEM NAS NIE WEZMĄ!!!
  
 
No co wy chcecie ? Przecież żyjemy w Polsce
A najlepsze jest to że auta z kratką zapłacą 270zl, my (czyli własciciele Poldków i DF i aut pow 900ccm) 180, a "cieniasy"120zł
tzn do 900ccm (ale granca ta może się zmienić)
  
 
Będą albo i nie. Wszystko wskazuje na to, że znowu wymysł (p)osłów jest niezgodny z konstytucją. Trybunał się napracuje za obecnej kadencji.
  
 
Raczej bankowo mamy to zapewnione
Sławetna dziura czeka na zapchanie-z kierowców najłatwiej ściągnąć kasiorę.Tylko czekać jak wprowadzą podatek za oddychanie
  
 
A co wy na to :

Projekt ustawy o budowie i eksploatacji dróg krajowych reguluje też sprawę innych opłat dla kierowców, czasem zupełnie niezwiązanych z jazdą po drogach krajowych.

Reguluje zatem zasady pobierania opłat za parkowanie w mieście (ustala na 3 zł maksymalną stawkę za godzinę parkowania, z możliwością stosowania stawek rosnących z każdą godziną postoju), a także pozwala na wprowadzenie nowej opłaty - za wjazd samochodem do "strefy śródmiejskiej". Przewiduje się, że ta nowa opłata może wynieść do 5 zł, a kara za wjazd bez opłaty - do 50 zł. Oczywiście, to od władz poszczególnych miast będzie zależało, czy na takie opłaty się zdecydują.

Dodatkowo projekt ustawy przewiduje możliwość wprowadzenia opłat za przejazdy mostami i tunelami, które mają co najmniej 400 m długości. Za przejazd takim mostem lub tunelem gmina zyska prawo poboru do 8 zł w przypadku roweru, 10 zł w przypadku samochodu osobowego i 12-18 zł od większych pojazdów.


Przecierz to są ZŁODZIEJE. Kur... samochód to już nie luksus a standard !! i nie tylko najbogatsi posiadają samochody.

[teoretycznie w tej sytuacji przejazd z Grochowa do śródmieścia to było by : 10 zł za most + 5 za wjazd do centrum to 15 zł + powrót 10 = 25. Teraz 5 dni w tygodniu = 125 * 4 tygodnie = 500/miesięcznie + paliwo + winieta + parkingi - człowiek na samochód nawet nie zarobi , a co mówić o mieszkaniu , żarciu i innych kosztach ?? - mam nadzieje że źle zrozumiałem ten tekst]

PS To ja już wole po tych dziurawych drogach jeździć taniej wyjdzie wymiana zawieszenia co 2 lata

[ wiadomość edytowana przez: 3LiTe dnia 2003-01-10 00:36:33 ]
  
 
niechce mi sie nawet pisac o tych ........

  
 
Obejrzałem dziś mapę w "GW" i wygląda na to, że aby pojechać na działkę, którą mam 20 km stąd muszę mieć winietę. Qrczę, droga, która tam prowadzi jest nierówna i tak wąska, że się ciężarówki bez zjeżdżania na pobocze nie mogą minąć, a została zaliczona do krajowych płatnych. Wrrrrrrrrrrrr!
  
 
Powiem tak, że jeżdżę dużo po Europie i te dwupasmówki budowane w Polsce (A2 i A4 konkretnie mam na myśli) odbiegają dalece od trój i cztero pasmowych autostrad wybudowanych w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, jak już robią te winiety, czy tam pobierają pieniądze to mogliby przynajmniej budować porządne te drogi.
  
 
A może zostanmy politykami...bysmy mieli winietki służbowe...NIECH KTOS OPRACUJE JAKAS ANTYWINIETKE W POSTACI NAKLEJKI-OD RAZU ZNAJDZIE SIE NA SZYBIE MOJEGO AUTKA!!!
  
 
Ehhh popieram przedmowcow SZKODA GADAC

A i tak ktos sie wypowiedzial ze moze 1/3 z wplat z winetek pojdzie na drogi a reszta do kieszeni OSLOW !!!! ;P
  
 
Witam wszystkich!
Strasznie mnie wkurzył nasz mądry rząd i jeszcze mądrzejszy projekt winiet. Dzwoniłem nawet do radia Zet i i opowiedzialem się przeciwko temu wyzyskowi. Winiety to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy z kieszeni kierowców i nietylko. Jak długo tak można okradać ludzi!, bo żeby ściągać coś od ludzi trzeba im dać pracę i środki na utrzymanie nieprawdaż? A znam takich co nie mają na godziwe życie i chleb. Za to pan Miller i jego kumple (złodziejskie pociotki, komuchy wstrętne) wożą się po świecie za nasze pieniądze i szykują nam szarym ludziom drugą Albanię. Uważam Winiety za beznadzieję bo dość jest podatku w benzynie a drogi jakie były takie są i nic nie jest lepiej (za podatek w benzynie ktoś bierze piękne miljony). Niech lepiej zaczną ściągać należności za przesył gazu rurociągiem jamalskim, bo on leci praktycznie za darmo.
Musimy sie trzymac razem i jakoś zaprotestować! Dość samowoli rządu!
  
 
Cytat:
2003-01-10 17:26:49, WojciechK pisze:
Musimy sie trzymac razem i jakoś zaprotestować! Dość samowoli rządu!


Już protestowaliśmy w sierpniu - zobacz ile tysięcy osób to zrobiło, nasz rząd ma w dupie protesty społeczne
Protest w sprawie winietek !!!

ja to sie martwię jak dojechać (którędy) na zlot ogólnopolski w tym roku
  
 
Jak narazie winietki mają być wprowadzone od czerwca.

Piękny prezent na wakacyjne wyjazdy
  
 
ja proponuje przeprowdzic rewolucje, a najchetniej bym sie z pOLSKI wyniosl, tu juz normanie przeginaja pale, nie da sie zyc, popadne chyba w obled...

Pozdrawiam wszystkich i stalowych nerwow zycze
  
 
Zasadniczo to banda złodziei. Wymyślają co chwile inne podatki, a tak naprawdę ida na konsumpcję i pokrywanie zadłużen wielkich zakładów. Za nasze pieniądze gnoje kupuja sobie luksósowe samochody i stawiają chatki pod Warszawą. Jeszcze trochę to będą pobierać klimatyczne np na Śląsku, albo podatek od cwaniactwa bo udało ci się przeżyć przez miesiąc za 500zł renty. I jeszcze po 2004 będziemy mieli większe koszty bo.... tak podatki do kasy złodziejskiej braci w Brukseli
  
 
Witam
Mały off-topic do tej niezbyt jednak wesołej sytuacji
Enjoy

W centrum Warszawy facet stoi w olbrzymim korku juz dobre pól godziny.
Kolejka wcale sie nie przesuwa. Widzac za oknem przechodzacego policjanta
otwiera okno i pyta:
- Co sie stalo, dlaczego tak dlugo stoimy bez ruchu?
- Na srodku skrzyzowania usiadl minister Marek Pol i powiedzial, ze jeśli
kazdy kierowca nie zaplaci 180 zlotych za winietke, to on obleje sie benzyna
i podpali, a ja wlasnie zbieram skladke.
- I ile juz pan uzbieral?
- Jakies czterdziści litrów

  
 
Przyłączę się do każdej formy protestu nie wyłączając: blokady dróg, palenia opon (palenia gumy także) i wysypywania zboża...

A z tymi opłatami za tunele, mosty itp to już chyba jakiś żarcik... Na szczęście rzadko oglądam ostatnio TV i słucham/czytam wiadomości.
  
 
Ostatnio zacząłem jakoś bardziej serio myśleć o emigracji. W takiej np. Norwegii jest miła atmosfera, dobre drogi, sympatyczni obywatele, normalne przepisy, czyste powietrze, "kranówa", którą można pić bez przegotowania i brak Unii Europejskiej.