Gaz - wlot powietrza do filtra?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ostatnio blizej sie przyjzalem silnikowi wraz z ksiazka serwisowa i stwierdzilem brak rury doprowadzajacej cieple powietrze do filtra powietrza. W ksiazce wyczytalem ze na zime powinno sie inaczej zakladac pokrywe od filtra tzn. blaszka zaslonic glowny wlot a odslonic wlot cieplego powietrza. Pytanie tyczy sie czy przy instalacji gazu tez tak powinno byc bo nie wiem czy rura zdjeta specjalnie czy poprzedniemu wlascicielowi zleciala i nie chcialo mu sie zalozyc. Jak to powinno byc tak naprawde?
  
 
pewnie poprzedni wlasciciel to olal, ale prawde mowiac to bez tego tez mozna spokojnie jezdzic i wcale duzo wiecej przez to nie bedzie palic w zimie
  
 
no 20 litrow gazu to masakra jak sie uwine z tym olejem to jade wymienic swiece zregenerowac parownik i wyregulowac wszystko od nowa
  
 
no chyba ze mi oszwabia licznik to inna sprawa bedzie. renault kangoo pokazuje mi od stacji benzynowej do garazu 2 kilometry a ladzianka tylko nieco ponad kilometr. bardziej ufam licznikowi z kangoora wiec moze z tym spalaniem nie jest zle. kangoora na trasie testowalem na tych slupkach i pokazuje ok 10 slupkow to okolo kilometra raz 100 metrow wiecej raz 100 metrow mniej ladzianka jakos jeszcze nie testowalem )