Jakie świeczki do LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam pytanko Jakie świeczki są odpowiednie do LPG, słyszałem że muszą być jedno elektrodowe ?

Pozdrawiam
  
 
Zdecydowanie. A jak ktoś lubi, to Briski Silver.
  
 
Ja z powodzeniem używam Iskrę GAZ
  
 
Fajnie ale czy jest jakas róznica w swieczkach brisk silver do 1.8T 150 KM a do innych ?
Pozdrawiam
  
 
Witam mam toyke Carine 2.0 i mi kolesie w zakłądzie gdzie zakładałem gaz powiedzieli zebym sie nie bawił i zakłądał orginalne takie jak przewidział producent auta a nie kupował jakies specjalne do gazu ??????????//
  
 
I takie zalecane przez wytwórcę najlepiej pasują. Bez wodotrysków.
  
 
Ja mam boshe platiniumy . Podobno są na 110 tysiów toteż i na gazie troche pożyją i nie będzie trzeba zmieniać za 10.
pozdrawiam...
  
 
co 10.000 wymiana? to chyba świece woskowe))
Używam z powodzeniem NGK (3 elektr), miałem je nawet wymieniać co 30.000, ale mi się zapomniało. Obecnie jest 65.000 i jezdzę bez problemów.
Brisk słyszałem że kaszana, ale co fachowiec to poleca swoje.
Boscha (zwykłe) załatwiłem po 15.000km. Nie wytrzymały podwyższonej temperatury na gazie. Podobnie będzie ze standardowymi firmówkami.
Acha, niektórzy twierdzą, że trzeba do gazu zmniejszać szczelinę. Mam nadzieję, że nikt tego nie robi, bo jak mu kawałek się odłamie to będzie małe rzeźbienie w cylindrze.

pzdr
Toom

[ wiadomość edytowana przez: Toom dnia 2004-03-26 15:58:58 ]
  
 
Cytat:
Boscha (zwykłe) załatwiłem po 15.000km. Nie wytrzymały podwyższonej temperatury na gazie. Podobnie będzie ze standardowymi firmówkami.


No to chyba jednak będzie blisko 10-ciu jak coś
a te NGK to pewnie jakieś też specJal bo sie sieu nieznam
  
 
Cytat:
2004-03-26 15:57:19, Toom pisze:
co 10.000 wymiana? to chyba świece woskowe))
Używam z powodzeniem NGK
[...]



O ile pamięć mnie nie myli u mnie fabryka przewiduje co 15000. Też używam NGK i już od ok. 13000 czuć na wolnych obrotach że są zmęczone. Teraz założyłem Denso i zobaczymy jak się sprawią.

Cytat:
Acha, niektórzy twierdzą, że trzeba do gazu zmniejszać szczelinę. Mam nadzieję, że nikt tego nie robi, bo jak mu kawałek się odłamie to będzie małe rzeźbienie w cylindrze.



Racja. Żadnego cudowania. Co fabryka przewidziała tak ma być.
I również przychylam się do zdania, że nie ma co cudować z kosmicznymi wynalazkami lub "dedykowanymi" do LPG. Świece standard do danego pojazdu i wio do przodu
Co do firm... Bosh odkładam na bok. W poprzednim pojeździe pękały notorycznie izolatory przy wewnętrznej elektrodzie Jednoelektrodowe spisywały się o niebo lepiej niż trójelektrodowe.
Natomiast zwykłe Championy były w porządku. Więcej tematów nie przerobiłem
Pozdro.
  
 
W ostatnim czasie pokazały się w sprzedaży nowe świece Bosch jednoelektrodowe do LPG. nie znam dokładnie nazwy, ale szt. kosztuje w sklepie ok. 12 zł/szt. z tego co słyszałem od kolegi dobrze się spisują i ponoć technologia w nich zastosowana jest na wysokim poziomie w porównaniu do innych firm.
  
 
Ja tam jezdze na polskich iskrach i przejechalem na nich ponad 18 000 km +lpg i działają dalej jak nowe jak nie ma roznicy to po co przeplacac
  
 
Cytat:
2004-03-26 22:28:05, Bufi pisze:
W ostatnim czasie pokazały się w sprzedaży nowe świece Bosch jednoelektrodowe do LPG. nie znam dokładnie nazwy, ale szt. kosztuje w sklepie ok. 12 zł/szt. z tego co słyszałem od kolegi dobrze się spisują i ponoć technologia w nich zastosowana jest na wysokim poziomie w porównaniu do innych firm.

  
 
Cytat:
2004-03-26 22:28:05, Bufi pisze:
W ostatnim czasie pokazały się w sprzedaży nowe świece Bosch jednoelektrodowe do LPG. nie znam dokładnie nazwy, ale szt. kosztuje w sklepie ok. 12 zł/szt. z tego co słyszałem od kolegi dobrze się spisują i ponoć technologia w nich zastosowana jest na wysokim poziomie w porównaniu do innych firm.



Bufi jak możesz zapytaj kolegi czy do Astry 1.6i 8v są jakieś wynalazki tego typu oflagowane marką Bosh (zalecane do mojego auta przez fabrykę to BOSH WR 8DC lub WR 8DC4)
  
 
vadiq - kumpel kupił je w Katowicach w sklepie zajmującym się tuningiem, więc za bardzo jak z nim rozmawiałem, nie może Ci pomóc. Obiecał mi podać ich dokładną nazwę, ale jak będzie przejeżdzał koło tego sklepu, bo nie chce się mu świecy wykręcać (lenistwo). Ponoć na giełdzie też już są w sprzedaży.
  
 
Bufi kolego, dzięki za zainteresowanie, czekam zatem na wieści
  
 
vadiq jak obiecałem - tak piszę.
Bosch Super Plus, ale jak sam widzę na str. www są one inne niż te które opisywał.

świece bosch

[ wiadomość edytowana przez: Bufi dnia 2004-03-29 17:45:22 ]