50 i ani grama wiecej!!! - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
radary tego typu maja błąd przy zakresie 0-100km/h az 10% wiec nie mogą kogos złapac za przekroczenie predkosci o 5 km/h.
  
 
No to doigrałem się.

Od dwóch dni staram sie jeździć ścićle zgodznie z przepisami.
Dziś po wyjeździe z firmy nie przejechałem więcej jak 5 km i na moście na ul. Płowieckiej w stronę centrum (ogranieczenie do 40 km/h) jadąc przepisowo zostałem zatrzymany przez patrol drogówki.

Powodem zatrzymania było, jak poinformował mnie pan policjant (nazwisko i stopień do wiadomości autora tekstu) "PODEJRZANE ZACHOWANIE SIĘ NA DRODZE !!!"

No rzesz censored jego w censored censored censored

Na chwilę przed zatrzymaniem odezwało się kilka kalksonów, ponieważ większośc użytkowników dróg poruszało się nie wolniej jak 80 km/h.

Na wstępie zostałem przebadany na obecność alkoholu, które to badanie dało wynik negatywny. Bałem się tylko, żeby mnie panowie funkcjonariusze nie zabrali do szpitala na badanie krwi lub moczu na obecność narkotyków.

Został sprawdzony dowgłębnie stan techniczny auta, numery za zagodność z dokumentami.
Pytali się nawet co wiozę i skąd to mam!!!

Kurwica mnie ogarneła i mam zjebany tydzień już chyba do końca.

I wszystko przez to, że wlokłem się jak ostatnia pizda zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.

Jak jeszcze raz ktoś wyleci z podobnym pomysłem jak ten, to osobiście mu zasadzę kopa w dupę.






[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2004-04-22 15:27:56 ]
  
 
Admi a nie powiedziales panom nic o Akcji jezdzenia zgodnie z przepisami? I o tym ze w tym miejscu wlasnie tyle wolno? Pewno by sie zdziwili. Ja sie niestety nie pisze na takie eksperymenty mam za ciezka noge a roverek strasznie warczy jak mu sie na dwojce nie da przynajmniej 2500 obrotow a dwa i pol to jest juz ponad 50 na godzine.
Coz mamy idiotow ustanawiajacych prawo ale co poradzic...
  
 
No to mamy dowód, że lepiej się nie wyróżniac z tłumu, nawet pozytywnie. Ale, ech szkoda gadać...
  
 
Cytat:
2004-04-22 15:23:10, Admiral pisze:
No to doigrałem się.

Od dwóch dni staram sie jeździć ścićle zgodznie z przepisami.
[...]
km/h) jadąc przepisowo zostałem zatrzymany przez patrol drogówki.

Powodem zatrzymania było, jak poinformował mnie pan policjant (nazwisko i stopień do wiadomości autora tekstu) "PODEJRZANE ZACHOWANIE SIĘ NA DRODZE !!!"

[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2004-04-22 15:27:56 ]




Prawdopodobnie ustawodawcy chodzi o demoralizację przez przyzwyczajenie do łamania prawa...


  
 
No to może rozpoczniemy produkcję aut 3-biegowych ? Cóż z tego wynika, że teraz będę musiał się mulić 2400 rpm na III biegu, gdyż IV wtedy nie warto wrzucać. Lecz oni zapewne dbają o ekonomiczne zużycie paliwa w Polonezach, gdyż pewnieprzeczytali w Morawskim, że przy 2500rpm auto najmniej spala, więc się dostosowali

Gratuluję udanego pomysłu - a to dla tych co go ustalili.
  
 
50 km/h to najbardziej nieodpowiednia prędkość jeśli chodzi o silnik..
pogratulujmy tym panom
  
 
Cytat:
2004-04-22 16:47:35, Maciek_938 pisze:
Lecz oni zapewne dbają o ekonomiczne zużycie paliwa w Polonezach, gdyż pewnie przeczytali w Morawskim, że przy 2500rpm auto najmniej spala, więc się dostosowali ...




ALE NA MIŁOŚC BOSKĄ NIE NA TRZECIM BIEGU !!!



  
 
Czytał ktoś dziś auto świat. Pisza ze od 1 maja ograniczenie predkosci w mieście wynosi 50 km/h w dzień i 60 km/h w nocy od 22 do 5. Fajnie, ale ja dziś pierwszy raz o tym usłyszałem, a w tv to nie widziałem nic żeby mówili. Ktoś o tym słyszał. A propo 60 w nocy, w nocy po mieście to sie jedzie nawet ze 150 i tak jest bezpiecznie, bo nikogo nie ma na drodze, ostatnio po koncercie jechałem to prawie zero autek, no może poza centrum, ale poza nim normalnie z 5 aut po drodze widziałem.
  
 
Obowiazuje 50km/h.
  
 
Cytat:
2004-05-05 01:07:40, Mebig pisze:
Fajnie, ale ja dziś pierwszy raz o tym usłyszałem, a w tv to nie widziałem nic żeby mówili. Ktoś o tym słyszał.


A zobacz stronę wcześniej tego tematu
pisalem o tym już 21-04 że taka ustawa została przegłosowana, i co najważniejsze "nie znajomość prawa nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania" i napewno panom policmajstrom nie możesz się tłumaczyć że nic nie słyszałeś
  
 
Cytat:
2004-05-05 07:54:11, GDA pisze:
Cytat:
2004-05-05 01:07:40, Mebig pisze:
Fajnie, ale ja dziś pierwszy raz o tym usłyszałem, a w tv to nie widziałem nic żeby mówili. Ktoś o tym słyszał.


A zobacz stronę wcześniej tego tematu
pisalem o tym już 21-04 że taka ustawa została przegłosowana, i co najważniejsze "nie znajomość prawa nie zwalnia od obowiązku jego przestrzegania" i napewno panom policmajstrom nie możesz się tłumaczyć że nic nie słyszałeś




To się zgadza, ale jak widac w artyule piszą że nie wiele osó o tym wie, wiec do cholery robią zmiany a nic o nich nie powiedzą, sam mam się dowiadywać, wydzwianiać do urzędów itp, niech rząd nie będzie śmieszny, jak coś nowelizują mogli by o tym powiadomić, jedyne co było głośno to o zmianach na prawo jazdy.
  
 
Właśnie mówią o nowym przepisie w FAKTACH TVN także nie jest tak źle że nie informują
  
 
ACH ja pojade najwi ęcej60 km/h i mnie to pierdoli ze mnie zlapia
do dupy z nimi
  
 
Cytat:
2004-05-05 19:46:28, car pisze:
ACH ja pojade najwi ęcej60 km/h i mnie to pierdoli ze mnie zlapia
do dupy z nimi



Nie radze, ja tez pojechalem ostatnio szybciej i niestety dojebali mi okrutnie, teraz to jezdze jakbym mial ceglowke pod gazem, a zlapalo mnie slynne w 3 city mondeo z videoradarem, na estakadzie kwiatkowskiego, nawet dogadac sie nie szlo
  
 
Każdy dużo gada dopóki nie dostanie mandatu, sam wiem o tym, dostałbym mandat za pomarańczowe światło i potem przez rok na pomarańczowym nie przejechałem ani razu, aż w końcu by mi ktoś prawie zaparkował i od tamtego czasu pomarańczowe mnie gdy wiem ze nie wychamuje nie rusza, wolę mandat niż brak auta przez kilka dni bo jakis baran nie wychamował. Jeśłi chodzi o zmiane na 50 to powiem wam że za dużo to statystyk wypadków z udziałem pieszych nie zmieni, zawsze dowalają kierowcą, a co z pieszymi. Powinni sobie tak po cywilu postać na krzyzówce i zobaczyć ile wiary przechodzi na czerwonym, wpycha się przed auta na przjeściach, a potem twierdzą że są wypadki, gówno do 20 by zmniejszyli i nawet jakby ktoś przestrzegał to wypadki z udziałem piszych by były, a to wszytsko przez znowelizowanie kiedyś kodeksu stwierdzeniem, pieszy na przejściu ma pierszeństwo który jest notorycznie naruszany przez przechodniów, powinni tym przepisem sie zając, a nie on myśli ze ma pierszeństwo to samochód musi mu się zatrzymać, no dobra, ale żeby go zatrzymać potrzeba trochę czasu i miejsca, ale o tym już się wtedy nie myśłi, tylko o tym ze ma się pierszeństwo.
  
 
Cytat:
2004-05-05 19:49:20, Tomek_gdy pisze:
Cytat:
2004-05-05 19:46:28, car pisze:
ACH ja pojade najwi ęcej60 km/h i mnie to pierdoli ze mnie zlapia
do dupy z nimi



Nie radze, ja tez pojechalem ostatnio szybciej i niestety dojebali mi okrutnie, teraz to jezdze jakbym mial ceglowke pod gazem, a zlapalo mnie slynne w 3 city mondeo z videoradarem, na estakadzie kwiatkowskiego, nawet dogadac sie nie szlo


Na estakadzie b. często się bujają z wideoradarem-dla mnie jednak wizja takiej prostej często jest silniejsza
  
 
A ja pier...to i będę se jeździł pięćdziesiąt na godzine bo tak jest bezpieczniej i lepiej dla mojego Fiaciora.
Aha:Brawo dla tych którzy twierdzą,że jadąc na trójce 50km/h można wpłynąć negatywnie na silnik.Stwierdzam,że Panowie Profesorowie pracujący na Politechnice Śląskiej uśmiali się po przeczytaniu tych naprawde ciekawych uwag."Tylko pędzel i min 5000obr/min oszczędzą silnik!"

[ wiadomość edytowana przez: peter83 dnia 2004-05-05 22:45:15 ]
  
 
...wszystkim zapominalskim i nieswiadomym PRZYPOMINAM ŻE od 1-go maja zasówamy w zabudowanym w dzien 50 km/h a w nocy 60km/h(noc tzn od 23 do 5-tej rano) KOLEJNA CICHA ZMIANA PRZEPISÓW
  
 
Przepisy, przepisami a życie kołem się toczy.