ESPERO - gdzie najlepiej i najkorzystniej kupic ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
,,chyba chciałeś powiedzieć przyspiesza, a jedzie z prędkością maksymalną na km - tak w skrócie''

z prędkością maksymalną - w codziennym użykowaniu, na trasie, w mieście, na wsi, nie wiem gdzie tak się jeździ z maksymalną prędkością, chyba, że po starym lotnisku, ale nie po to kupuje się samochód.
  
 
Nie zmienia to faktu, że najważniejszy jest moment

Chyba, ze mamy Honde V-Tec
  
 
Moment mówicie... polecam coś z silnikiem V12, tak z 6l pojemności. Nie będzie to miało ani spodziewanego przyspieszenia, ani prędkości max. ale...
  
 
No tak po co licytowac sie który silniczek od kosiarki jest lepszy, skoro za porada Piotrka lepiej miec silnik od samochodu!
  
 
Proponuję poszukać Esperaka na Śląsku. Z reguły samochody są tam tańsze o 2-3 tys. niż w małopolskim.
Tak jak pisał kolega speedR na 2,0 nie nastawiaj się za bardzo. Ja też gdy kilka miesięcy temu kupowałem Esperaka polowałem na 2,0 a kupiłem 1,5 z klimą i ABSem.
Wszystkie oglądane przeze mnie dwulitrówki były w opłakanym stanie i pochodziły albo z banku albo od taksiarzy, albo były po konkretnych dzwonach.
Lepiej kupić auto bez LPG i instalkę założyć już po kupnie.
Ceny instalek do esperaków wachają się pomiędzy 1800-2300 zł. (oczywiście z komputerem), z czym najdroższe są w Krakowie, przykładowo w Tarnowie można założyć LPG za 1750zł.
Poza tym na aucie bez LPG można więcej utargować przy kupnie-nawet o 2 tysiaki, czyli o koszt założenia dobrej instalki.
  
 
Silnik 1,5 + klima + gaz... chce to jeszcze jechać po płaskim terenie?
  
 
Cytat:
Silnik 1,5 + klima + gaz... chce to jeszcze jechać po płaskim terenie?



Jakoś się toczy. Po autostradzie to nawet i ze 180 km/h się potoczy z włączoną klimą i oczywiście na gasssssie
Ale w nałóg wyprzedzania wpaść nie da rady
  
 
Cytat:
2004-03-30 12:12:58, tommi-j pisze:
Proponuję poszukać Esperaka na Śląsku. Z reguły samochody są tam tańsze o 2-3 tys. niż w małopolskim.
Tak jak pisał kolega speedR na 2,0 nie nastawiaj się za bardzo. Ja też gdy kilka miesięcy temu kupowałem Esperaka polowałem na 2,0 a kupiłem 1,5 z klimą i ABSem.
Wszystkie oglądane przeze mnie dwulitrówki były w opłakanym stanie i pochodziły albo z banku albo od taksiarzy, albo były po konkretnych dzwonach.
Lepiej kupić auto bez LPG i instalkę założyć już po kupnie.
Ceny instalek do esperaków wachają się pomiędzy 1800-2300 zł. (oczywiście z komputerem), z czym najdroższe są w Krakowie, przykładowo w Tarnowie można założyć LPG za 1750zł.
Poza tym na aucie bez LPG można więcej utargować przy kupnie-nawet o 2 tysiaki, czyli o koszt założenia dobrej instalki.




Nie zgadzam się ,że nie warto kupować samochodu z założoną instalką gazową.
Ja kupiłem Esperaka z gassem (z dość mocno zjechana instalką gassową).
Wymieniłem membramy, filterek, rury cieczy chłodzącej, trójniki, cybanty.
Za wszystko zapłaciłem ok. 450 zł.
Lekko licząc zaoszczędziłem ok. 1500 zł.
  
 
Cytat:
2004-03-30 13:23:23, tommi-j pisze:
Po autostradzie to nawet i ze 180 km/h się potoczy z włączoną klimą i oczywiście na gasssssie




tiaaaaaaa
  
 
Nie chodzi o cenę instalacji, tylko jak pisałem na początku, o przebieg samochodu. Kilkuletnie auto z gazem najczęściej ma duży przebieg - oczywiście rzeczywisty. Zdarzają się też wyjątki, ale raczej nikt rozsądny nie zakłada lpg przy małym przebiegu i potem sprzedaje auto.
Pozdr. P.
  
 
"Moje" ma praktycznie 7 lat (w październiku 97 rejestracja) i ma równe 110
  
 
A zamierzasz je sprzedać...?
  
 
Cytat:
2004-03-30 17:51:11, Petersen pisze:
Cytat:
2004-03-30 13:23:23, tommi-j pisze:
Po autostradzie to nawet i ze 180 km/h się potoczy z włączoną klimą i oczywiście na gasssssie




tiaaaaaaa




Spoko, ale nie w Polsce - bo zanim się rozpędzi, to będzie koniec autostrady.
  
 
Cytat:
Spoko, ale nie w Polsce - bo zanim się rozpędzi, to będzie koniec autostrady.


Hmmm... rózne mamy te Esperaki
  
 
No cóż...

Zapraszam pod Krakow, na obdowdnicę w kier Borku Fałęckiego )
Od pewnego czasu jest otawrty nowy kawałek w miarę równej dróżki w kier na Tarnów. Właśnie tam zamierzam wybrać się na testy po dokonaniu zakupu Osobiście się tam (jeszcze) nie woziłem, ale od znajomych słyszalem, ze to bardzo dobry kawałek drogi na szybką przejażdżkę
  
 
Takich miejsc gdzie można polecieć ( w miarę bezpiecznie) 200 km/h jest w Polce kilka (tu UWAGA!!!, nie tyczy się Tomka Mydłowskiego dla którego takich miejsc w Polsce jest kilkadziesiąt ):
Obwodnica Gdańska, kilka odcinków na trasie Katowickiej, kawałki autostrad.
  
 
Cytat:
Zapraszam pod Krakow, na obdowdnicę w kier Borku Fałęckiego )
Od pewnego czasu jest otawrty nowy kawałek w miarę równej dróżki w kier na Tarnów.



Piszesz otym co ma byc w przyszlosci przedłuzeniem A4 na Wieliczkę, Bochnie...itd
  
 
Tak, pisze dokladnie o tym
Z tego co mi wiadomo, to jest tam juz calkiem pokaźny kawałek dróżki
  
 
To te 100m co Kfahu z Glennem Millerem czy tak jakoś otwierali uroczyście ostatniego lata
  
 
Cytat:
Piszesz otym co ma byc w przyszlosci przedłuzeniem A4 na Wieliczkę, Bochnie...itd



Tam właśnie mój Esperak osiągnął wymienioną prędkość max. .
Na samej A4 (płatnej części) nie da się pojeżdzić, bo co chwilę jakieś zwężenia, remonty, koleiny etc. I jeszcze trzeba za to płacić Nieprędko dam im znowu zarobić.