[Polonez] [GLI] komputer Bosch - software

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!
Już pisałem na tym forum o tym właśnie problemie, ale potraktowano mnie jak człowieka, którego Bóg opuścił i piepszy bez związku, no ale cóż, mam nadzieję że teraz trafię na kogoś kto mnie poratuje. Mam plusa 1.6GLI Bosch i potrzebuję wsad do niego bo całkiem oszalał (m.in. nie zapala jak ciepły). Proszę o potraktowanie poważne mojej prośby.

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-04-04 23:15:42 ]
[ powód edycji: Zmieniałem nieco tytuł ]
  
 
Ale naprawdę wygodniej będzie kupić kompletny używany komputer. Nie mam pojęcia, czy nowe w ogóle się dostanie.
  
 
Niekoniecznie jak człowieka którego Bóg opuścił. Sugerujemy zakup używanego sterownika za jakieś 50-100 zł lub nowego za ok. 700 zł. Szkoda kasy na rozbieranie starego i próby jego reanimacji skoro jest uszkodzony.

Koot: nowe są w sprzedaży.
  
 
Tu masz link do aukcji za 50zł. Jest podany telefon - dogadaj się z gościem i kup.
  
 
Uszkodzony jest wsad pamięci (plik), nie komputer. Dzięki za linka ale w mojej miejscowości też mam po 50zł.

[ wiadomość edytowana przez: DAGBAR dnia 2006-11-19 14:15:09 ]
  
 
Cytat:
2006-11-19 14:11:43, DAGBAR pisze:
Dzięki za linka ale w mojej miejscowości też mam po 50zł. [ wiadomość edytowana przez: DAGBAR dnia 2006-11-19 14:15:09 ]



To tym bardziej kup używkę, jeżeli chcesz sam wsad znaczy się że masz odpowiedni sprzet do tego aby go wgrać, więc kup używkę zczytać "wsad" już bedziesz miał na "zaś", a swojego zostaw na częsci w razie jakiejś awarii, minuty bym się nie zastanawiał nad kupnem
  
 
Za plik mam dać 50zeta A swoją drogą to drażni mnie to że są wsady do skody do BMW do Audi a do poldasa nie ma. Przecież do betki sterowniki też robi Bosch
  
 
A skąd my Ci weźmiemy soft do komputera Bosch?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2006-11-19 15:35:52, DAGBAR pisze:
Za plik mam dać 50zeta A swoją drogą to drażni mnie to że są wsady do skody do BMW do Audi a do poldasa nie ma. Przecież do betki sterowniki też robi Bosch


Myślę, ze właściwym miejscem do zadania tego pytania będzie jakaś stacja serwisowa Boscha. Może w warsztacie typu "komputery samochodowe - diagnostyka" będą mieli ten soft?
  
 
Cytat:
2006-11-19 15:35:52, DAGBAR pisze:
Za plik mam dać 50zeta A swoją drogą to drażni mnie to że są wsady do skody do BMW do Audi a do poldasa nie ma. Przecież do betki sterowniki też robi Bosch


jeżeli masz możliwości wgrania softu to spróbuj wgrać od audi/szmelcvagena 1.6/1.8 mono wtryskowego, może opel też będzie pasować. masz możliwości to przetestowania - testuj. nikt z osób które udzielają sie na forum nie ma możliwości na wyciągnięcie i zapisanie pliku bin z poldków.
powodzenia i daj znać jak udało sie rozwiązać problem.
  
 
DAGBAR - nikt z nas nie ma możliwości zgrania tego softu dla Ciebie. W elektronice nie płaci się za wielkość, ciężar, objętość, pojemność, tylko za pomysł, rozwiązanie problemu. Jeśli nie pasuje Ci cena 50 zł za używany sterownik, to idź i kup taniej. Mnie osobiście nie chciałoby się pieprzyć z szukaniem, wgrywaniem i kombinowaniem tylko po to żeby nie wydać 50 zł. Koszty szukania będą większe niż te 50 zł. Jedynie zamiłowanie do takich manewrów może uzasadnić potrzebę wgrania softu od nowa.
  
 
Nie musisz mi tłumaczyć co się w elektronice opłaci a co nie, ponieważ mam serwis RTV i wiem co sie opłaci a co nie. Nie bede złomiarzowi dawał 50 zł tylko za możliwość zgrania pliku. Wolę somsiadowi postawić piwo i od niego zgrać ten soft (też ma poldasa na BOSCH-u). Z góry dzięki wszystkim za wypowiedzi i podpowiedzi a zwłaszcza Paganowi za ułożenie softu . Myślę, że temat można zamknąć.
  
 
Witam!

Cytat:
2006-11-19 14:11:43, DAGBAR pisze:
Uszkodzony jest wsad pamięci (plik), nie komputer.



Jestem ciekaw, jak ustaliłeś uszkodzenie softu i tym samym wykluczyłeś hardware. Na zdrowy, chłopski rozum - plik z komputera sterującego nie wykasowuje się lub uszkadza tak sam z siebie - musi być jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy. Pytam zupełnie poważnie i bez złośliwości - z elektroniką mam trochę wspólnego (choć nie z samochodową), no i jeszcze mi się nie zdarzyło uszkodzenie softu kompa w żadnym aucie (a parę dobijałem w swoim życiu, głównie wtryskowce).

Pozdrawiam
Tony

-----------------
Może i stary, ale za to brzydki.
  
 
Cytat:
2006-11-19 21:45:12, DAGBAR pisze:
Wolę somsiadowi postawić piwo i od niego zgrać ten soft (też ma poldasa na BOSCH-u).



No to skoro masz możliwość zgrania od SOMSIADA (cokolwiek to jest) to czemu nie zacząć od tego ??

Po drugie pytanie o sposób ustalenia że to soft już padło i poprosimy o odpowiedź bo może się przydać na przyszłość (chyba że to metoda na Dobra/Zlą wróżkę)