Będę robił komputer pokładowy! - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tiaaa, gdybym mial czas.
  
 
To znowu ja.
Widzę, że temat poruszył wielu forumowiczów. Bardzo się z tego cieszę. Wynika z tego, że temat jest godny opracowania. Co do ceny takiego pier...niczka trudno mi się dzisiaj wypowiedzieć. Na pewno nie będzie bardzo mała. Sam LCD z matrycą dotykową to koszt paruset zeta. Ja mam zamiar to robić z ZAMIŁOWANIA do essików, więc jak sami rozumiecie, koszta nie są aż tak ważne. Co do czasu realizacji to: aby nie było to badziewie i spełniało swoje zadanie w 100% to myślę, że w tym roku uda się uruchomić wersję alfa (może i beta).
Widzę Wasze główne zainteresowanie w kierunku zużycia paliwa. Jak sugerował "Toradek" oczywiście da się to wyliczyć z czasu i częstotliwości otwierania wtysków. Ja również taką koncepcję przyjąłem. Nie mam jednak (jak na razie) żadnych informacji nt. "wydajności" wtryskiwaczy. Jeśli ktoś takie dane ma, to bardzo proszę o info. W przeciwnym wypadku pozostanie opcja sprawdzenia tego empirycznie (czego chciałbym uniknąć).
Co do monstrum w stylu VIPER to odpowiem tak: a czemu nie??? Te autka (essiki) są warte tego!!!

W dalszym ciągu czekam na Wasze sugestie.

Dodam tylko, że podchodzę do tego tematu całkiem poważnie. Nie interesuje mnie implementacja podobnego urządzenia z innego auta. Z takimi kwiatkami jest więcej problemu niż z zaprojektowaniem czegoś takiego od podstaw, tak jak chcą jego użytkownicy. Choć w założeniach bedzie to urzadzenie dość elastyczne i adaptacja go do innego auta nie powinna nastręczać wiele trudności.

Pozdrawiam.
  
 
wszystko cacy tylko ze ten atmel temu nie podola
jest zawolny , mysle ze musisz oprzec to na nieso wiekrzym procku i to chyba z prawdziwego zdarzenia
bo bierz pod uwage ze sam atmel z obsluga silnika zapewne moze by sobie poradzil ale do wyswietlacza juz moze nie dac rady wiele wyslac
ale moze by tak dwa procki ? komunikacja miedzy nimi plus obsuga danych to juz nie byl by problem
i jeszcze jedno
mysle ze osobna pamiec z mapami do obslugi silnika okaze sie koniecznoscia ze wzgledu na rozne pozniejsze proby tuningowania mocy silnika (zapewne to bedzie mialo miejsce )
i w ten sposob robi sie to nieco rozbudowane w elemenciki


ps . przygladalem sie kiedys twojemu esiemu na ul Nowohuckiej i podobalo mi sie
  
 
Hej.
Czyli chcesz to zmieścić e tej półeczce, w której ja tylko
termometr?

Spoko.... Ja dawno bym się wziął za "liczydełko" spalania, ale jeżdżę na LPG i po chwili dumania dałem sobie spokój.Jak to mierzyć ? ?
Co do wydajności wtryskiwacza/czy to nie spotkałem się z takimi danymi - chyba pozostaje wydłubanie, wysterowanie go i zmierzenie liczby impulsów i sumarycznego czasu by przerzucił 1L benzynki. Wydłubanie go z autka pewnie będzie krótsze niżdoszukanie się danych.

Co do imobilizera to fajnie by było, gdyby odcinał nie tylko pompę i wiadome rzeczy, ale np. zasilanie kompa wtrysku albo sygnału z czujnika obrotów wału (nie odpali wtedy).

Przejechany dystans można zrobić bardziej dokładny - może tak włąśnie chcesz zrobić - czyli jakiś magnesil+hall gdzieś na bębnie z tyłu + zmierzenie rezczywistego obwodu koła.

A co myślisz o termostacie ? sterowaniu prędkością wentylatora + ewentyalnie regulacją zimne/ciepłe powietrze wewnątrz kabiny?
(no chyba, że ktośma klimę).

No i jeszcze to co chcę zrobić tylko nie mogę znaleźć taniego panelu LCD ok 5'' - czyli kamerka na tylnej szybie i monitorek gdzieś pod radyjkiem (w nocy można spokojnie parkować).

Wiesz - dotykowce są drogie więc może by coś na styl bankomatów czy komputerków w niektórych autach - na około wyświetlacza po kilka przycisków? a funkcje wyświetlane na LCD?
Miejsca nie zajmie za wiele, a kasy mniej trzeba będzie.

Coś jeszcze kiedyś chciałem dodać, ale teraz nie kojarzę co ..

I ?

Pozdrowienia
  
 
Lukas AVR z 16MHz to 16mipsów. Nie jest to aż tak mało. Pożyjemy, zobaczymy. Jak będzie trza, to damy dwa. Wszystko wyjdzie w praniu Co do tuningowania, to powiem szczerze, że nie brałem pod uwagę zastępowania bądź ingerencji w EECIV, ale kto wie, może w przyszłości W każdym razie uwzględnię tą ewentualność.
PS. To chyba nie moje widziałeś . Ja je mam dopiero od 4 tyg. a w Krakowie byłem nim raz, chyba w zeszły czwartek pod TESCO.

Chasmo o klimie dla ubogich myślałem. Muszę się zorientować jaka jest możliwośc podpięcia krokowca do gałki ciepło/zimno.
Co do pomiaru prędkości (dystansu) jazdy, to u mnie ze skrzyni biegów w okolicy linki szybkościomierza wychodzą (chyba) trzy przewody.Nie jest to właśnie jakiś "impulsator" bezpośrednio związany z ruchem autka? Bedę musiał to sprawdzić.
Co do LCD, to chcę uniknąć wszelkich przycisków (estetyka). Koszt samego panelu dotykowego będzie mało znaczący w stosunku do całej reszty
A z wtryskiwaczami to właśnie chciałem uniknąć takich machlojek. Z drugiej jednak strony byłby to chyba najdokładniejszy sposób określenia wydajności wtryskiwacza, uwzględniający również ciśnienie w układzie paliwowym.
Co do umieszczenia, to w tej wnęce będzie tylko LCD z kontrolerem. Pozostałe elementry (układy WE/WY) będą na osobnej płytce połączonej taśmą. A gdzie ją umieszcze? jeszcze sam nie wiem.

Pozdrawiam.
Dalej czekam na sugestie i pomalutku zaczynam to CUŚ wymyślać
  
 
Cytat:
2004-04-19 12:01:20, Desant pisze:
Co do pomiaru prędkości (dystansu) jazdy, to u mnie ze skrzyni biegów w okolicy linki szybkościomierza wychodzą (chyba) trzy przewody.Nie jest to właśnie jakiś "impulsator" bezpośrednio związany z ruchem autka? Bedę musiał to sprawdzić.



Dokładnie, daje impuls co obrót (chyba prawego przedniego koła). Ale czy jest on jeszcze pezez przekładnię to nie wiem i dlatego pomyślałem o bezpośrednim pomiarze na kole.

Cytat:
Co do umieszczenia, to w tej wnęce będzie tylko LCD z kontrolerem. Pozostałe elementry (układy WE/WY) będą na osobnej płytce połączonej taśmą. A gdzie ją umieszcze? jeszcze sam nie wiem.



Nie no. to oczywiste tam niewiele się mieści.. wiem bo wpasowywałem tam ten swój termometr.

No to do pracy !

P.S. może pomyślisz o driverach z LPG ... jak tam mierzyć spalanie ?
  
 
Hehe może ktoś się tego podejmie... bo ja się nie nadaje.. moge komuś turbine wstawić coś przemodelować ale elektryki i takich innych too nigdyyy....
  
 
A ja znalazlem cos podobnego ale z okrojona wersja
O tutaj.