Warunki gwarancji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panie i Panowie,

czy którekolwiek z Was miało okazję przetestować jak działa ASO w przypadku reklamacji rdzewiejących blach ? Na jaki okres jest taka gwarancja (to chyba będzie na lakier...)?
Przy kupnie samochodu, 3 tygodnie temu (samochód 1997 rok) zauważyłem 2 miejsca w których coś się delikatnie pojawia:

- przednie drzwi pasażera w dolnym lewym rogu na tym kawałku gdzie jest cieniej jakiś rdzawy kolor na lakierze
- tylny próg od strony pasażera - jest tam plastikowa listwa i przy listwie są bąbelki z rdzą w środku - nie wiem co pod listwą...

Czy takie coś można reklamować, czy gwarancja obejmuje jedynie perforację blach ?
  
 
Już się dowiedziałem. Na lakier 3 lata. Przepadło.
Dodatkowy warunek, to ciągłe i nieprzerwane serwisowanie w ASO, ale to chyba nie jest trudne, bo przez 3 lata i tak naprawy za darmo
  
 
Na perforację powinno być dłużej niż 3 lata, tylko czy masz czekać aż rdza przeżre karoserię, żeby się zgłosić z perforowaną blachą??? Dopytaj się dokładnie.
  
 
Tak, na perforację jest 12 lat, ale nie zamierzam czekać aż mi się zrobi dziura, bo to niemozliwe
3 lata na lakier już dawno minęły w lutym 2000 roku. Będzie miał pracę lakiernik w Skrudzie z polecanych warsztatów
  
 
Cytat:
2004-04-15 12:30:10, Lwiecz01 pisze:
ciągłe i nieprzerwane serwisowanie w ASO



A czy znajdzie się ktoś taki, kto przez 12 lat będzie serwisował tylko w ASO żeby mieć gwarancję na blachy?
  
 
Gwarancja obejmuje efekty perforacji korozyjnej nadwozia pojazdu
(tzn. dziury na wylot w poszyciu nadwozia) wynikłe z wad materiałowych lub błędnego wykonania a ujawnione w czasie 12 lat bez względu na przebieg. Pod warunkiem że auto było przez cały czas serwisowane w ASO.
  
 
a mi rdzewieje klapa bagaznika przy silownikach (yarek 2002) raz juz bylem to mi zaprawki zrobili - ale znowu wylazi i przy najblizszej okazji chce sie domagac wymiany calej klapki... niech se jaj nie robia z zaprawkami
g.
  
 
Cytat:
2004-04-17 19:27:58, Aleks pisze:
A czy znajdzie się ktoś taki, kto przez 12 lat będzie serwisował tylko w ASO żeby mieć gwarancję na blachy?



Ja bym się znalazł, ale jakoś nie planuję jeździć jednym autem 12 lat. Mamy jednak w Wawie dobry serwis przy Anilinowej i tam pewnie będę zmierzać po gwarancji.