Nowy niebanalny problem z bocznikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na wstępie dzięki Racemu za załatwienie sprawy
Ale okazało się, że w Essich są dwa bardzo podobne bocznki, bo po '98 Ford zmienił standard wtyczek i właśnie różnią się wizualnie tylko wtyczką (boczniki oczywiście). Mój ma oznaczenie 95BF 9F715 AC (1 063 996) i w programie, który mają w salonach nazywa się bocznik powietrza, natomiast dostarczony dzięki uprzejmości Racego XS6U 9F715 AA (1 086 369) i zwą go boczink powietrza '(-)"BR/RA"'. No i teraz pytanie: czy wystarczy przelutować wtyczkę na nowy model, czy te boczniki sa inaczej sterowane i taki przeszczep nie jest łatwy, a jeżeli jest, to czy nie zmieniła się polaryzacja styków?
Problem niebanalny.... najłatwiej byłoby zamienić bocznik, ale czas innych trzeba szanować, bo i tak już go dużo poświęcili i niewrażliwi byli na moje nękania i za to im chwała... Racy
  
 
Kiełek, sprawdź w drugim z programów. Tym na "T". Tam są podane kolory przewodów i opis.
  
 
Bardzo bym chciał.... ale w tym serwisie nie wiedzą jak to znaleźć...
  
 
Ten na "T" jest na ftp Klubowym
  
 
Program to oni mają, jak każdy dobry serwis inoi problem ze znalezieniem, bo taki młokoś siedzi przy kompie i patrzy się w niego jak świnia w gwiazdy
  
 
Idle speed valve, może to coś naświetli.
  
 
sprujbuje to pdać, bo szukane było pod Vavle Assy Air By-Pass...
  
 
OK
  
 
Coś tam baran poczytał, ale ile w tym prawdy...
  
 
  
 
Niestety idle speed control, to coś innego..... w każdym wypadku ten program na M w ver. angielskiej wypisuje inny numer części
  
 
tak wogóle to już zgłupiałem.... polazłem do samochodu, a tam dochodzą dwa przewody: zielony i pomarańczowy (albo brązowy), a wg książki powinno być czarny i brązowy/żółty, a według wspomianego programu fioletowy/żółty i czany/żółty. I gdzie jest prawda?? Może ktoś kto ma rocznik powyżej grubo powyżej 98 mógłby sprawdzić co jest u niego... byłbym bardzo wdzięczny...
  
 
Ale ja cały czas mówię o programie na "T"...
  
 
  
 
Wilk dorwał się do tematu i wszystko stało się ... czerwone