Zawory 1.4i 91r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Wie ktos co moze byc przyczyna klepiacych zaworow ? Olej mam w miare nowy (zreszta czesto dolewam, bo LPG). Moze jest to kwesta regulacji (i tutaj pytanko jak je samemu ustawic) no chyba ze sa regulowane hudraulicznie.

Pozdro
TM
  
 
A co ma LPG do zuzycia oleju ?? Bo u mnie niewiele. A zawory sa samoregulujące. Nie wiem czy sie je jeszcze ustwawia dodatkowo.
A moze uszczelniacze do roboty ??
  
 
Cytat:
2004-04-25 23:04:28, panho pisze:
Witam,

Wie ktos co moze byc przyczyna klepiacych zaworow ? Olej mam w miare nowy (zreszta czesto dolewam, bo LPG). Moze jest to kwesta regulacji (i tutaj pytanko jak je samemu ustawic) no chyba ze sa regulowane hudraulicznie.

Pozdro
TM



Popychacze się Koledze skończyły i tyle. A są właśnie regulowane hydraulicznie, czyli bezobsługowe.
  
 
hmm, a wiecie moze ile biora mechanicy za wymiane popychaczy ? (Albo moze ktos to sam robil?) Popychacze maja wplyw na to ze oleju lubi sobie lyknąć ??

  
 
a jakiego oleju uzywasz? mineralnego czy pólsyntetyk
  
 
Cytat:
2004-04-25 23:28:20, panho pisze:
hmm, a wiecie moze ile biora mechanicy za wymiane popychaczy ? (Albo moze ktos to sam robil?) Popychacze maja wplyw na to ze oleju lubi sobie lyknąć ??





Ja biorę dużo + VAT A branie oleju to raczej uszczelniacze trzonków zaworów.
  
 
hehe Wilk duzo tzn 10 - 20 zł ?? A powaznie to ile ??

Ricardo caly czas Mobil1 SuperS 10W-40 Półsyntetyk.... moze olej za dobry na ten silnik....
  
 
Olej niekoniecznie za dobry. Zależy od stopnia zużycia silnika. A wymiana popychaczy gdziesik opisana na forum. Nie chciałbym zdzierać
  
 
no to widze, ze musze zrobic popychacze. THX za porady.

P.S. ile kosztuja popychacze ?
  
 
30-45 pln
  
 
Dobre, czy tanie?
  
 
Pytałem olej z tego powodu bo mój koles nalał kiedyśmineralnego i tez mu regulatory waliły
  
 
Cytat:
2004-04-25 23:44:57, ricardo_w pisze:
Pytałem olej z tego powodu bo mój koles nalał kiedyśmineralnego i tez mu regulatory waliły



Bo przy kiepskim mineralu kiepsko się popychacze napełniają. Stąd stukanie.
  
 
oki, Dzieki wszystkim za info.
Mam pytanie, nie dziala "szukaj" na forum ? Dostaje taki komunikat "You can't access search engine from outside."
Szukalem tego opisu wymiany popychaczy co mowil Wilk ale nie moge znależć...
  
 
No fakt. Jeszcze go nie ma. Ale kiedyś Sikorowi opisywałem całą technologię...
  
 
A koszty mniej wiecej masz tu :

A tu link
  
 
Cytat:
2004-04-25 23:42:55, WilK pisze:
Dobre, czy tanie?


co mi powiesz o popychaczachg FEBI ?
za 36 zł /sztuka
  
 
Luki próbowałeś kiedyś regenerować wałeczek????
  
 
Cytat:
2004-04-26 13:57:29, Gerusik pisze:
Cytat:
2004-04-25 23:42:55, WilK pisze:
Dobre, czy tanie?


co mi powiesz o popychaczachg FEBI ?
za 36 zł /sztuka



ja Ci powiem o Febi mam od 300km i narazie jest OKi
a co do ceny wal do Maga , bedzie lepsza
  
 
Popieram - Mad dobrze mowi. Bierz FEBI,nie pchaj sie w wydatki. Są tanie a jeszcze nie slyszalem zeby ktos narzekał na nie. A co do wałka rozrządu to nie regenerowałem- nawet nie wiem czy to jest opłacalne. Chyba ze chce sie jakies specjalne robic. Ale z tego co wiem to Świątek regeneruje ale licząc koszta to wychodzi taniej za nowy.
Pozdrawniam