Carina- problem z silnikiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam dosyć uciążliwy dla mnie problem. Otóż strasznie grzeje mi się silnik, temperatura dochodzi do maximum. Dzieje się tak po przejechaniu ok.8-10 km przy obrotach powyżej 3500. Jeżeli jadę spokojniutko, tzn. przy obrotach ok. 2500 to wskaźnik pokazuję połowę skali temp, czyli ok. Wymieniłem termostat i nadal jest to samo. Dodam jeszcze, że niedawno założyłem instalację LPG.
Czy ktoś z Was wie co to może być? Help...
  
 
bardzo niedobrze. silnik w carinach 4AFE to silnik na ubogą mieszankę. czyli zawsze się mocno grzeje. jeśli skacze ci temperatura tak wysoko to niedobrze.
sprawdz:
poziom oleju ( czy go nie ubywa)
poziom płynu chłodzocego
sprawdz czy nie twardnieją przewody od chłodnicy

a najlepiej do mechanika na sprawdzenie. mi przy lekkim przegrzaniu spuchły 2 tłoki
  
 
Witam
Wątek tego typu był już poruszany na forum niejednokrotnie nie pamietam czy udało go się rozwiązać ale miałem podobny problem po wizycie u znajomego mechanika z serwisu wyjęciu chłodnicy czyszczeniu karcherem z zewnątrz i płukaniu problem ustał mam nadzieje że nie masz klimy bo to bedzie problem mały bo trzeba będzie odsysać freon itd . Pozdrawiam mam nadzieje że to ci w jakiś sposób pomoże.
  
 
Do Zztop31
Zapomniałem dodać, że chłodnicę przeczyściłem, odpowietrzyłem i zalałem nowym płynem. Nic to niestety nie pomogło . Ps. nie mam klimy.

Do rogacek
Olej ubywa w standardzie, czyli normalnie. Płyn w chłodnicy był zalany od nowa do pełna, nic nie pomogło. Sprawdzę jeszcze te przewody. A jeżeli twardnieją to co wtedy?

I takie dodatkowe pytanie: czy mogła mieć na to wpływ instalacja gazu? Bo tak na dobra sprawę, to od tego momentu się zaczęło...

  
 
Cytat:
I takie dodatkowe pytanie: czy mogła mieć na to wpływ instalacja gazu? Bo tak na dobra sprawę, to od tego momentu się zaczęło...





Standardowo, jeśli mieszanka za uboga to się cholernie grzeje.. i pali zawory i wszystko inne w cylindrze. Naprawdę Ci ten gaz potrzebny?

A na samej benzynie też się tak samo grzeje?
  
 
kurna auto pali tak mało że po co gaz???


może mieszanka jest za uboga??? nie wiem.

Gaz ma właściwości płuczące i usuwa wszystkie nagary powstałe z benzynki. Jaki ma przebieg twój silnik?????
  
 
Cytat:
2004-04-21 08:19:44, Bart_gda pisze:
[...]
Wymieniłem termostat i nadal jest to samo. Dodam jeszcze, że niedawno założyłem instalację LPG.
Czy ktoś z Was wie co to może być? Help...




A sprawdziłeś termostat przed założeniem (nowy nie musi znaczyć dobry) ? I na jaką jest temperaturę ? Powinien być na 82^C
Pozdro.
  
 
tak jak widze koledzy napisali sprawdz czy sie tez grzeje na benzynce bo auto ogólnie szybciej sie nagrzewa na gazie
to wtedy bedziesz mial odpowiedz cyz winna jest cos ta instalka od lpg
  
 
Mnie siezdaje że coś gazownicy namącili...
  
 
Zawsze jak niewiadomo oco chodzi to chodzi o gaZ
  
 
Na benzynie teraz też się grzeje. Może troszkę wolniej niż na gazie, ale się grzeje. Gaz założyłem po to aby trochę zaoszczędzić. Przy mojej jeździe ( a nie żałowałem pedału gazu) paliła ok.9-10 litrów więc według mnie wcale nie tak mało, biorąc pod uwagę, że dziennie przejeżdżam ok.250km. Sami sobie policzcie...
Przebieg mojej Toyotki to 140 tyś km. Termostat jest ustawiony poprawnie, więc to na pewno nie jego wina. Właśnie wczoraj kolega mi powiedział, że mogła przepalić się uszczelka pod głowicą i dlatego się tak grzeje. Co Wy na to? Czy to może być przyczyną?
Ps. serdeczne thx za pomoc
  
 
Miałem kiedyś podobny problem w Golfie - grzał sie a póżniej "poszła " uszczelka może to jest ten problem
  
 
moja carina pali na trasie 5,3 a na mieście 8 litrów. widocznie masz coś popsute. nie powinna palić tyle paliwa. też lubie mocno pocisnąć i mam szerokie kapcie (205) to też wpływa na zużycie paliwka
  
 
Moja też pali w trasie niecałe 6 litrów, ale ja mało w trasie jeżdżę. Tak jak już pisałem co dzień jeżdżę ok.200- 250 km tylko(!) po mieście, a w 3mieście są straszne korki. Tak więc autko pali 9-10 litrów przy takiej jeździe...
  
 
Witam ,
moja Carina też się grzała. Przyczyną była yuszkodzona uszczelka na korku od chłodnicy . Po wymianie na nowy korek problem zniknął.