50 i ani grama wiecej!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco


Ograniczenie prędkości w miastach do 50 km na godzinę stanie się faktem? Czy przepis ten przy obecnym stanie infrastruktury nie doprowadzi to do powstawania w miastach jeszcze większych korków niż obecnie?

Jeden z naszych Czytelników ma pomysł aby to sprawdzić. Oto co proponuje.

Dotychczasowe dyskusje na temat ograniczenia prędkości do 50 km/h w miastach są mało konstruktywne, głównie sprowadzają się do wróżenia z fusów „co to będzie”. Nie ma przeszkód żeby wykonać prosty eksperyment. 1 kwietnia wszyscy jeździmy po terenie zabudowanym maksymalnie 50 km/h, ani trochę szybciej, choćby warunki pozwalały na trzy razy więcej!

Oczywiście tym bardziej przestrzegamy jeszcze niższych ograniczeń. Dodatkowo na przejściach przepuszczamy każdego pieszego, także gdy choćby zbliża się do przejścia z zamiarem wejścia na jezdnię.

Jako znak rozpoznawczy uczestników akcji społecznej oraz przypomnienie dla innych wkładamy za szybę (najlepiej z przodu i z tyłu) białą kartę z „50” w kółku.

Powodzenie eksperymentu zależy od jego powszechności, więc starajcie się zachęcić do niego innych kierowców. Jeśli macie możliwości powiadomcie media, może też będą chciały do tego włączyć się. Wiem że wymaga to trochę wysiłku, ale to tylko jeden dzień. Spróbujmy!

Co sądzicie o tym pomyśle?
(INTERIA.PL)
  
 
proponuję za tylnią szybę wsadzać znak ograniczenia prędkości do 50...ale znak a nie jakąś tam naklejkę...znak można , trzeba znaleźć w okolicy , odkręcić i wsadzić za szybę...
  
 
dobre :]
  
 
Ja się na to piszę - i tak przy obecnym przełożeniu na IV-ce (wiecej nie ma ) nie śmigam więcej jak 60-70 bo na benie to jest mocno nieekonomiczne
  
 
I,m in
  
 
Hm ciekawie wyglądała by Zwycięstwa w Gdańsku jakby wszyscy jechali 50 , dla mnie taki przepis to tylko kolejny bubel - jak można poruszać sie po 3-pasmówce "pięćdziesiątką"

ale pomysł ciekawy - to co? dołączamy sie do akcji jako FSOAK
  
 
Sorki chlopaki ale ja musze sie wypisac... aby do pracy zdarzyc z uczelni i na uczelnie z pracy musze wydlubywac 3,0...3,5krpm na biegu V w moim autku by dojazdy zabieraly mi jak najmniej czasu... ech
 
 
Zróbmy TO Przecież to się mieści nawet w ramach regulaminu klubu... "szerzenia kulturalnego stylu jazdy na drogach poprzez dawanie przykładu innym uczestnikom ruchu." Głosuje na dwie ręce ZA. Pozdr
  
 
Jestem za!
To nic że bedę jechał po pracy 2 h jak Morską wszyscy pojadą 50 km/h
  
 
Cytat:
2004-03-28 15:43:18, danield pisze:
Jestem za!
To nic że bedę jechał po pracy 2 h jak Morską wszyscy pojadą 50 km/h



dobrze ze ja tylko kawalek morska ale na tym kawalku prawy pas skutecznie przyblokuje do 50 tki
  
 
50 km/h al. Zwyciestwa w Gdansku miedzy 7:30 a 8:00 hmm moze byc ciekawie
  
 
Cytat:
2004-03-28 16:52:10, Tomek_gdy pisze:
(...) ale na tym kawalku prawy pas skutecznie przyblokuje do 50 tki



często widzimy sie rano,ja mogę zblokowac lewy
  
 
taki pomysl kojarzy mi sie z polskimi powstaniami wolnosciowymi. i tak samo sie skonczy.
  
 
Cytat:
2004-03-28 18:47:58, danield pisze:
Cytat:
2004-03-28 16:52:10, Tomek_gdy pisze:
(...) ale na tym kawalku prawy pas skutecznie przyblokuje do 50 tki



często widzimy sie rano,ja mogę zblokowac lewy



no oczywiscie to mamy plan
  
 
Ja w czwartej ide na 10.40 jak sie spóźnie to będzie źle, ale się zobaczy.
  
 
Olsztyn popiera każdą inicjatywę zwiększającą bezpieczeństwo ruchu.
  
 
cala ta inicjatywa zwiekszajaca bezpieczenstwo ruchu jest o kant dupy potluc. wystarczy szanowac czerwone swiatlo. ja nie mam zamiaru jezdzic jak kretyn 50km/h i robic korki i zbierac joby od innych.
  
 
i po bólu
gdzie ja żyje
  
 
Tia... Jak ja wychodzę z domu 9:25 i mam 5 min na dojście na parking i 32km do przejechania i mam być w pracy na 10:00 to zgadnijcie z jakimi prędkościami się poruszam? *








*) z bezpiecznymi
  
 
Cały czas 50 tylko czasami pomnożone np prze 3