Jak malować?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam dylemat i proszę o sugestię. Jestem w trakcie łatania drzwi, błotników za kołami itd... robię płatami z żywicy i gdzie trzeba to szpachlą rzecz jasna. I nie wiem teraz - jak skończe to malować lepiej sprajami czy po prostu kupić puche farby i malować wałeczkiem?? I takie pytanie jeszcze - czy po malowaniu wałeczkiem da się to wypolerować żeby było podobne do psikanego i czy to będzie bardziej zabezpieczało przed rdzą? Bo mnie się wydaje że lepiej bo grubsza warstwa lakieru
  
 
Jesli chodzi o mnie to tylko spray... Waleczkiem wychodzi tandetnie, a sprayem mozna calkiem ladnie psiknac, potem papierkiem 2000 na mokro, jakas pasta wypolerowac i nie trza lepiej.Grubsza warstwa farby nie uchroni Cie przed rdza. Jesli dobrze zrobiles blache to powinienes miec spokoj
  
 
no Stiepan ma racje a jak zacznie cos wychodzic od spodu to jak bedzie grubiej farby to szybciej odpadnie wiem u mnie ten od kogo kupilem chyba chcial z niego zrobic pancernika i mial kila podkladow polozone i dopiero lakier poprostu niemoglem sie domyslec orginalnego koloru
  
 
Michas jak robisz żywica to przecież ona Tobie nie zardzewieje. A co do malowania to chyba najlepiej sprayem no chyba że masz dostęp do pistoleta
  
 
Zgadzam się z Wodzem: 1 - pistolet a nak nie to spray ale musisz dobrze osłonić nie malowane elementy bo będzie mąka
  
 
No robie żywicą ale jet kilka miejsc co jest styk. Wiem z doświadczenia - bo już było robione, że nawet spod żywicy i to sporej warstwy potrafi wyłaźić, puchnąć itd.
  
 
ja u siebie ostatnio podszybie robilem - straszne miejsce... Psiknalem to sprayem, ale sie troche spieprzylo, bo sie koncowka przytkala i troche naplul, ale przejade to na mokro i psikne jeszcze cieniutka warstwe a potem jakos to zapoleruje. Jak na taki woz, to wystarczy
  
 
A ja zrobiłem jak narazie kawałek drzwi i 'pod klucz' miejsce za przednim kołem od strony pasażera na błotniku i poszło jak narazie 0,25kg szpachli. Jutro cały dzień w garażu więc wyposażam się od razu w puszkę 1kg albo 2kg bo chyba takie są
  
 
Ja znam gościa który pomalował całe auto wałkiem i nawet najgorzej nie wyglądało tylko ze to był czarny mat!!! Ale osobiście polecam spray!!! Jak chcesz malować tak żeby rdza nie wyszła to kup sobie Hammerite ( jest też w sprayu) efekt jest dobry nawet jeśli pomalujesz bezpośrednio na rdze!!! Ja Hammeritem pomalowałem sobie całe progi i dół drzwi bo tam mi korozja najbardziej chwyta i teraz wygląda elegancko!!
  
 
Dzisiaj dałem popis umiejętności modelarskich tym razem w miejscu za przednim kołem od strony kierowcy, tam gdzie zawsze w zimie wisi słony sopel praktycznie wyciąłem kątówką 1/4 blachy stamtąd i za pomocą kilku żywicowych płytek i szpachli zrobiłem nowiutki rancik Heh jeszcze tylko pomalować... gorzej bo za chuja nie da się odkręcić drzwi kierowcy a nie chce właźić tam szlifierką trzeba będzie robić bez zdejmowania
  
 
Jedno pytanko Michas - Ty robisz auto dla siebie, czy na sprzedaz Osobiscie jestem wrogiem szpachli i z zaciekawieniem czytam, co wyprawiasz ze swoja fura
  
 
Robie jak najbardziej dla siebie. Też jestem wrogiem szpachli dlatego u mnie więcej zagościło żywicy. Ale szpachla jak wiadomo konieczna niekiedy jest a niekiedy jeszcze więcej...
  
 
hyh... to może ja spytam, jak się wogóle do takiej roboty zabrać... mam Caruska'93 kremik... zżera mi go straszliwie... a szczególnie na dachu (tak właśnie tam) ! ewenement. koło rynienek.

mam lewe łapki do tej roboty... po prostu nic nie wiem i nigdy nie robiłem. hyh... a jak mi pan Blacha zaśpiewał 1'500 za robote, to mało sie nie przewróciłem... jakieś wskazówki... jak czyścić... ? czym konserwować? kiedy żywica (a co to?) a kiedy szpachla... może macie linka do jakiejś stronki z poradami
  
 
Jak walczyc z rdza... Sprawdz sobie, bardzo przystepnie napisany artykul, powodzenia i cierpliowsci przy czytaniu...
  
 
ok. wielkie dzieki....tylko tam pisza o spawaniu.... a ja takich możliwosci nie mam mozecie napisac cos wiecej na temat żywicy... gdzie to kupić, jak używać i wogóle.... bo mi sie serce kraje, jak patrze na moje autko... jeszcze troche i całe przybierze rdzawy kolor....
  
 
no wiec tak
jesli chodzi o zywice jest to takie cos do sklejania jest to bardzo przydatne i ze tak powiem tansze... w sumie to chodzi o płat wlokna szkalengo i potem zywica to polewasz i to sie skleja znaczy jest taki plus ze nie musisz czegos przykladac pod szpachle zeby nie przeleciala na druga strone tylko przykladasz plat wlokna i polewasz zywica i przykladasz nastepny plat albo jak nie trzeba wyrownujesz szpachla...jesli jest dosc rowne to docierasz to i malujesz...tylko ze nei mozes na to polozyc lakieru, zawsze najpierw podklad a potem lakier... a gdzie to mozesz dostac? wiem ze najblizej mnie jest to w rudniku jest tam zaj*** tanie a blizej ciebie to niestety ale sie nie orientuja ale mozesz zapytac w sklepie ze szachlami i lakierami...powinni wiedziec....
mama nadzieje ze zrozumnailes co to zywica
pozdro i milej roboty
  
 
a jesli chodzi o to jak sie pozbyc rdy znaczy wyczyscic ja to najepiej katowka na grubej tarczy albo paier sciernyi najlepiej do samej blachy... to wteduy unikniesz ponownego zardzewienia....
a co do koncerwacji dachu to ci nie pomoge bo pierwszy raz slysze zeby komus dach rdzewial......ale mysle ze najlepiej od spodu pomaluj blache bit gumem albo konserwacja (w sumie to to samo )
pozdro
  
 
Co do żywic to hurtownia Polimal w Sosnowcu. Dawniej była na ul. Plonów, niedawno przeniesiona gdzieś pareset metrów dalej. Ja wczoraj przerabiałem prawie gotowe drzwi, bo okazało się ze zrobiłem je u dołu proste a mają być delikatnie po łuku. I odstawały około 5mm po założeniu;/ Teraz na szczeście już ok.
  
 
ok. dzieki. jak sie tylko pogoda ladna zrobi, to zaczne ta nierowna walke... hyh... troche sie boje tej zywicy... tzn. nie wiem dokladnie jak sie tego uzywa. ale sie jeszcze popytam. a slyszeliscie o szpachli z włóknami z żywicy... czy jakoś tak. kumpel mi o tym mówił. tylko nie potrafił dokładnie wytłumaczyć.
  
 
szpachli jest kilka rodzai:
1szpachla wykańczająca
2............ z opilkami aluminium
3............ z włóknem szkalnym ,
oraz pewnie inne
i 1-wiadomo
2 dużo twardsza niż 1 (są specjaliści którzy dodają opilki metalowe w celu oszukania magnesów-że niby autko nie szpachlowane)
3 no i to o czym piszesz-jeżeli są spore ubytki(dość głębokie) to daje się ją aby nie pękała(jak zwykla)
no na moim można uświadczyć wszystkie trzy