I znów się "gościnnie" pochwalę...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Klubowiczów!
'Gościnnie', ale kilka osób z Waszego szacownego klubu znam, więc się pochwalę zakończeniem remontu silnika Fiata 2300 Sport Coupe:
http://www.pbase.com/adriank8/silnik_f2300scoupe_po_remoncie
Silnik pracuje prześlicznie, po odjęciu gazu schodzi z obrotów z tym cudownym abarthowskim warczeniem

  
 
gratulacje - nagraj avi-ka z dźwiękiem porządnego silnika

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
ciekaw jestem jak rozwiazales sprawe napedu tego pickupa? wał idzie pionowo?
  
 
Cytat:
2004-05-16 17:38:50, SPAjK pisze:
ciekaw jestem jak rozwiazales sprawe napedu tego pickupa? wał idzie pionowo?



Silnik jest połączony z ustawionym poprzecznie 2.0 dohc z Argenty i wspólnie napędzają skrzynię.
  
 
Hehe wygląda trochę,jak silnik DF powiększony o dwa gary
  
 
dokładnie!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Nio ładna maszynka.
  
 
Cytat:
2004-05-16 17:44:31, Nabauab pisze:
Hehe wygląda trochę,jak silnik DF powiększony o dwa gary



W sedanach f2300 silniki to było dokładnie to samo co w 1500, ale o 2 cyl. więcej.
W tym, z 2300 Sport Coupe, jest jeszcze dodatkowo kilka gadżetów dodanych przez Abartha, i w efekcie 150KM [ silniki z sedana miały 117]
  
 
No cóż gratulację. Taki rarytas spotyka się niezmiernie rzadko i zawsze wzbudza podziw. A co do dźwięku to najlepiej usłyszeć go w rzeczywistości, gdyż bez dwóch zdań efekt są wtedy zdecydowanie najlepsze.

Pozdrawiam
  
 
aż nie wiem co powiedzieć, silnik piękny ale PU tez niczego sobie
  
 
Cytat:
W sedanach f2300 silniki to było dokładnie to samo co w 1500, ale o 2 cyl. więcej.
W tym, z 2300 Sport Coupe, jest jeszcze dodatkowo kilka gadżetów dodanych przez Abartha, i w efekcie 150KM [ silniki z sedana miały 117]


Te moce, ktore podales to wg DIN, czy SAE?
(w tamtych czasach roznie podawano).

Swietnie wyglada "rozciagniety" silnik DF`a

Pozdrawiam
Adamus
  
 
sliczniutki pick up
  
 
Cytat:
2004-05-17 09:08:54, adamus pisze:
Cytat:
W sedanach f2300 silniki to było dokładnie to samo co w 1500, ale o 2 cyl. więcej.
W tym, z 2300 Sport Coupe, jest jeszcze dodatkowo kilka gadżetów dodanych przez Abartha, i w efekcie 150KM [ silniki z sedana miały 117]


Te moce, ktore podales to wg DIN, czy SAE?
(w tamtych czasach roznie podawano).

Swietnie wyglada "rozciagniety" silnik DF`a

Pozdrawiam
Adamus



SAE. jest to podane na tym skanie danych technicznych z prospektu, do którego link podawałem wcześniej.
  
 
Silnik bardzo fajny a jego istnienie podejrzewałem już od pierwszych chwil kiedy kilkanaście lat temu zobaczyłem w książce napraw DF-a (Kowal) zdjęcie specjalnej płyty do badania szczelności głowicy i były tam miejsce na dwa gary więcej (płyta uniwersalna do 4 i 6 cylindrowego silnika) potem od kumpla usłyszałem, że taki silnik mieli w Bomisie w Wesołej ale jak zadzwoniłem już go nie było.
Do kolegi AdrianaK można prosić o tego linka do prospektu jeszcze raz. Aha i na ilu podporach jest wał, zgaduję że na czterech.
  
 
Dokladnie - jest na czterech!

Adamus
  
 
No to moc 150 KM wg SAE to pewnie jakies 130 KM wg DIN.

Dla mlodszych czytelnikow :
- wspolczesne moce podawane sa wg DIN, czyli jest to moc silnika z calym osprzetem: alternatorem, wydechem, i innymi pierdolkami
- kiedys podawano moc wg SAE czyli golego silnika, dlatego wartosc wg SAE byla zawsze wieksza, np.

moc silnika standardowego PF 125p 1500 wynosila:
- wg DIN: 75 KM
- wg SAE 85 KM
Roznica ok 13%!

Trzeba na to uwazac przy czytaniu starych danych o mocy.

Pozdr
Adamus
  
 
Ciekawe jakie są wymiary tzn średnica tłoka i skok.
  
 
Cytat:
2004-05-17 17:38:00, predki pisze:
Ciekawe jakie są wymiary tzn średnica tłoka i skok.

na forum łady jest to dobrze opisane
  
 
Cytat:
2004-05-17 17:18:52, predki pisze:
...
Do kolegi AdrianaK można prosić o tego linka do prospektu jeszcze raz. ...


Sory! nie dałem jednak tego linka wcześniej. Nie wiem ile się z niego da odczytać, ale to 'na prędce' znaleziony w necie skan propsektu:
http://www.zuckerfabrik24.de/fiat/pics/2300s_c3_r.jpg