[Zawieszenie] [przednie] - sprężyny - wymiana

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Chcialbym sobie wyminić sprezyne (bo pekla) po prawej stronie z przodu. Czy jest to wykonalne bez przyzadu do uginania? Czy ktos z was wymienial juz sprezyne jesli tak to prosze o jakies wskazowki bo 50zl za robocizne dla mechanika to wole przeznaczyc na gaz, a wymiana nie wydaje mi sie niemozliwa na oko.
dzieki za pomoc

[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-03-19 14:29:45 ]
[ powód edycji: Zmieniałem tytuł ]
  
 
bez ściągacza do sprężyn nawet nie masz sie co zabierac z wyjęciem połamanej moze i Ci sie uda ale napewno bez sciągacza nie załozysz nowej zresztą i sciętą o 2 zwoje tez sie bez scią.. nie załozy
  
 
NIe ma dużo roboty.Podnies sobie autko ściagnij kolo tylko nie wiem jak dokładnie we fiaciorze jest ale w poldku odkrecasz amorka na tole przy wachaczu potem na gorze pod maska noi wyciagnij amortyzator,a potem to juz masz tylko sprezyne.Tylko tak jak mowia koledzy najpierw musisz miec sciagacze zeby sprezyne scisnac bo inaczej nie da rady.Pozdrawiam
  
 
dodam tylko że ściągacze za sklepów za 30 zł to mozna sobie wsadzić wiecie gdzie. Dwoma takimi ściskaiśmy spręzyne (fakt że truck-dizel a więc najgrubszą i najwiecej zwojów), i oba sie pogięły. Do tego trzeba miec ściągacz tależowy.
  
 
Do wymiany spreżyny potrzebny jest specjalny ściagacz. Zewnętrzny sie nie nadaje bo sprężyna wchodzi dosyć głęboko w gniazdo.
Mam zrobiony specjalny sciagacz. Wzór jest w książce.
Mój zrobiłem z nagwintowanego pręta o średnicy 20 mm i upiłowanego kawałka górnego wahacza. Jeżeli nie chce ci się kręcić kluczem z dwóch stron radzę od dołu dać duże łozysko. Sciagacz musi być w środku sprężyny.
  
 
z doświadzczenia wiem że warto zmienić obie sprężyny i zamienić je na używane to muszą pochodzić z jednego samochodu bo wóz może ci sie nierówno przechylać (inna charakterystyka)(wyjdzie pokrak) warto kupić nowe 2szt i koniec. Wyjąć je to pikuś(łom ale to ryzykowne ) ale założyć to beż ściągacza (dobrego) nie da rady.
  
 
Nawet jak sie ma sciagacz środkowy to jest to troche chrzenienia. Zastanów sie czy nei wydać tych 50 zeta.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
50 x 2 = 100zl jednak zmienie dwie sprezyny bo nie wiem jaka twardosc ma ta obena, poza tym tak jak "golutki" napisal moge meic potem przechylony samochod. A korci mnie zrobic to samemu