Główny kabel masowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !
Ostatnio w nocy jadąc na światłach wystąpiło ciekawe zjawisko migania świateł mijania tzn.przygasały i rozjaśniały się na przemian a najbardziej było to widoczne przy jeździe pod górkę na trzecim biegu. Teraz mam pytanie co to może być :regulator napięcia sie coś kaszani albo jak doradzali mi "elektrycy"główny kabel masowy coś może nie łączyć. Jeżeli tak to gdzie on się znajduje (polonez GLE '94), może z Waszą pomocą uda mi się zlikwidować usterkę.
  
 
W DF kabel masowy jest między podłużnicą a rozrusznikiem. Sprawdź przekaźnik świateł. Przerwany kabel masowy powoduje rozładowanie akululatora. (Przynajmniej u mnie to zrobił).
  
 
dodam jeszcze, że działo się to przez około 5 min z przerwami. Tydzien temy miałem sprawdzane ładowanie akumulatora i wszystko było ok.
  
 
Główny to idzie od akumulatora do budy. Jest zaraz za akumulatorem przykręcony do karoserii w komorze silnika. Kup na szrocie kabel od jakiegoś plusa. Od klemy masowej jest rozgałęziony i jeden idzie właśnie na karoserię jak opisałem wyżej a drugi do silnika np. pod śrubę kolektora wydechowego.
  
 
Cytat:
2004-07-23 21:58:40, Qba6tak pisze:
Główny to idzie od akumulatora do budy. Jest zaraz za akumulatorem przykręcony do karoserii w komorze silnika. Kup na szrocie kabel od jakiegoś plusa. Od klemy masowej jest rozgałęziony i jeden idzie właśnie na karoserię jak opisałem wyżej a drugi do silnika np. pod śrubę kolektora wydechowego.



Szerokie Caro a 1994 jest szeroki ma mase z aku podana na blok silnika - w okolice rozrusznika.

A co do migania to najprawopodobniej jakas dioda w altarnatorze. mialem to samo i jak wymienilem caly alternator (kupiony okazyjnie na zlomowcu) odrazu przestalo migac
  
 
Cytat:
2004-07-23 22:22:50, road_runner pisze:
Szerokie Caro a 1994 jest szeroki ma mase z aku podana na blok silnika - w okolice rozrusznika.


No to nic nie trzeba zmieniać i widocznie to nie masa.
  
 
Cytat:
2004-07-23 22:22:50, road_runner pisze:
Cytat:
2004-07-23 21:58:40, Qba6tak pisze:
Główny to idzie od akumulatora do budy. Jest zaraz za akumulatorem przykręcony do karoserii w komorze silnika. Kup na szrocie kabel od jakiegoś plusa. Od klemy masowej jest rozgałęziony i jeden idzie właśnie na karoserię jak opisałem wyżej a drugi do silnika np. pod śrubę kolektora wydechowego.



Szerokie Caro a 1994 jest szeroki ma mase z aku podana na blok silnika - w okolice rozrusznika.





Szerokie caro a taki jest mój z pewnością ma masę podaną zaraz na karoserię koło aku
  
 
Cytat:
2004-07-25 00:42:57, daniel pisze:
Cytat:
2004-07-23 22:22:50, road_runner pisze:
Cytat:
2004-07-23 21:58:40, Qba6tak pisze:
Główny to idzie od akumulatora do budy. Jest zaraz za akumulatorem przykręcony do karoserii w komorze silnika. Kup na szrocie kabel od jakiegoś plusa. Od klemy masowej jest rozgałęziony i jeden idzie właśnie na karoserię jak opisałem wyżej a drugi do silnika np. pod śrubę kolektora wydechowego.



Szerokie Caro a 1994 jest szeroki ma mase z aku podana na blok silnika - w okolice rozrusznika.





Szerokie caro a taki jest mój z pewnością ma masę podaną zaraz na karoserię koło aku



Ma z pewnoscia na silnik i na karoserie (pod zbiornik wyrownawczy)
  
 
Mój z pewnością i wyłącznie na karoserię
  
 
Cytat:
2004-07-25 00:56:53, daniel pisze:
Mój z pewnością i wyłącznie na karoserię


Widac do Abimexow nie przykladali sie albo byl robiony w czwartek
  
 
Cytat:
2004-07-25 00:56:53, daniel pisze:
Mój z pewnością i wyłącznie na karoserię


Mój jest co prawda starszy, ale również masę ma podaną wyłącznie na karoserię (notabene muszę to wszystko dobrze wyczyścić).

Pozdrawiam
  
 
Dobrze poszukaj. W DF-ie masa jest dwa razy. Od minusa akumulatora na karoserię i od prawej podłużnicy do obudowy rozrusznika.
  
 
Chociaż nie ma to nic wspólnego z masowaniem ale z elektryką. Po zapaleniu( u nas) poloneza na zegarach przy obrotomierzu miedzy 30 - 50 rpm jest odcinek nie palącej się żarówki. Gdy poldek ma 50 stopni to już jest OK. Co to może być?


Z góry dzięki za odp.
  
 
Cytat:
2004-07-25 09:44:59, road_runner pisze:
Cytat:
2004-07-25 00:56:53, daniel pisze:
Mój z pewnością i wyłącznie na karoserię


Widac do Abimexow nie przykladali sie albo byl robiony w czwartek


Po tym aucie widać jak się przykładali