Debata o losach stratopoloneza - 19.05.2004 Warszawa - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj opowiadali mi o tym twoi Rodzice. Podobno nie potrafiłes utrzymać lornetki, ale za to siedziałec na fotelu dowódcy.
  
 
Cytat:
Jedyną zaletą było to, że można je było odpalac bez grzania bloków (Fiat musiał mieć ogrzany do 40 stopni blok przed odpaleniem).



Ja grzeję nawet poldka (Caro Plus) w zimę bo jadę nim tylko 1,5 km do roboty i mi go szkoda. Zapodałem 500W grzałkę od diesla w dolny przewód chłodnicy i nastawiam zegar na 30 min przed rozruchem. Pali ekstra i od razu cieplutko w środku-płyn ma właśnie ok 40 st. C.
  
 
Cytat:
2004-05-21 13:45:11, predki pisze:
Cytat:
Jedyną zaletą było to, że można je było odpalac bez grzania bloków (Fiat musiał mieć ogrzany do 40 stopni blok przed odpaleniem).



Ja grzeję nawet poldka (Caro Plus) w zimę bo jadę nim tylko 1,5 km do roboty i mi go szkoda. Zapodałem 500W grzałkę od diesla w dolny przewód chłodnicy i nastawiam zegar na 30 min przed rozruchem. Pali ekstra i od razu cieplutko w środku-płyn ma właśnie ok 40 st. C.



ja w tym celu montuje wodne webasto
  
 
witam
nie chcialbym zeby ktos pomyslal ze jestem zarozumialy i zbyt pewny siebie
ale
stratopolonez moze byc wypozyczany z tym nie ma przeszkod ale od 2001 roku po skonczeniu pracy dyplomowej to tylko my go wypozyczalismy i to dwa razy, dyrektor ma do nas zaufanie i zawsze powtarza ze tam gdzie stratopolonez jest tam musimy byc i my zeby sie nim "opiekowac"
jezeli chodzi o zloty to mam pomysl i juz zaczolem o nim rozmawiac z dyrektorem
chodzi mianowicie o pokazanie poloneza ( jakby jezdzil ) w akcji na kilku torach(poznan kielce) oraz pokazowy przejazd na karowej-barborka przydaloby sie tez pokazac poloneza na rajdzie samochodow zabytkowych w polsce albo i za granica
to tylko propozycje (marzenia) ale kazda z nich jest ciekawa ale tez i droga niestety
mam juz kontakt z jednym z mechanikow od stratopoloneza bede sie z nim widzial osobiscie i pogadamy sobie
jak bede mial cos ciekawego (zdjecia i takie tam) to dam znac
pozdrawiam
  
 
tylko na te przejazdu na torach i na barburce trzebaby jakiegoś konkretnego kierowce żeby umiał stratosa opanować
  
 
krzysiek-stratos : myślę że powinniśmy się spotkać na naszym letnim zlocie
już teraz zapraszam Ciebie w dniach 14-15 sierpnia, zlot odbędzie się napewno w Warszawie, prawdopodobnie będziemy już stowarzyszeniem i naprawdę wówczas jako organizacja będziemy mogli wiele zdziałać
  
 
Cytat:
tylko na te przejazdu na torach i na barburce trzebaby jakiegoś konkretnego kierowce żeby umiał stratosa opanować


Dajcie go Oliwi on lubi jezdzic zwlaszcza po lukach jak go wynosi
  
 
Cytat:
2004-05-21 20:20:59, krzysiek-stratos pisze:

chodzi mianowicie o pokazanie poloneza ( jakby jezdzil ) w akcji na kilku torach(poznan kielce) oraz pokazowy przejazd na karowej-barborka przydaloby sie tez pokazac poloneza na rajdzie samochodow zabytkowych w polsce albo i za granica
to tylko propozycje (marzenia) ale kazda z nich jest ciekawa ale tez i droga niestety



mażenia są od tego aby dążyć do ich spełnienia bo beznich zycie było by nudne

a poldzia na torze kielce z checią zobacze ale jeszcze bardziej ciekawi mnie kto go poprowadzi bo trzeba człowieka który zjadł zeby na jeżdzeniu bestjami a ten gatunek jest na wyginięciu
  
 
A ja bym go z chęcią zobaczył w Poznaniu. Koszta moze są wysokie, ale sądze żę znaleźli by się tacy którzy by nawet zapłacili by zobaczyć go na takim torze i to jak się ściga. Można by nawet zrobić konfrontacje z jakimis nowymi autami typu Alfa 156 itp. Można by się dołapac do imprezy podczas któregoś z wyścigu Pucharu Alfy.
  
 
Cytat:
2004-05-21 20:50:15, Skora pisze:
Cytat:
tylko na te przejazdu na torach i na barburce trzebaby jakiegoś konkretnego kierowce żeby umiał stratosa opanować


Dajcie go Oliwi on lubi jezdzic zwlaszcza po lukach jak go wynosi



Tiaaa. To mam opanowane.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-05-23 23:35:45, OLO pisze:
Cytat:
2004-05-21 20:50:15, Skora pisze:
Cytat:
tylko na te przejazdu na torach i na barburce trzebaby jakiegoś konkretnego kierowce żeby umiał stratosa opanować


Dajcie go Oliwi on lubi jezdzic zwlaszcza po lukach jak go wynosi



Tiaaa. To mam opanowane.



Aaaaale chyba nim byś nie pierdolnął w nic?
  
 
witam
juz niedlugo beda nowe materialy
umowilem sie wstepnie na piatek z mechanikeim od stratopoloneza
i znalazlem drugiego ktory tez chetnie pogada o tym pojezdzie
zaczynaja mowic i z tego sie bardzo ciesze
zdam relacje z tego spotkania mam nadzieje ze beda wkoncu zdjecia na ktore tak dlugo czekam
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-05-23 23:46:12, Race_D pisze:
Cytat:
2004-05-23 23:35:45, OLO pisze:
Cytat:
2004-05-21 20:50:15, Skora pisze:
Cytat:
tylko na te przejazdu na torach i na barburce trzebaby jakiegoś konkretnego kierowce żeby umiał stratosa opanować


Dajcie go Oliwi on lubi jezdzic zwlaszcza po lukach jak go wynosi



Tiaaa. To mam opanowane.



Aaaaale chyba nim byś nie pierdolnął w nic?



Hehe ... spoko... na torach nie ma rowów
  
 
BTW [OT] - ostatnio na F&F znowu ktoś wygrzebał "krótki film o wyprzedzaniu"...
  
 
To sie będzie ciągneło do końca życia...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2004-05-30 19:39:09, OLO pisze:
To sie będzie ciągneło do końca życia...



no cóż za błedy trzeba płacić
  
 
CIĄG DALSZY DEBATY
JUTRO CZYLI W CZWARTEK O GODZINIE 11:30 W MUZEUM TECHNIKI BĘDZIE SPOTKANIE Z JEDNYM Z MECHANIKOW OD STRATOPOLONEZA.
MIANOWICIE CHODZI O PANA ANDRZEJA SKIBIŃSKIEGO MECHANIKA Z OBRu.
GODZINA TAKA NIEZBYT DOGODNA ALE SAM DOWIEDZIAŁEM SIE PRZED CHWILĄ I NIE MIAŁEM NA TO WYPŁYWU
SERDECZNIE ZAPRASZAM NIE WIEM JAK TO BEDZIE WYGLADAC ALE NA PEWNO BEDZIE CIEKAWIE- MAM NADZIEJE.
SERDECZNIE ZAPRASZAM
  
 
O proszę jaka niespodzianka

a my wciąż czekamy na relacje z tej pierwszej debaty
  
 
nie dam rady przybyć
  
 
Witam
spotkanie było bardzo krótkie ale owocne.
stratopolonez juz pod koniec miesiąca bedzie w warsztacie i zostanie przeprowadzona inspekcjia silnika.
silnik będzie rozbierał mechanik od stratopoloneza Pan Andrzej Skibiński.
bede robil zdjecia z przeprowadzanej wspomnianej inspekcji silnika żeby wszystko było udokumentowane.
wiec istnieje wielka szansa na to ze opdalimy ten silnik.
beda tez nowe "stare" zdjecia poloneza
pozdrawiam wszystkich zainteresowanych stratopolonezem i trzymajcie kciuki może się wszystko uda.