Niedziałająca lampa wstecznego??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie działają mi lampy wstecznego w polonezie cargo?Sprawdzałem żarówki, bezpieczniki, i włącznik przy skrzyni, więc co może być przyczyną że nie działają lampy wstecznego?



Z góry dziękuję.
  
 
a patrzyłęś jak wygladają wsówki te co wchodzą na konektorki przy czujniku. w tych plastikach poprostu moze ich juz nie być
  
 
Nie patrzyłem a co moze jeszcze byc przyczyna jak nie te wsówki?
  
 
Przerwa w obwodzie albo pomimo sprawdzenia wlacznik (sa chimeryczne)
  
 
A mozesz bardziej wyjasnic jak to zrobic?
  
 
Przerwa w obwodzie wykryjesz podpinajac zrodlo pradu np baterie i sprawdzajac czy jest prad na drugim koncu wiazki.
Wlacznik mozna na 100 % sprawdzic podpinajac nowy - zostaw kaucje w sklepie i sprawdz.
  
 
A gdzie to ma tek sprawdzić?Bo trochę nie wiem o co chodzi.
  
 
Nie dzialanie lampy wstecznego w KAZDYM praktycznie autku spowodowane moze byc :
- uszkodzenie wylacznika w skrzyni biegow - biegniemy pod spod i np. spinaczem biurowym zwieramy dwa kabelki idace do czujnika, pamietajac by wlaczona byla stacyjka. jesli lampka sie zaswieci - to jest to.
- zarowka badz zasniedziale styki - miernikiem elektrycznym sprawdzamy czy na zarowce jest napiecie, w razie czego czyscimy badz wymieniamy zarowke naturalnie
- przetarcie przewodow - jesli zarowka nadal nie swieci to ustalamy gdzie jest przerwany obwod elektryczny. Miernik w reke i badamy.

To chyba tyle, zwykle pada albo czujnik albo sniedzieja styki w lampie.