Schematy elektryczne??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pilnie poszukuję schematów elektrycznych silnika 2.0 na wtrysku z fiata Argenty! Jeśli ktoś wie gdzie coś takiego zakupić proszę o info
  
 
wpisz sobie w przeglądarkę np. LJET-02.gif i znajdziesz jedną jedyną strone holenderskich maniaków volkswagena z której ściągniesz skany fabrycznego manualu Boscha do L-Jetronica( po angielsku)
  
 
Mam jakiś schemat Boscha ale gdzie go wysłać ??
  
 
Dopiero wlazłem na forum, ale najpierw maila odebrałem... wielkie dzięki bardzo się przydał
ale i tak to jeszcze nie wszystko
Powiedzcie mi do czego są czujniki w głowicy pomiędzy świecami?? jeden mam podpięty ... drugi nie ...
  
 
te czujniki między świecami to czujniki spalania stukowego.
jeśli ktoś posiada jakieś schematy wtrysku boscha(inne niż te co w necie można znaleść) to bym poprosił o przesłanie na bodzioo1@o2.pl

[ wiadomość edytowana przez: Bodzioo dnia 2004-02-14 17:51:15 ]
  
 
pliss powiedzcie mi coś więcej o tych czujnikach!!!
jutro jadę szukać ksiązki ... choć cieńko to widze
  
 
Bodzioo! Na litość Boską, co Ty opowiadasz?? To są czujniki temperatury płynu chłodzącego. W wersji wtryskowej są dwa: jeden do wkaźnika na desce, drugi do kompa. Ten do wskaźnika jest zamienny z polonezowskim/deefowym (z OHV).
  
 
Przepraszam za wprowadzenie w błąd ale na schemacie który posiadam jest to podpisane jako czujnik spalania stukowego Czyli ktoś "niezbyt" dokładnie go przetłumaczył będe musiał jakoś dokopać sie do orginały tego schematu i go przetłumaczyć
  
 
czyli zaś mam tylko jeden podpięty domyślam się że ten do deski, bo pokazuje temp.
Qrde teraz będę szukał gdzie ten drugi podpiąć
  
 
Marko jaki masz wtrysk ?? L czy Le-jetronic??
  
 
nie mam zielonego pojęcia, nie znam się na tym napewno Boscha.
Aczkolwiek powoli dochodzę do ładu został mi tylko jeden czujnik do podpięcia
  
 
to może oglądałes wtyczke od kompa?? ile ma pinów?? jeśli 25 to masz Le a jeśli 35 to L
  
 
Cytat:
2004-02-15 09:59:36, Piter20 pisze:
Bodzioo! Na litość Boską, co Ty opowiadasz?? To są czujniki temperatury płynu chłodzącego. W wersji wtryskowej są dwa: jeden do wkaźnika na desce, drugi do kompa. Ten do wskaźnika jest zamienny z polonezowskim/deefowym (z OHV).



Oba sa do deski- jeden na wskaznik, drugi na check panel. Czujniki temperatury dla kompa znajduja sie na kruccu miedzy przed walkami rozrzadu i w kolektorze ssacym (wylacznik termiczno-czasowy)
  
 
po kiego grzyba jest w kolektorze ssacym ? mowisz ze to jest czujnik termiczno czasowy ??
a nie powinien byc wkrecony z dojsciem do cieczy chlodzacej... wtedy to mialoby sens ?....
  
 
Cytat:
2004-03-08 10:31:29, BARRY pisze:
po kiego grzyba jest w kolektorze ssacym ? mowisz ze to jest czujnik termiczno czasowy ??
a nie powinien byc wkrecony z dojsciem do cieczy chlodzacej... wtedy to mialoby sens ?....

obejrzyj sobie kolektor ssacy od argenty na wtrysku to bedzioesz wiedzial po kiego grzyba- wkrecony jest w kolektor na wysokosci kanalu plaszcza wodnego miedzy drugim a trzecim cylindrem.
  
 
Czujniki w głowicy(pomiędzy świecami to: czarny czujnik temperatury, czerwony - czujnik przekroczenia temperatury dopuszczalnej: steruje lampką ostrzegawczą) Argenta nie ma czujnika spalania stukowego z prostego powodu: układ zapłonowy i sterowanie wtryskiem są rozdzielone(tzn. że do silnika z gaźnikiem można zamontować zapłon bezstykowy z wtrysku a do wtrysku aparat zapłonowy i też będzie działać, w związku z tym nie ma możliwości sterowania zapłonem przez komputer od wtrysku.

P.s. Czy ktoś mógłby mi przesłać schematy elektryczne do Argenty? Z góry dziękuję.zsty@poczta.onet.pl
  
 
ze schematami jest ciężko wszyscy tego szukają
  
 
Tez bym prosil o wrzucenie mi na maila schemacików - z góry dzięki kondziol.fm@poczta.fm
  
 
Witam jesli mozna to poprosil bym rowniesz o wszelkie materialy w formie elektroniczne, linki itp jesli kos posiada do argenty 2.0 ie zdobylem takie autko ale jest kompletnie rozbebeszone mam problemy coby wszytsko polaczyc jak tzreba, szukam wszelkich materialow dotyczacych elektorniki i elektryki tego autka z gory dziekuje system@eranet.pl
  
 
potrzebujecie schematów wtrysku?? jeśli tak to jaki macie układ L czy Le jetronic?? jeśli L jetronic to jesteście w bardzo dobrej sytuaci bo w necie jest bardzo dużo informacji o tym układzie , są skany ksiązek serwisowych vw dotyczących tego wtrysku a jeśli macie Le to jesteście w podobnej sytuacji do mnie bo do tego układy w necie prawie nic niema
swoją drogą jakieś skany instalacji elektrycznej z argenty na szprycy by się przydały