Zgnilizna po zimie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A ja w Poldku od jakiegoś czasu mam zaparowowaną szybe przednia z tym ze cała szyba jest tłusta od tej pary. Myślicie że to może byc od płynu chłodzącego? Wyciek np. z nagrzewnicy? Gdzie najczesciej są przecieki ?
  
 
A u mnie pod nogami (kierowcy) robi sie slizgawka, czekam az wreszcie bedzie cieplej i wjade w tedy z farelka i wszystko wygrzeje
----------------------------------->@<-------------------------------------
Ciec moze Tobie przy laczeniu rur z nagrzewnica, albo na zgieciach.
  
 
Cytat:
2003-03-04 14:04:24, Poldek pisze:
A ja w Poldku od jakiegoś czasu mam zaparowowaną szybe przednia z tym ze cała szyba jest tłusta od tej pary. Myślicie że to może byc od płynu chłodzącego? Wyciek np. z nagrzewnicy? Gdzie najczesciej są przecieki ?



Z zaworu nagrzewnicy.
  
 
3Lite. Właśnie skończyłem wygłuszanie DFa. Tak jak się spotkaliśmy w tym praktikerze zacząłem i dopiero dzis skonczyłem. Plusy, napakowałem wszędzie, wywaliłem wszystkie wygłuszenia. Bardzo duza róznica, samochód nareszcie cichy, tylko silnik lekko słyszalny. Przy 80km/h mozna nareszcie w srodku swobodnie rozmawiać, ciepło, zero wilgoci. Zauważyłem ogromną dziurę w podłodze po stronie kierowcy, wszystko tak jak radził Mrozek zalaminowałem i zabezpieczyłem Bitexem. Minusy, AkuMata jest straszna, pyli wszędzie, igiełki włażą w skórę i kłują. Bez rękawiczek i szalika nic bym nie zrobił. Fatalny dostęp do zaczepów przedniej deski rozd. Są trzy śruby, ale niestety za nawiewami na szybę Dostęp albo od spodu, albo przez luki schowka, zegarów i maskownicy głośnika centr. Trzeba wszystko odkręcać. położyłem na wnętrze dwie warstwy AkuMaty, między nimi jest folia aluminiowa taka kuchenna. Może to zapobiegnie gniciu dywaników i parowaniu szyb. Skorodowany podłogi od wewnątrz wyczyściłem i wymalowałem Unikorem C.
Dodatkowo zuzyłem jeszcze dwie puszki tej żółtej pianki do uszczelniania okien. Wpsikałem ją wszędzie gdzie było można, w progi, w podłóżnice. Skutecznie zablokuje dostęp wody.
Zmieniłem też tapicerkę, dałem nową wykładzinę. Jestem zadowolony.
Jak ktoś chce pójść w moje ślady to podaje koszta:
AkuMata 67zł rolka
Folia Aluminiowa 20m 5zł rolka
Bitex 12zł puszka duża
Unikor C 12 zł puszka
  
 
No właśnie , z matą jest OK. Ja zostawiłem orginalne wygłuszenie a dodałem tylko na to mate. Może to nie jest to czego oczekiwałem - mercedesa tym z poldka się nie zrobi ale jest przyjemniej w środku. Nie słychac warkotu silnika a raczej przyjemny basik. Złużyłem połowę towaru , to znaczy cała akumata pakowana jest po dwie 6-cio metrowe rolki. Została mi jeszcze cała jedna rolka więc mogę ją odsprzedać za 30 zł jak ktoś chętny.
Wygłuszenie mogę nazwać psychologicznym tuningiem :) teraz kręce biedaka do 5 tys obrotów bo nie warczy jakby miał sie
rozpaść :) (a przynajmniej tego nie słysze)

A żeby nie było off-topikowo - podłogę w całym autku miałem suchutką , ale może to być zasługa tego że samochód stoi w garażu i to zawsze z uchyloną szybą żeby wilgoć odparowywała z autka !!

  
 
Nabauab688PTK

Z mlekiem mialem dposwiadczenia - wylalo sie w bagazniku i po tygodniu jak zaczelo walic - tapicerka byla chyba z tydzien myta a i tak okolo miesiaca jeszcze czuc bylo - dlatego teraz jak wioze mleko - zawsze ale to zawsze jest na gumowych wycieraczkach:D:D:
  
 
Mleko jak mleko...Mojemu ojcu w PNie kombi nasiusiał kotek ,a wy tu o mleku... A co do mokrej podłogi-trzeba po zimie wysuszyć!Przy okazji pomalować jakimś chlorokauczukiem tudziez hammerite'm.przynajmniej jest pretekst,żeby w słoneczny dzionek wybrac sie do garażu
  
 
Co wy k..wa wiecie o wylewaniu?

Mnie 4 lata temu wylał się olej z przewożonego silnika (nota bene 2.0 ) Zalało 2/3 tylnej kanapy, a zwłaszcza oparcie i część podłogi bagaźnika. Tapicerka była prana, ale do dzić co kilka miesięcy wyjmuję tłusta od oleju tekturę spod siedziska tylnej kanapy, a na oparcie naciągniea jest folia a potem dopiero pokrowiec (bo przesiąkało)
Przez pierwszy okres waliło w aucie jak w warsztacie.
Teraz tylko plami tekturki.
  
 
No i pięknie okazało sie po włozeniu gazety pod dywaniki ze cieknie mi płyn z nagrzewnicy-gazeta jest niebieska (petrygo).
Jak sie zabrac do wymontowania nagrzewnicy?
  
 
Z tego co mi mechanior kiedys mowil to najprostzy sposob - bez rozbierania deski jest taki :
-spuszczasz plyn. jesli chcesz znalezc przyczyne lania sie chyba lepiej bedzie zobaczyc podczas pracy nagrzewnice...
-roznitowujesz schowek
-zdejmujesz kokpip
-wszystkie kabelki zostawiasz na swoim miesjcu poza chyba masa bo ta jest krotka i nie da sie jej wyciagnac bez odcinania. Potem sie przyrobi ja...
-nagrzewnice wysuwasz...

Nie jest to moj sposob!!! Tak tylko slyszalem ze sie da... sprawdze sam dopiero jak sie cieplo zrobi zeby zrobic upgrade ogrzewania.
  
 
Przecież wywalenie konsoli nie jest dużym problemem-a to wystarczy,żeby dobrac się do nagrzewnicy.Pozdro!
  
 
Wlasnie wzialem sie za piasnie artykulu o nagrzewnicy wiec jak chcesz sie dowiedziec wiecej to poczekaj.
  
 
No to chyba poczekam poratuje sie prasą.
"Prasa najlepsza izolacja"
  
 
W sobotę zajrzałem pod wykładzinę i zgroza, syf straszny, dywaniki nadawały się tylko na śmietnik.
Zauważyłem cztery dziurki konstukcyjne w podłodze ( po dwie z każdej strony ) jak mniemam służą do spływania wody z samochodu, ale powinny być zabezpieczone jakimiś zaślepkami.??
Pod pedałami są też owalne otwory - do czego one służą



Pozdrowienia
  
 
Jeśli chodzi o otworki w progach(po 2 na stronę)to żadnych zaślepek nie ma.Trzeba dbać o ich drożność,bo inaczej w progu lubi sobie chlupać woda,a czym to grozi-wiadomo .Otwory pod pedałami służą do konserwacji tą drogą blachy pod nimi się znajdującej.Z prawej strony też jest otwór do konserwacji tej przestrzeni-proponuję zdrowo zalać to np.Fluidolem,zresztą przy okazji również progi-pojemnik fluidolu w sprayu ok.18zł.Pozdrawiam!
  
 
A ja dzisiaj czyściłem dywaniki i wykładzina na miejscu kierowcy mokra Zastanawiam się skąd tam wzieła się woda,nawet ostatnio nie padało.
  
 
Daniel moze to samo co u mnie - włóz gazete pod nagrzewnice i przekonaj sie.
  
 
Raczej nie bo mokro byłoby po obu stronach.
  
 
Niekoniecznie z prawej strony przestało mi calkowicie leciec a z lewej - gazeta starcza na cały tydzien.

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

[ wiadomość edytowana przez: road_runner dnia 2003-03-25 20:37:15 ]
  
 
Skoro tak mówisz jeszcze dzisiaj to sprawdzę,ale mokro jest tylko na środku a jakąś drogą musiałoby to spłynąć.Dużo płynu ubywa ci z wyrównawczego?