Najazd na kanale - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Race_D, spoko, wszystko jasne. Belka jednym koncem oparta na scianie i zakotwiona odpowiednio. Drugi koniec belki oprzesz na slupie. Np. tak: slup-rura. Na dole mozna by to zrobi tak: rure wpuszczasz w podloge, a nawet w grunt. Kopiesz dziure, tak z 0,5m. W dziure wlewasz mieszanki betonowej i wsadzasz tam rure na glebokosc gdzies 50cm, tak zeby bylo dosc stabilnie. Stabilizujesz podporkami tymczasowymi. Jak juz beton zwiaze to robisz podloge. Pozniej trzeba jeszce zastabilizowac dodtakowo slup. Najlepiej 4 podporkami z jakichkolwiek profili stalowych (odpowiednio wygietych na koncach). Byle nie plaskowniki, bo sie powyginaja. Przyspawasz je do slupa, a do podlogi mozesz przykrecic, wbic, to juz zalezy od Ciebie. chodzi o to, zeby nie pozwolic slupowi na przechyl w zadnym kierunku.
Od gory przyspawasz kwadratowa blache (spoina po obwodzie rury). Na blache przyjdzie belka dwuteowa-tez ja przspawasz do blachy (spoina pachwinowa). Mysle, ze taki twor bedzie stabilny.

Rajax....teraz to juz po ptokach
Trzeba ulozyc izolacje przeciw wodna.
Napisz czy woda wychodzi podloga kanalu czy scianami.
Ale tak czy tak przeigrane...
Przeczytaj ten artykul o budowei kanalu, tam tez jest opisana izoalcja p. woda.
Pozdro
  
 
DZIEKI MACIOBA.WIEM ZE JUŻ PO PTAKACH.PROBLEM W TYM ŻE JA TEGO KANAŁU NIEBUDOWAŁEM TYLKO WYNAJEŁEM GARAŻ I WYDAJE MI SIE ŻE WODA PODCHODZI PODŁOGĄ.MOŻE BY SKUĆ DNO KANAŁU I OK. 50 CM. ŚCIANKI W GÓRE ,ZAIZOLOWAĆ I ZALAĆ JAKOŚ ???ROBIŁ KTOŚ TAKĄ SZLAONĄ RZECZ?????
  
 
Nie ma rzeczy niemozliwych Rajax Skuwasz posadzke kanalu, wtedy dowiadujesz sie czy jest izolacja pod sciankami. Jesli jej nie ma, to wsadzasz izolacje pod scianki, kawalkami, powiedzmy co 0,8 do 1,0m. Nie musisz skuwac az o 0,5m. Jesli sciany sa z cegly, to dwie warstwy wystarcza. Jesli sciana z bloczkow, to jedna wasrstwa wystarczy. Wazne jest zeby robic to odcinkami, tak zeby nie zniszczyc sobie podlogi w garazu no i scian kanalu. Dalej izolujesz posadzke, ukladasz mieszanke betonowa i sprawa zalatwiona. Problemem moze okazac sie pojawiajaca woda w kanale. Poczekaj do lata-susza wywrze ogoromne spustoszenie, poziom wod gruntowych sie obnizy No a jesli musisz to zrobic "w wodzie" to najprosciej pompa i pompowac