Zapala gorzej niż dizel na mrozie - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja ostatnio tak miałem, ale nie czekałem 30 min, tylko przeczyściłem klemy. Ale, że tobie po 30 min się udaje jednak, to chyba nie to, ale spróbuj.
A rozrusznik wolniej kręci jak akku słabnie, to chyba logiczne?
  
 
ta , to nie to ,a aku jest spoko, dzieje się to jakby w przypadkowych momentach
  
 
a może to być wina stacyjki?
albo elektromagnesu przy rozruszniku?
  
 
Krzysiek11, mi sie wydaje, ze masz problem z rozrusznikiem.
Albo tak jak piszesz to wina cewki (elektromagnesu) albo samego rozrusznika - jak jest cieply to staje na tulejkach i nie ma sily obrocic, pobiera za duzo pradu i dlatego przygasaja kontrolki.
Komplet naprawczy nie jest drogi, wiec rozrusznik na wierzch i do dziela

--
pozdrawiam
  
 
Ja też tak miałem w 125p.
Problem tkwił w tym że poluzował/popękał styk w cewce rozrusznika i biały kabelek(taki był u mnie) nie miał styku.
Nie włączało rozrusznika.
Jak poruszałem tym kabelkiem to czasem nawet zadziałał.(cięzko było ruszać bo kolektor był gorący).
Trzeba albo wymienic cewke, albo gdy jest rozbieralna ją rozebrac i przylutować porządnie te styki. Gdy jest nie rozbieralna też mozna ją naciąc przy krawędzi, ale potem trzeba to dobrze zaklepać młotkiem.
Przy 125p najlepiej zawsze miec drugi wyremontowany rozrusznik na zapas(koszt ok 30-60zł), przekładka bez kanału zajmuje ok 45minut.
Ja mialem dwa na zapasie i tylko zmieniałem )
Warto też chyba zrobic mu osłone z blachy żeby od kolektora sie nie grzał tak strasznie. Ale to juz jak komuś sie chce...
Pozdrawiam!

Wik
  
 
ta, dzięki za rady chłopaki, miesiąc temu wyjałem rozrusznik i wymieniłem tulejki i szczotki i działał ok. ten kłopocik miałem jeszcze przed wymianą tulej, a lampki przygasają mi leciutko.
Czyli stacyjka na pewno to nie jest?
  
 
ale do elektromagnesu nigdy nie zaglądałem
  
 
Sprawdz styk który doprowadza prąd do elektromagnesu rozrusznika. Najlepiej wytnij starą "wsuwkę" i zalutuj nową. Zazwyczaj to tam nie kontaktuje . Druga metoda to palić na " krótko " - włąsciwie to od tego zacznij - jeżeli rozrusznik b ędzie działal a ze stacyjki nie chce to raczej wina tego styku tymbardziej że piszesz że jakiś czas temu go naprawiałeś
  
 
ej, dzięki wszystkim za podpowiedzi, jutro powalczę z moim poldim, dam wam znaka co było, kto miał racje wysyłam pocztą bro!