Klimatyzacja - czyszczenie - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2007-08-27 20:46:43, Bigelektron pisze:
Chyba o parowniku myslales...Jak wejdziesz pod auto i wlaczysz klime to czesto z takiego wezyka w podlodze pod zespolem mieszania powietrza leci woda -skropliny z parownika ,wkladasz tam wezyk z koncowka do rozpylania i pakujesz srodek.A gdzie ze zapytam juz sobie napsikales????



Dzięki za błyskawiczną podpowiedź... a tak sobie kichnąłem w kratki wentylacyjne i okolice dmuchawy Tak wyczytałem na opakowaniu.
  
 
Cytat:
2007-08-27 20:58:01, wczymzecz pisze:
Dzięki za błyskawiczną podpowiedź... a tak sobie kichnąłem w kratki wentylacyjne i okolice dmuchawy Tak wyczytałem na opakowaniu.


Grzyby plesniowe rozwijaja sie tam gdzie jest wilgoc i pozywka czyli kurz,a to jest tylko w zespole mieszania powietrza bo tam wykrapla sie para wodna na uzebrowaniu parownika i okolicach...do dmuchawy nie kichaj bo ja szlag trafi.Po zaaplikowaniu srodka trzeba wlaczyc nawiewy na pol godziny wtedy bakterioboj sie rozejdzie po kanalach

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Hej, filtr zlokalizowałem obok pedału gazu Gorzej z wlotem obiegu wewnętrznego. Po pierwsze jak zdjąć schowek? Po drugie po otwarciu schowka oczom mym ukazuje sie szara gąbka obudowana plastikową kratką i wydaje mi sie ze tamtędy powietrze jest zasysane. Mam racje? Jeśli tak przez tę gąbkę nie wprowadzę środka odgrzybiającego, czyli pewnie mam próbować go zdjąć. Proszę bardzo o info czy dobrze kombinuje
  
 
Cytat:
2007-09-08 11:10:27, AdS pisze:
Hej, filtr zlokalizowałem obok pedału gazu Gorzej z wlotem obiegu wewnętrznego. Po pierwsze jak zdjąć schowek? Po drugie po otwarciu schowka oczom mym ukazuje sie szara gąbka obudowana plastikową kratką i wydaje mi sie ze tamtędy powietrze jest zasysane. Mam racje? Jeśli tak przez tę gąbkę nie wprowadzę środka odgrzybiającego, czyli pewnie mam próbować go zdjąć. Proszę bardzo o info czy dobrze kombinuje

.
..Jak wejdziesz pod auto i wlaczysz klime to czesto z takiego wezyka w podlodze pod zespolem mieszania powietrza leci woda -skropliny z parownika ,wkladasz tam wezyk z koncowka do rozpylania i pakujesz srodek.
Mozesz go tez wygrzebac pod wykladzina podlogi

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2007-09-08 11:10:27, AdS pisze:
Hej, filtr zlokalizowałem obok pedału gazu Gorzej z wlotem obiegu wewnętrznego. Po pierwsze jak zdjąć schowek?



Nie wiem jak u Ciebie, u mnie wystarczy odkręcić dwie śrubki na dole przy zawiasach i wyjąć cały schowek

Cytat:
Po drugie po otwarciu schowka oczom mym ukazuje sie szara gąbka obudowana plastikową kratką i wydaje mi sie ze tamtędy powietrze jest zasysane. Mam racje? Jeśli tak przez tę gąbkę nie wprowadzę środka odgrzybiającego, czyli pewnie mam próbować go zdjąć. Proszę bardzo o info czy dobrze kombinuje



Włącz obieg wewnętrzny, a gąbka powinna zniknąć i oczom Twoim powinna ukazać się wieeelka dziura do której można psikać, byle nie za ostro żeby silnika nie zalać.
Jak zrobiłem odgrzybianie w ten sposób ze 2 lata temu to do dzisiaj jeszcze nie zalatuje
Pozdro.
  
 
TO CO PISZECIE, NI JAK SIĘ MA DO SERWISANTÓW W AUTORYZOWANEJ STACJI TOYOTY. Oni twierdzą, że wymieniać tylko filtry a jeśli spadnie drastycznie poziom chłodzenia to dopiero wtedy napełnić klimatyzacje. I KTO TU MA RACJĘ?...........................
  
 
Cytat:
2007-09-28 11:11:43, danieloo pisze:
I KTO TU MA RACJĘ?...........................



fachowcy od klimatyzacji, oczywiście

rób tak jak mówią panowie z
ASO to pojedziesz do nich na wymianę sprężarki, nie mówiąc o stanie twojego zdrowia wzwz. z wdychaniem tych wszystkich g..wien z nie czyszczonej klimy
  
 
Cytat:
2007-09-28 11:11:43, danieloo pisze:
TO CO PISZECIE, NI JAK SIĘ MA DO SERWISANTÓW W AUTORYZOWANEJ STACJI TOYOTY. Oni twierdzą, że wymieniać tylko filtry a jeśli spadnie drastycznie poziom chłodzenia to dopiero wtedy napełnić klimatyzacje. I KTO TU MA RACJĘ?...........................



Wybór oczywiście jak zawsze należy do Ciebie
Rację zapewne ma zdrowy rozum i rozsądek. Zastanów się chwilę... jeżeli drastycznie spada poziom chłodzenia to najczęściej oznacza że jest mało czynnika. Co za tym idzie ?
1. Znacznie większe ciśnienia w układzie klimatyzacji.
2. Mniej czynnika smarującego kompresor.
3. Jest jakaś nieszczelność w układzie i nie wiesz w którym momencie braknie całkiem czynnika.
I już nie chce mi się rozpisywać na temat skutków p. 1-3.
Pozdro.
  
 
Cytat:
2007-09-28 11:11:43, danieloo pisze:
TO CO PISZECIE, NI JAK SIĘ MA DO SERWISANTÓW W AUTORYZOWANEJ STACJI TOYOTY. Oni twierdzą, że wymieniać tylko filtry a jeśli spadnie drastycznie poziom chłodzenia to dopiero wtedy napełnić klimatyzacje. I KTO TU MA RACJĘ?...........................


Niewiem jakich serwisantow pytales ale dezynfekcja klimy jest zalecana przy kazdym przegladzie chyba ze lubisz ten zapach padliny z klimy.Filtry przeciwpylowe rowniez nalezy wymieniac na nowe a nie przedmuchiwac jak wymyslil jakis kretyn.Co jakis czas warto sprawdzic czy cisnienia gazu sa prawidlowe i czy nie pojawily sie wycieki-oleiste slady na polaczeniach elementow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam gdzie dokładnie znajduje sie otwór odprowadzajacy wode ze skrapalacza w toyota corolla 2002 D4D 2.0 ?
Z góry dziekuje pozdrawaim

misiekII:
po co 2 razy pytasz o to samo?


[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2007-11-01 11:18:35 ]
  
 
Witam. jak dostac sie do filtra powietrza i parownika zeby go odgrzybic bo nie mam pojecia gdzie on sie moze znajdowac. wiem tylko ze gdzies za deska rozdzielcza. mam corolle e10 93 r. Prosze o odpowiedz
  
 
Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę dać namiar na dobry i niedrogi warsztat w Mysłowicach. Przegląd klimy z uzupełnianiem czynnika i odgrzybianiem 150PLN. Filtr dodatkowo płatny. Byłem wczoraj i jestem zadowolony
  
 
A jakie wklady polecacie ?

Czyscilem ostatnio ozonem i pwiem ze nawet spoko nic nie wali
  
 
ponawiam moje pytanie. gdzie znajduje sie filtr powietrza w corolli e10 od nawiewu zeby go wymienic samodzielnie??
  
 
Cytat:
2008-04-27 15:29:58, ice86 pisze:
ponawiam moje pytanie. gdzie znajduje sie filtr powietrza w corolli e10 od nawiewu zeby go wymienic samodzielnie??


W E10 nie ma filtra kabinowego.
  
 
Cytat:
2008-04-29 08:00:38, Pigletto pisze:
W E10 nie ma filtra kabinowego.


I po problemie
  
 
Cytat:
2008-04-29 08:00:38, Pigletto pisze:
W E10 nie ma filtra kabinowego.




to w takim razie w jaki sposob odgrzybic klime?? gdzie wprowadzic srodek grzybobojczy??
  
 
Cytat:
2008-05-01 14:49:36, ice86 pisze:
to w takim razie w jaki sposob odgrzybic klime?? gdzie wprowadzic srodek grzybobojczy??


A co ma filtr przeciwpylowy wspolnego z odgrzybianiem?????
Grzyby sie rozwijaja tam gdzie jest wilgoc i cieplo czyli w parowniku albo w lesie

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2008-05-01 17:19:02, Bigelektron pisze:
A co ma filtr przeciwpylowy wspolnego z odgrzybianiem????? Grzyby sie rozwijaja tam gdzie jest wilgoc i cieplo czyli w parowniku albo w lesie




no i do tego wlasnie zmierzam!! w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie parownik w e10 zeby wprowadzic tam odgrzybiacz??
  
 
Cytat:
2008-05-02 16:10:24, ice86 pisze:
no i do tego wlasnie zmierzam!! w ktorym dokladnie miejscu znajduje sie parownik w e10 zeby wprowadzic tam odgrzybiacz??


Niezmiennie tam gdzie we wszystkich autach
I jak jest klima to jest i odplyw skroplin z parownika pod autem.
Wlaczasz klime patrzysz skad leci woda pod autem wtykasz tam koncowke odgrzybiacza Toyota za okolo 70 zl psikasz i wlaczasz nawiewy na pol godziny.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer