Klimatyzacja - czyszczenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

gdzie w wawie mozna porzadnie przejrzec klime? W aso ograniczaja sie tylko do uzupelniania gazu. A u mnie po wylaczeniu (manualna) czuc juz niezla stechlizna, wiec chyba czas odgrzybic.

Jacek
  
 
Pewnie wyłączałeś klimę razem z silnikiem i zalęgły się bakteryjki które generują zapach typu "mokra szmata".

A trzeba robić to inaczej...

Mogę Ci polecić firmę która znajduje się na Puławskiej (prawie w Piasecznie) na przeciwko salonu Toyoty.
  
 
Cytat:
2004-05-28 14:04:13, Hicks pisze:

A trzeba robić to inaczej...




To znaczy

Też zaobserwowałem u siebie problem "szmaty"
  
 
Facet z wymienionego serwisu pouczał mnie właśnie w tej materii :
Na ok. 5 min przed końcem jazdy należy wyłączyć klimę tak aby, bodajże, spirale parownika wyschły, przez co znika wilgoć na której rozwijają się bakterie.
Poza tym nie zaliczysz szoku termicznego którego nie poczujesz od razu ale po jakimś czasie.
Rzecz jasna włączać klimę przynajmniej na kilka minut raz w tygodniu.
  
 
Tak pewnie bylo, ze moja mama jezdzila na caly czas wlaczonej. Ile moze kosztowac taki przegladzik i czyszczenie?

Jacek
  
 
Hi,
Czy to czyszczenie klimy to przypadkiem w Norauto?
  
 
Hi,
Czy to czyszczenie klimy to przypadkiem w Norauto?
  
 
Tu:

Klima-Car. Klimatyzacje samochodowe
Piaseczno, Graniczna 17a
tel.: (0-22) 711 00 10
e-mail: klimacar@wp.pl
www: www.klima-car.prv.pl
  
 
A co powiecie o arkttice na szerych szeregow? dezynfekuja tam ultradzwiekami.

jacek
  
 
wystarczy kupić preparat (spray + wężyk ze specjalną końcówką) do dezynfekcji wymiennika bo to on jest odpowiedzialny za zapach szmaty i wjechać na kanał, następnie w spust (tan gdzie wylatuje woda z wymiennika, pod ścianą grodziową) wcisnąć wężyk około 20 cm i wtłoczyć zawartość pojemnika.
Odczekać z 10 minut, odpalić autko i włączyc klimę plus dmuchawę
Samochodzik ogarnie przyjemny zapach preparatu i dalej już tylko w drogę. O przykrym zapachu możemy zapomnieć. Zabieg raz w roku.
Włączanie czy wyłączanie 5 czy 10 minut przed tym czy tamtym nic nie da.
Pozdrawiam pachnąco.
  
 
Cytat:
2004-05-28 16:47:38, Kryspin pisze:
wystarczy kupić preparat (spray + wężyk ze specjalną końcówką) do dezynfekcji wymiennika bo to on jest odpowiedzialny za zapach szmaty i wjechać na kanał, następnie w spust (tan gdzie wylatuje woda z wymiennika, pod ścianą grodziową) wcisnąć wężyk około 20 cm i wtłoczyć zawartość pojemnika.
Odczekać z 10 minut, odpalić autko i włączyc klimę plus dmuchawę
Samochodzik ogarnie przyjemny zapach preparatu i dalej już tylko w drogę. O przykrym zapachu możemy zapomnieć. Zabieg raz w roku.
Włączanie czy wyłączanie 5 czy 10 minut przed tym czy tamtym nic nie da.
Pozdrawiam pachnąco.


Co to za preparaty i gzie je kupić
  
 
Poszukać trzeba w norze (tzn "NORAUTO") albo w hurtowniach z branżą motoryzacyjna
Ja osobiście mam od znajomka z ASO
  
 
prepeparaciki są ok ale ja słyszałem inna metode żeby raz na jakis czas wyłączyć klime (1 raz w miesiacu na 5 minut) i puscic gorące powietrze i wtedy tez jest ok
  
 
To nic nie da, he, he ! Co najwyżej nowy zapach - potu.
Kryspin, odstaw już tą chemię bo nie czujesz, że Ci w aucie zalatuje z klimy
Ja tam robiłem tak jak napisałem i nie musiałem ani razu przez prawie 3 lata niczego ani nikogo odkażać.
  
 
Właśnie postanowiłem przeczyścić klimę i ... mam zgryz.

- firma podana przez Hicksa (Klima-Car) też czyści chemią. Zapuszcają dwa preparaty, jeden w/n parownik, drugi na przewody i nawiewy.
Koszt 100 zł, czas 1 h.

- skoro już mam czyścić chemią to podzwoniłem jeszcze w kilka miejsc i ceny skaczą od 70 zł (tel. 6329415) do 180 zł. Jedni wpuszcają piankę na 30 minut, drudzy "psikają" antybiotykiem na paronik i trwa to 5 godzin.

Kurde, co radzicie???
  
 
W bielsku powiedzieli mi że czyszczenie to koszt 100 zł, ale nie wiem jak to robią...

Środek do czyszczenia można kupić za jakieś 50 zł (np. w ASO Citroena) i wpsikać go samemu do rurki. Pytanie tylko czy efekt będzie taki jak po profesjonalnym czyszczeniu. Z drugiej strony mam obawy, że to czyszczenie profesjonalne może polegać na dokładnie tym samym...

PiotrRTV pisał gdzieś ostatnio że robił z klimatyzacją w ASO Seata i cena była przystępna z tego co pamiętam.
  
 
Ja robiłem prawie rok temu w Klima Car, łącznie z wymianą mediów po 4 latach.
Wydaje mi się że zrobili to dobrze. Klima chłodzi bardzo dobrze a z zapachem "mokrej szmaty" nie ma problemu. Myślę że poprawię odgrzybianie przy okazji wymiany filtra /przegląd/ za jakieś 2kkm.(zalecają połączyć odgrzybianie z wymianą filtra kabinowego-ma sens!)
Po odgrzybianiu włączają ogrzewanie i nawiewy na max żeby wszystko wyparowało, ale jeszcze przez dzionek czy dwa trochę czuć i ja jeździłem przez ten czas z otwartymi oknami.
Pzdr.
  
 
Jackal, chemia musi być,niestety ;(. Z grzybami się innaczej nie da a produkowane przez nie toksyny są bardziej zabójcze dla zdrowia niż się wielu wydaje.
Pozdrawiam.
  
 
Właśnie dzwoniłem do Ultra-Car na Daniłowskiego (Bielany) i facet mówił, że czyszczenie kosztuje i trwa tyle samo co w Klima-Carze, ALE ...

... on wpuszcza piankę/środek czyszczący przez nawiewy do układu klimy. Nie jestem pewiem czy ten sposób jest wystarczający, więc wyraziłęm moje obawy. Człowiek powiedział, że na opakowaniu środka jest napisane, że to wystarczy i nawet straczy na jakiś czas.

No jak on mi mówi co jest napisane na środku, a nie z własnego lub klientó doświadczenia, to jak mam już powazne owaby czy warto tam w ogóle pojechać
  
 
Cytat:
to jak mam już powazne owaby czy warto tam w ogóle pojechać


Nie warto, jedź do Klima-Car. Oni tylko tym się zajmują. Warsztacik niewielki ale czysty i dobrze wyposażony. I widać że mają liczną i stałą klientelę.