Kontrolka CHECK w oplu corsa

  szukane wyrażenia:   check  -  engine
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam;

Posiadam Opla Corse C i założyłem i sekwencyjną instalację gazową firmy Mistral Autronic. Wszystko było pięknie i ładnie dopóki nie zapaliła mi się kontrolka silnika tzw. CHECK. W zasadzie nic sie nie dzieje złego z samochodem, ładnie pali i dobrze przyśpiesza ale strasznie denerwuje mnie ta kontrolka. W warsztacie, w którym zakładałem LPG jestem co najmniej raz w tygodniu i jak wyjeżdzam od nich oczywiście nie świeci ale jak przejade około 40 km ponownie zapala się CHECK.
Jeżeli spotkał się ktoś z podobnym problemem i go rozwiązał proszę o informację bo mój gazownik rozkłada już ręce i za bardzo nie zna przyczyny zapalania się kontrolki.
Pozdrawiam i dzięki z góry.
  
 
jak najbliżej dysze głowicy i wtryskiwacze gazu. najwyżej 10 cm.
  
 
Gazownik zapewnia mnie, że mam wtryskiwacze w odpowiednim miejscu, bliżej już się nie da zamontować.
  
 
Dziś w telewizji był poruszony ten temat. Jest to wina :źle dobranej instalacji gazowej:, jak powiedział jeden Pan z warsztatu montującego inatalacje gazowe. Tłumaczył, że im nowszy samochód, tym powinna być zamontowana nowsza instalacja.
  
 
Ustal najpierw co osnacza ten błąd. W corsach jest podajrze system "migowy"
  
 
witam. ciekawe jaki błąd odczytuje.
mam pytanie czy czasem nie dojeżdżasz zbiornika do końca.
  
 
Też mam corsiawe c z instalką gazową. Check zapalił mi się dwa razy i za każdym razem błąd pochodził z sondy lambda. Gazownik twierdzi że w danym momencie musiało coś się dziać z mieszanką (zbyt bogata lub zbyt uboga).
Nawet z zapalonym checkiem auto jeździ b. dobrze i nie zauważyłem nic niepokojącego.

Może spytaj w innym warsztacie.