Gdzie jest przerywacz ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc nazywam sie Piotrek. Mam problem z kolezanki fiatem a mianowicie niemoge znalesc przerywacza kierunkowskazow ;( Gdzie on jest ? Przerywacz awaryjnych znalazlem ale nemoge znalesc kierunkowskazow gdzie on jest ? Czy moglby mi ktos miejwiecej powiedziec wktorym miejscu jest przerywacz? Z gory bardzo dziekuje !!!
  
 
Najłatwiej go znależć po zdjęciu szybkosciomierza, po lewej stronie, tak mniej więcej nad tą małą plastikowa półeczką.
  
 
W moim Fiacie (listopad 1989) przerywacz jest nad plastikową pułeczką w okolicy "obudowy" ssania i otwieracza maski.
Mam połączony elektroniczny przerywacz od kierunkowskazów i awaryjnych - prosto wpinany wtyczką.
  
 
BTW moze ktos wie gdzie znajduje sie przerywacz w Polonezie Caro 1993 ? KObieta w sklepie z czesciami mi powiedziala ze jest wbudowany w mikroprocesor i kosztuje 180zl ale cos mi sie wydaje ze tak bylo dopiero w PLUSACH ? Pozdrawiam
  
 
Do JARBAR - jak jest to model z nowymi zegarami to przerywacz jest faktycznie zintegrowany z mikroprocesorem i jest to ten najwiękrzy układ w bezpiecznikach po lewej stronie. Steruje on wszystkim znaczy ogrzewaniem szyby, wycieraczkami, awaryjnymi, kontrolką stopu i innymi zalezy od wersji.
  
 
jacu no zegary mam okroagle to chyba nowe co ? Bo w plusach byly jeszcze inne. Kurcze to nie pozieszyles mnie. W tej chwili poki co jest w miare ok ale swiruje mi kierunkowskaz prawy a wszystko inne juz wlasciwie wykluczylem. Czyzby czekala mnie wymiana procesora ? Oj nie byloby dobrz e
  
 
Urządządzenie mikroprocesorowe masz przykręcone do ściany grodziowej po lewej stronie w głębi za zegarami, kosztuje ok 100zł. Kierunek zaczyna Ci szybko migać po naciśnięciu hamulca? To wymiana raczej nie pomoże wina jest w złej masie
  
 
O patryk zobaczy na to nie zwrocilem uwagi ze moze to byc przy naciskaniu hamulca. Ale nie jednak nie bo moge stac bez wcisnietego hamulca i tez swiruje. I tylko jedna strona. Spraqwdzilem zarowki, styki, poczyscilem i wszystko ok. Ale dalje mu sie czasami zdarza. Jak sie zrobi cieplej to moze jeszcze sprawdze dokladniej
  
 
Jest jeszcze jedna możliwość, zamień żarówki z lewej na prawą stronę w lampach znaczy. Przerywacz sprawdza obciążenie i być może któraś żarówka zdycha. Więcej o elektronice stosowanej w polskich samochoach dowiesz sie ze strony /www.hybryd.com.pl Ja aktualnie adoptuję HYBRYDA H-167XA do DF. Jak zamontuję to wyślę całą dokumentację.
  
 
dobrze ze jest to forum...
dzisiaj ruszam sobie spod domu, a tu kierunkowskazy nie dzialaja...no to zaczynam rozbierac samochod i szukac co i jak...na szczescie pamietalem ze przerywacz w MR93 jest w urzadzeniu mikroprocesorowym. No i zaczely sie poszukiwania, jedna ksiazka, druga ksiazka nic. W koncu znalazlem ten temat doczytalem gdzie jest to cale urzadzonko i co sie okazalo:

wtyczka wypadla...

mozna sie niezle wkurzyc - glupia wtyczka i 1.5 h poszukiwan...


pozdrawiam
cybertec