Problemy z jechaniem na benzynie C+

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Znowu mam problemy z moim poldkiem.
Sprawa wyglada nastepujaco:
Odpalam auto na Benzynie- wchodzi na ok. 1200obr i natychmiastowo spadaja do 500obr pochodzi na tych obrotach z 5 sekund i gasnie.
Gdy przełacze go podczas jazdy na benzyne to od ok.1000 do 3500 obr. bardzo kiepsko przyspiesza i sie "dławi", powyzej okolo 4000 obr. jedzie dobrze.
Na gazie dziala bez zarzutow.
Polonez Caro Plus 1,6 GLI Bosch
Dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
  
 
Naprawde nikt nie wie co sie moglo stac w moim polonezie? Bardzo prosze kogos kto sie orientuje w tym temacie niech cos przynajmniej podpowie do czego zajrzec lub co sprawdzic.
  
 
Miałem w swoim plusie podobne objawy,też się dławił i świrowały mu wolne obroty,wymieniłem silniczek krokowy(czyszczenie starego nie pomogło , teraz hula jak szalony,wszystkie negatywne objawy ustały,pozdrowionka
  
 
Dzieki biedron No coz... sprobuje wyczyscic. Ale jak to nie pomoze to niestety bede musial kupic nowy silniczek. Pozdro.
  
 
Witam ponownie.
Dzis wykrecilem silniczek krokowy i okazalo sie ze jest sprawny.
Wiec jest tak jak wczesniej: Na LPG dziala bez zarzutow a na benzynie to juz nawet teraz odpalac nie chce no i nawet gdy wciskam pedal gazu to sie dlawi gasnie Odkrylem dziwny sposob aby wkrecic go na wysokie obroty na benzynie, musze szybko wciskac do konca i puszczac pedal gazu .
Nie wiem juz teraz sam co moglbym jeszcze sprawdzic.
Jakby co to kontrolka Check Engine sie nie swieci.
Bardzo prosilbym kogos o pomoc.
Pozdrawiam
  
 
A wtryskiwacz jest sprawny? Czy aktualnie jest jakaś szansa na to, aby samochód chodził na benzynie? Spróbowałbym wlać mu jakiś preparat do czyszczenia wtrysków benzynowych i niech trochę pochodzi. Jeśli już będzie się dało jakoś jechać to wtedy go "rozkręcić". Może po prostu Ci zakoksowało wtrysk?

[ wiadomość edytowana przez: MichalSW dnia 2008-06-27 21:40:02 ]
  
 
No wlasnie myslalem o wtryskiwaczu ale troche balem sie go rozkrecac. Moze sprobuje wlac mu ten preparat do czyszczenia. Dzieki.
  
 
Aktualnie szanse na to aby chodzil na benzynie sa male ale sa, gdy uda mi sie go wkrecic powyzej 4500obr/min to jakos trzyma sie na tych obrotach. No wlasnie myslalem o wtryskiwaczu ale troche balem sie go rozkrecac. Moze sprobuje wlac mu ten preparat do czyszczenia. Dzieki Michal.
  
 
Wtryskiwacz jest nierozbieralny, zatem przy nim samym nie masz co kombinować. Bardzo łatwo uszkodzić go jeszcze bardziej. Spróbuj z preparatem do czyszczenia wtrysków dodanym do benzyny, a jeśli to nie pomoże to zastanów się nad podmianą wtrysku.
  
 
Od dzisiaj znikl problem z jechaniem na benie. Pojechalem do mechanika, powiedzialem co sie dzieje a on zdjal wtyczke z komputera popukal letko w kompa zalozyl wtyczke i problem znikl Mowil cos o tym ze przez gaz komp nalapal bledow bo elektryka instalacji gazowej jest troche kiepsko podlaczona czy cos takiego.
  
 
Cytat:
2008-07-11 19:06:52, dewro pisze:
Od dzisiaj znikl problem z jechaniem na benie. Pojechalem do mechanika, powiedzialem co sie dzieje a on zdjal wtyczke z komputera popukal letko w kompa zalozyl wtyczke i problem znikl Mowil cos o tym ze przez gaz komp nalapal bledow bo elektryka instalacji gazowej jest troche kiepsko podlaczona czy cos takiego.



Co jakiś czas będziesz musiał niestety poprawiać zabieg. Tak to po prostu już jest. Dobrze, że tak tanim kosztem się wszystko wyjaśniło.