Nowe forum - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Planujemy dziś zamknąć. A co do starych postów to zammierzamy zrobić FAQ z technicznego
  
 
AAA DZISS... dobrze sie dowiedzieć...
  
 

Szukam na forum miejsca, w ktorym wymienione sa korzysci po zmianie charakteru klubu. Czy ktos je gdzies wymienil? Chcialbym z nimi polemizowac, bo sam staram sie jakies pozytywy znalezc, ale jakos nie moge... A tak sie staram...
  
 
Ja też staram sie dostrzec korzyści...nie umiem. Jeli natomiast chodzi o składke członkowską to 50,00 zł jest za dużo. Nie każdy zarabia powyżej 1.000,00 zł. więc jeśli pozostanie niezmieniona to ja podziękuję - z bólem serca ale podziękuję.
  
 
Naprawde nie rozumiem dlaczego chcecie zamykac forum to tutaj? Ze niby tqak wymaga prawo? Bzdura?! - Dalej juz nie oruzmiem - ze jest wolniejsze od tamtego? Tez Bzdura! - w koncu o co chodzi? Nie lepiej poczekac az w tamtym wszystko sie dopracuje i dopiero to zamknac?
  
 
rejestracja stowarzyszenia w sądzie kosztuje około 500 zetów. reszta kasy ciekawe na co???
  
 
Ice to ma byc powazna konstryktywna rozmowa (nie klotnia)
wszystkim naleza sie dokladne wyjasnienia to normalna sprawa i nieraz bedziesz jeszcze musial tlumaczyc wiec:

Cytat:
2004-06-22 19:21:06, Iceman pisze:
Cytat:
2004-06-22 18:59:50, Yaryś pisze:
50zeta to troche sporawo chyba sie ludzie zgodza jesli bedziemy mieli 200 klubowiczow (zapisanych tu) to na co przepraszam te 10tys PLN idzie?


1) jest to suma czysto chipotetyczna i bedzie zależała od tego ile osób w ciągu tego miesiąca zapisze sie do klubu
2) na co pójda pieniąze zdecydują klubowicze jak również klubowicze bedą mieli wgląd do wydatków. O tym też jest mowa w statusie
3) Domena,serwer.. i cała reszta też kosztuje
4) 50 zł na 12 miesiecy to 4zł z kawałkiem na miesiąc nie rozsmieszaj mnie
5) jak byś poczytał statut to byś wiedział ze nikt z zarządu z tego nic nie ma i jak narazie to my wyłożyliśmy kase na rejestracjeskrome 1500 zł
Wiec może najpierw poczekaj az sprawa sie ruszy a potem dopiero wyciągaj wnioski i krytykuj.


AD1) wpierw miesiac na przepisanie sie ateraz do dzis. chyba to jakiś zart ztym ze forum motonews dzis bedzie zamkniete??? to cos malo czasu.
AD2) cieszy mnie to
AD3) wszystko kosztuje kwestja odpowiednich kalkulacji i zalozen dla mnie osobiscie skladka powinna byc stala i koniec. a nie jakies tam ze ktos sobie poczeka az sie wiecej osob zapisze, pol roku i skladka spadnie z 50 na 5 zeta. wy chcecie od razu wpierwszym miesiac wyrownac bilans na zero.to nie fair wzgledem tych ktorze pierwsi beda dolonaczc.
AD4) ale ze mnie dowcipniś przeciez to powazna kwestia i powaznie mowiac niema sie tu z czego smiać.a ja mam inna kalkulacje: 1500:12 = 125 zeta czyli przy 125klubowiczach co jest szybko mozliwe wychodzi 1PLN miesiecznie a nie 4.
i nie mowie ze wam nie ufam ze przemiewiezycie kasi itd , nie oto chodzi.patrz na post wyzej kolezanki co nie zarabia tak duzo.

AD5)nikt mnie nie pytal czy chce sie dozucic a bym sie dozucil wiec nie mniej domnie pretensji,

niewiem czemu sie dziwisz ze ludzie wszystko kalkulują przeciez to normalne
jeszcze jedno pytanie:
ze STATUTu
Cytat:
: § 33
1. Stowarzyszenie może być rozwiązane na podstawie uchwały Walnego Zebrania powziętej większością dwóch trzecich głosów przy obecności co najmniej połowy członków zwyczajnych posiadających pełne prawo wyborcze.



czy jako klubowicz bede miec prawo glosu!?

pozdr
Y


  
 
Cytat:
2004-06-23 03:07:24, janooop pisze:
Planujemy dziś zamknąć. A co do starych postów to zammierzamy zrobić FAQ z technicznego



Hm, troche szkoda, ze dzis sie dowiadujemy, ze DZIS forum bedzie zamkniete. Dlaczego nie bylo wczesniej informacji o tym? Chyba przegapilem?

Wydaje mi sie zreszta, ze nie ma potrzeby go zamykac. Na pewno ktos chetny by sie znalazl, zeby je moderowac, badz to co z niego by zostalo. Mam jednak wrazenie, ze to forum zostaje zamkniete, zeby nie konkurowac z drugim ("platnym")

No nie wiem chlopaki, co chyba jakos jednak nie tak....

Gdzie moge znaleźc dyskusje (jeśli byla) na forum, czy klubowicze chca stowarzyszenia i jesli tak, to ze wymaga to tego, o czy teraz mowimy (skladek - suma sumarum platne dojscie do forum). Gdzie i kto podjal decyzje: Rejestrujemy sie?

Moze sie myle i obym sie mylil, ale przychylam sie do tego co ktos juz powiedzial: interek sam w sobie to spontan. Wprowadzenie skladki spowoduje eliminacje i odplyw wielu osob z forum. Wydaje mi sie, ze nowe forum raczej na tym ucierpi. Tez bylbym wdzieczny gdyby ktos wyluszczyl zalety zarejestrowania sie.

[ wiadomość edytowana przez: Rysiu dnia 2004-06-23 09:46:15 ]
  
 
forum już nie istnieje na liście motonews. można tylk wejść przez link zapiasny np. w ulubionych bezpośrednio.
  
 
Nieprawda rogacek kosztuje 1500 sama opłąta sądowa nie liczysz jeszcze opłąt notariuszy, znaczków itd. Tak więc już chyba wiesz skąd się to wzieło. A co do opłąt jest zawsze możliwość zwróćenia się do władz stowarzyszenia jak takowe powstanie o zawieszenia albo nawet zwolnienie z opłat klubowych. Co do korzyści żeby cokolwiek załątwić lepiej jest posiadać oficjalną działąlność bo teraz jesteśmy tylko zgrają ludzi w internecie. A co za tym idzie dla TMP nie jesteśmy Teraz osobowością prawną tylko indywidualnymi ludźmi. A co do plusów minusów fajnie piszecie że nic nie znajdujecie. A skąd wzieły się gadżety z kosmosu?? Sam wyłożyłęm pieniądze z siostrą aby były podkłądki kupiliśmy sporą partię i potem rozprowadzaliśmy ale musieliśmy swoje pieniądze wykłądać a jak jest stowarzyszenie to możemy korzystać z pieniędzy klubowych
  
 
Ja wolę stare forum i tyle. Tylko czy kogos to obchodzi...?
  
 
mnie to obchodzi. ja też wolę stare
zajrzyj tu
  
 
Dwa Fora napewno nie zostaną gdyż mijało by się to z celem powodowało by to powielanie postów i tematów
  
 
Cytat:
Nieprawda rogacek kosztuje 1500 sama opłąta sądowa nie liczysz jeszcze opłąt notariuszy, znaczków itd. Tak więc już chyba wiesz skąd się to wzieło. A co do opłąt jest zawsze możliwość zwróćenia się do władz stowarzyszenia jak takowe powstanie o zawieszenia albo nawet zwolnienie z opłat klubowych. Co do korzyści żeby cokolwiek załątwić lepiej jest posiadać oficjalną działąlność bo teraz jesteśmy tylko zgrają ludzi w internecie. A co za tym idzie dla TMP nie jesteśmy Teraz osobowością prawną tylko indywidualnymi ludźmi. A co do plusów minusów fajnie piszecie że nic nie znajdujecie. A skąd wzieły się gadżety z kosmosu?? Sam wyłożyłęm pieniądze z siostrą aby były podkłądki kupiliśmy sporą partię i potem rozprowadzaliśmy ale musieliśmy swoje pieniądze wykłądać a jak jest stowarzyszenie to możemy korzystać z pieniędzy klubowych




akurat jestem na etapie rejestracji stowarzyszenia. wiem ile kosztuje i ile to trwa ( opieszałość sądów) i wiem jakie mamy z tego plusy i minusy. sam jestem skarbnikiem stowarzyszenia i wiem ile kasy to kosztuje.
  
 
Rogacek chyba nie...
Zreszta zależy jakie stowarzyszenie zakładasz.

Pozatym składka klubowa nie idzie na rejestrację (to poszło z naszych prywatnych pieniędzy) - składka pójdzie na serwer, domene, gadżety, promocję itp...
  
 
może i rzeczywiście opłaty wzrosły za stowarzyszenie. ja już rok czekam aż sąd łaskawie poprawi swoje błędy.
  
 
Ale jaja, co to za cyrk? Znów jakiś triumwirat przejął władzę i zaczyna uszczęśliwiać wszystkich na siłę? Przypomina mi się historia z tak opluwanego tu przez niekórych forum corollaclub - tam też kilka osób postanowiło z bliżej nieokreślonych przyczyn namieszać i przejść na inne forum zamykając przy tym stare. Nie ma to jak zniweczyć owoce pracy całego grona. Gratuluję trafionego pomysłu!

P.S. A tak w ogóle, to cała ta rejestracja stowarzyszenia przyda się przeciętnemu klubowiczowi w takim samym stopniu jak świni siodło - to tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam, Piotr.

[ wiadomość edytowana przez: Golden_Flyer dnia 2004-06-23 10:29:59 ]
  
 
tak myślałem że zamiast sie ucieszyć że wreszcie stajemy się pełnoprawnym KLUBEM, a nie "zbieraniną internetową" jakby nas okresliło np. TMP, to będą głosy oburzenia!

Zgadzam się z tym że trza się przenieść możliwie szybko - rozciąganie tego w czasie jest gorsze. jak sie przeprowadzasz do nowego mieszkania - po jednej siatce dziennie przez rok, czy chcesz to załatwić w dwa dni i mieć z głowy?

Po drugie - właśnie mus rejestracji i składki spowoduje że nie bedzie to 200 osób, tylko o wiele mniej!!! - teraz zapisuje się każdy, napisze kilka postów, albo zrobi dym (w topiku towarzyskim) i potem już tu nie zagląda - jak bedzie składka i obowiazkowe dane osobowe, to przesieje takich ludzi i właśnie Rogacek jest szansa że forum bedzie bardziej techniczne, a nie piknikowe jak teraz!
przecież i tak na razie się zapisujecie - jak okaże się że jednak więcej osób chce przejść, to ogłosi się mniejszą składkę, ZANIM zacznie się przyjmowac pieniądze...

po trzecie - taka rejestracja powoduje ze nasze dane będą tez bardziej bezpieczne - przeciez teraz niewiele potrzeba by byc pełnoprawnym klubowiczem - a wtedy masz wgląd we wszystko, gdzie mieszkasz, jakie audio posiadasz, a na koniec zabezpieczenia w samochodzie, poprate jeszcze to wszystko Twoim numerem tel. - nie mówię że nowa rejestracja to zlikwiduje, ale ZNACZNIE zmniejszy takie ryzyko

po czwarte - a tego wiele osób nie dostrzega - część ludzi poświęca temu forum bardzo duzo swego czasu, będącego już powaznym procenetem czasu każdego dnia. Ostatnio te osoby zakładały jeszcze pieniądze na podkładki, naklejki...
Wyłożyć często trzeba było 1.000 złotych - mrozisz te pięniadze na nawet kilka miesięcy - a coś takiego powinno być własnie ze składek!

Po piate - jako zarejestrowane stowarzyszenie bedziemy mogli wreszcie np. wynająć tor (KTO by normalnie za to zapłacił?!) na zlocie, czy choćby zarezerwować ośrodek - będą pieniądze na rezerwację tych rzeczy, a nie znowu z własnej kieszeni!

Po szóste - mając opłacony serwer będziemy wreszcie mogli zrobić prawdziwą skarbnicę wiedzy, bazując na naszych starych postach, a nie ciągle znajdować posty z takimi samymi pytaniami.

Po siódme - wreszcie będziemy traktowani jako partnerzy do rozmów w kwestii rabatów z większymi firmami niż warsztat pana Władzia - a to by się chyba wszystkim przydało.

tak z marszu podałem Wam o co chodzi

czy nadal nie widzicie żandych zalet?....

P.S. - z tego co wiem to w prawdziwych klubach jest tak że rejestrujesz się i opłacasz składkę, więc nic nowego i strasznego tu się nie tworzy

[ wiadomość edytowana przez: MaciekB dnia 2004-06-23 10:44:28 ]
  
 
od paru lat działam w klubie tuningowym który dokładnie z takich samych przesłanek zaczeliśmy rejestrować w sądzie. dziś patrząc z perspektywy uważam że to był błąd. nie bedę się rozpisywał ale kiedyś przy piwku pogadamy. szkoda że zmieniając forum ktoś zapomniał o ludziach którzy je do tej pory tworzyli. mam wrażenie że zmiana forum to była ucieczka
  
 
to weź pod uwagę jeszcze jeden fakt - klub staje się coraz szerzej znany, może wejść każdy kto ma/lubi Toyotę, liczba zapisujących się rośnie coraz szybciej - niedługo naprawdę byłoby trudno to kontrolować
sam uważam że co rok koszty będą coraz mniejsze - i składka wtedy spadnie.
Kosz=> np. teraz wykladasz 50 zeta.
Zysk=> masz wreszcie profesjonalne forum, nie wpierniczają Ci się reklamy przy każdym przełączaniu stron, jest baza danych, załatwiona rezerwacja miejsca na zlot,
i np. kupisz opony z rabatem 7% co da przy komplecie wartym 800 złotych 56 złotych oszczędności - już więcej oszczedziłeś niż wyniosła składka! a opony kupuje każdy z nas!

Ja naprawde jestem w szoku jakie pretensje wylazły, przecież po jednym zakupie z rabatem to już się opłaca!

a osoby które sobie lubią pogadac tylko o Dupie Maryni mogą się zarejestrować jako niepełnoprawny klubowicz/sympatyk i dalej o tej Dupie Maryni gadać...