Oficjalne wyjaśnienia TKP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Drodzy klubowicze i klubowiczki. Około 8 miesiecy temu ropoczeliśmy proces gromadzenia dokumentów celem zarejestrowania Stowarzyszenia Toyota Klub Polska. Decyzja zapadła po naszych smutnych doświadczeniach z rozmów z firmami i instytucjami które mimo ze reprezentowaliœmy tak dużą grupę użytkowników Toyoty nie chciały z nami rozmawiać do momentu uzyskania przez nas osobowoœci prawnej.
Przez te 8 miesięcy spora grupa osób z klubu jaki z poza zajmowała się gromadzeniem dokumentów i tworzeniem ich na potrzeby TKP. Wyborem grupy założycielskiej zajmował się Ambroży, a mimo tego nie obeszło się bez komplikacji i problemów natury osobistej jak i prawnej.
Równocześnie toczyły się prace nad strona klubową i nowym forum poświeconym samochodom marki Toyota oraz naszemu klubowi.
Niestety w trakcie testów ktoś (znana nam osoba) udostępniła adres testowego forum osobom trzecim zmuszając nas do przeniesienia i ujawnienia całej sprawy znacznie wcześniej niż było to planowane.
Niestety Deamon nie udostępnił nam profili kllubowiczów zmuszając was do ponownej rejestracji. Poprosiliśmy go również o zamknięcie starego forum zapisanie danych i przekierowanie na nowe forum. Niestety kiedy doszło do tego Deamon wyparł się wszelkich ustaleń i odmówił dalszej współpracy z nami, jednoczeœnie pozbawiając nas uprawnień (M) (S) łącznie z Ambro który był założycielem tego forum. Forum pozostało wywołując ogólne zamieszanie.
Nie jesteśmy zaskoczeni waszym oburzeniem i niezadowoleniem ale zostaliśmy postawieni w sytuacji bez wyjścia. Mimo to uważamy że łączy nas nie forum ale poglądy i wspólne zainteresowania. Dlatego zapraszamy na nowe forum.
Korzystanie z forum nie zobowiązuje do niczego, nie ponosicie żadnych kosztów. Wystarczy się zarejestrować i poczekać chwilę na aktywację konta przez administratora.
Mamy nadzieje ze te informacje wyjaśnia cała sprawę i trochę rozwieje ten dym który zebrał się nad TKP.
Jeżeli macie jakieś pytania do nas prosimy o kontakt na maila, nowym forum lub na GG.

Z poważaniem
Zarząd TKP

Janooop janooop@wp.pl gg: 626040
Gosiek m.posnik@wp.pl gg: 5539227
Iceman iceman94@go2.pl gg: 2592287
  
 
Dzięki
  
 
Dzięki, szkoda, że dopiero teraz. Oszczędzilibyśmy sobie sporo nerwów.
  
 
Cytat:
Niestety Deamon nie udostępnił nam profili kllubowiczów zmuszając was do ponownej rejestracji. Poprosiliśmy go również o zamknięcie starego forum zapisanie danych i przekierowanie na nowe forum. Niestety kiedy doszło do tego Deamon wyparł się wszelkich ustaleń i odmówił dalszej współpracy z nami, jednoczeœnie pozbawiając nas uprawnień (M) (S) łącznie z Ambro który był założycielem tego forum.




z moich informacji wiem ze nie ma mozliwości zaimportowania profili klubowiczów do nowego forum php. tak samo z informacjami. a uprawnienia M i S uchroniło wątki na starym forum przed skasowaniem.

Mam jeszce prośbę do TKP o niewysyłanie przez pogróżek pod moim adresem
  
 
Jest możliwość i to nawet nie w jeden sposób ale to tak OT.

Można wykorzystać XML i masz dane.
  
 
dobrze w takim razie czekam na efekty transferu danych
  
 
Dzięki. Życzymy powodzenia.
  
 
Dzięki, szkoda, że dopiero teraz. Oszczędzilibyśmy sobie sporo nerwów.
  
 
Cytat:
2004-06-25 10:37:22, Zarzad TKP pisze:
Niestety w trakcie testów ktoś (znana nam osoba) udostępniła adres testowego forum osobom trzecim zmuszając nas do przeniesienia i ujawnienia całej sprawy znacznie wcześniej niż było to planowane.



ok 2 godzin wczesniej (archiwum GG do wgladu), poza tym niby skad mialem wiedziec, ze to az takie tajne przedsiewziecie skoro ludzie spoza klubu juz pisali na tych testowych forumach? No pewnie to beta testerzy byli ale jak sie okazalo, ze nie wie nic Jackal, Katka, Toyotka, Rogacek czy inni kluczowi moim zdanie klubowicze TKP, ktorych niechcaco zupelnie w tej chwili pominalem to mi szczeka troche opadla ...

jesli prosba o utrzymanie tajemnicy byla zawarta w slowach "Zapraszamy..." to prosze wybaczyc, zle odczytalem intencje

Cytat:
Niestety Deamon nie udostępnił nam profili kllubowiczów zmuszając was do ponownej rejestracji.



Jak kazdy moderator z pelnymi uprawnieniami wie, profile uzytkownikow sa do pobrania w formacie XML, ilosc danych jest do ustalenia ale napewno nie zgodze sie nigdy na udostepnienie wszelkich danych lacznie z wszystkimi zawartymi w klubowym "Assistance" bez zgody osob, ktore je tam umiescily.
Skoro lecimy po imieniu po takie dane oraz dostep do calej bazy TKP zglosil sie kolega rafath jeszcze jesienia, zaraz po tym jak sie zarejestrowal na forum ("nowka sztuka") i napisal bodajze jednego posta ("dzien dobry jestem nowy" czy jakos tak). Oczywiscie, zeby ktos choc slowem wspomnial przetem, ze ktos taki sie pojawi z prosba, co bedzie robil ... oczywiscie tego nie bylo wiec dane w ograniczonej formie (dane z profilu bez info o samochodach i assistance czyli publiczne) wyeksportowalem i przeslalem na skrzynke Ambro. Moim zdaniem mozna bylo przeniesc profile bez problemu, "chciec to moc"
Nawet sa skrypty zrobione do automatycznego eksportu profili do takich wynalazkow jak PHPNuke i nie ma potrzeby ponownej rejestracji (taki dostal Ambro jak robil pierwsza stronke TKP, ktorej nie ujawnil chyba i na tej zasadzie dziala m.in. FSOAutoklub)

Cytat:
Poprosiliśmy go również o zamknięcie starego forum zapisanie danych i przekierowanie na nowe forum.



A w zwiazku z tym, ze przekierowania nie sa obslugiwane na forum (bo i po co, nie ma potrzeby reklamowac kogos kto nas nie chce) mialem usunac forum TKP w calosci (archiwum GG do wgladu)

Cytat:
Niestety kiedy doszło do tego Deamon wyparł się wszelkich ustaleń i odmówił dalszej współpracy z nami, jednoczeœnie pozbawiając nas uprawnień (M) (S) łącznie z Ambro który był założycielem tego forum. Forum pozostało wywołując ogólne zamieszanie.



Trwalo to doslownie kilka minut. Ukrylem tylko forum (zostalo zdjete z listy jako ze nie ma przekierowania a w tej akurat chwili nie mialem czasu aby kasowac calosc) a w ciagu kilku minut rozpoczela sie batalia na moje GG i privy. Z jednej strony zblakani i zawiedzeni uzytkownicy dotychczasowego forum z drugiej atakujacy "z grubej rury" Zarzad TKP ... mi to wystarczy, takich akcji sie nie przeprowadza w podziemiu jesli sie szanuje tych, ktorych sie zapraszalo na forum miesiacami .... Kilka minut i stalem sie strasznym i niedobrym daemonem

... a ja chcialem ratowac watki klubowe jak sie reka "omsknela" nie powiem komu bosze .... jaki zly i niedobry ten daemon ....

Cytat:
Nie jesteśmy zaskoczeni waszym oburzeniem i niezadowoleniem ale zostaliśmy postawieni w sytuacji bez wyjścia.



Bo nie ma sie czym zaskakiwac, nie udalo sie po cichu to trzeba bylo probowac skasowac calosc .... m.in. dlatego w tym momencie nie mieliscie juz uprawnien do kasowania, bo by bylo tak jak z kategoria watkow SPRAWY KLUBOWE czy jak sie to tam nazywalo.

I na koniec ... jesli ludzie beda chcieli cos tworzyc tutaj dalej to ja nie bede w niczym przeszkadzal, raczej zawsze pomagalem czy zrobic samochodziki Toyoty w szeregu ( bo takie foto nie istnieje ), ktore byly tutaj na gorze a teraz sa tam (i wisi mi to gdzie sa) czy przy probach robienia stronki ... niektore kluby na tym calkiem niezle wyszly

w kazdym razie wszystkie pozostale watki zwiazane bezposrednio z TKP zostana stad usuniete jak juz opadnie dym. Beda to te, ktore by mogly wprowadzac w blad, ze tu jakis klub jest czy cos takiego a zrobia to osoby, ktore beda chcialy dalej pisac i prowadzic to forum.

Oczywiscie jesli wszyscy zgodnie zdecydujecie, ze jednak sie dogadacie i idziecie na "nowe", nie zamierzam robic z tego jakiegokolwiek problemu. Po prostu powiedzcie ... a pod oslona nocy wszelki slad po Toyocie zniknie z tego forum

Ew. pytania na priv prosze. Tutaj juz zakonczylem "dyskusje"

pozdr.

  
 
DO WICEPREZESA z kątowni koło kotłowni
-------------------------------------------------
z trwogą przeczytałam komentarz wiceprezesa na nowym forum. Utwierdziłam się w przekonaniu, że niestety nie ma pojęcia o ochronie danych osobowych. To nie biurokracja tylko obowiązujące przepisy (i ew. grożące kary) skłoniły mnie do zwrócenia Wam na to uwagi. A przepisy stworzono w trosce o bezpieczeństwo osób, których danymi sie dysponuje. Już raz nam w Klubie udowodniono, że nasze dane nie są bezpieczne, bo jak wiemy ktos je sobie zawłaszczył.
Fakt , że na słowo honoru mamy powierzyć swoje dane komuś z "kątowni koło kotłowni" powieksza mój niepokój.
Uwaga o polskim kotle w tym miejscu zupełnie nie pasuje, chociaż sposób w jaki zawiadomiliście nas o o ZMIANACH jest podobny do rzeczywistości jaka nas obecbnie otacza.
Chylę czoła za olbrzymi trud włozony w podwaliny stowarzyszenia. Znam te procedury. Nikt nie twierdzi , że jest to sprawa na 5 minut.
Pozdrawiam




  
 
Cytat:

Oczywiscie jesli wszyscy zgodnie zdecydujecie, ze jednak sie dogadacie i idziecie na "nowe", nie zamierzam robic z tego jakiegokolwiek problemu. Po prostu powiedzcie ... a pod oslona nocy wszelki slad po Toyocie zniknie z tego forum




Czy dobrze zrozumiałam, ze można wszystko odzyskac i przenieść na nowe ?
  
 
Cytat:
2004-06-25 12:55:57, Tojotka pisze:
Czy dobrze zrozumiałam, ze można wszystko odzyskac i przenieść na nowe ?



Narazie wygląda na to że tak, przynajmniej zdecydowaną większość. Z kasowaniem całości na Motonews poczekałbym aż na własne oczy się przekonamy co i jak przeniesiono. Oczywiście Daemon tu rządzi, jednak chyba można liczyć na jego wyrozumiałość i dobre serce przez jakiś czas.

Zresztą nie trzeba kasować całości jeżeli na Motonews pozostanie jakiś ruch w kąciky Toyoty.
  
 
Cytat:

Narazie wygląda na to że tak, przynajmniej zdecydowaną większość. Z kasowaniem całości na Motonews poczekałbym aż na własne oczy się przekonamy co i jak przeniesiono. Oczywiście Daemon tu rządzi, jednak chyba można liczyć na jego wyrozumiałość i dobre serce przez jakiś czas.

Zresztą nie trzeba kasować całości jeżeli na Motonews pozostanie jakiś ruch w kąciky Toyoty.



Myślałam raczej o skopiowaniu do nowego, a nie usuwaniu tutejszego. Tutaj raczej powinno pozostac po staremu przynajmniej dopóki wszyscy czynni członkowie Toyoty nie przeniosą się na nowy.
  
 
Zarząd TKP oficjalnie informuje ze nie bedzie odpowiadał na zaczepki ze strony motonews.pl nie bedziemy dyskutować z deamonem bo nie ma to sensu. Archiwa GG nasze i jego znacznie sie różnią i nie bedziemy dalej toczyć tej batalji. Jeżeli ktoś chce zadać pytanie zapraszmy na oficjalne forum TKP
Z powarzaniem
Zarząd TKP
  
 
Cytat:
2004-06-25 13:27:05, gosiek pisze:
Zarząd TKP oficjalnie informuje ze nie bedzie odpowiadał na zaczepki ze strony motonews.pl nie bedziemy dyskutować z deamonem bo nie ma to sensu. Archiwa GG nasze i jego znacznie sie różnią i nie bedziemy dalej toczyć tej batalji. Jeżeli ktoś chce zadać pytanie zapraszmy na oficjalne forum TKP
Z powarzaniem
Zarząd TKP



To kiedy sie wreszcie wyniesiecie ??
  
 
Cytat:

Narazie wygląda na to że tak, przynajmniej zdecydowaną większość. Z kasowaniem całości na Motonews poczekałbym aż na własne oczy się przekonamy co i jak przeniesiono. Oczywiście Daemon tu rządzi, jednak chyba można liczyć na jego wyrozumiałość i dobre serce przez jakiś czas.

Zresztą nie trzeba kasować całości jeżeli na Motonews pozostanie jakiś ruch w kąciky Toyoty.



Myślałam raczej o skopiowaniu do nowego, a nie usuwaniu tutejszego. Tutaj raczej powinno pozostac po staremu przynajmniej dopóki wszyscy czynni członkowie Toyoty nie przeniosą się na nowy.
  
 
Cytat:
2004-06-25 12:43:04, Tojotka pisze:
DO WICEPREZESA z kątowni koło kotłowni


Czyli do mnie, szkoda, ze tutaj....

Cytat:
z trwogą przeczytałam komentarz wiceprezesa na nowym forum. Utwierdziłam się w przekonaniu, że niestety nie ma pojęcia o ochronie danych osobowych. To nie biurokracja tylko obowiązujące przepisy (i ew. grożące kary) skłoniły mnie do zwrócenia Wam na to uwagi. A przepisy stworzono w trosce o bezpieczeństwo osób, których danymi sie dysponuje. Już raz nam w Klubie udowodniono, że nasze dane nie są bezpieczne, bo jak wiemy ktos je sobie zawłaszczył.



Nie pisze, ze chcemy dzialac niezgodnie z prawem, jedynie chce usprawnic nasze dzialanie. O ile nie jestesmy jeszcze zarejestrowani jako stowarzyszenie, o tyle nie ma na kogo/co (nie chodzi mi o osobe fizyczna) zarejestrowac ta baze danych. A niechcac stac w miejscu - dalej robimy swoje. Wszystko w swoim czasie.

Ponadto wierze Ci, ze skrupulatnie przestrzegasz polskiego prawa, ze jezdzisz przypisowa predkoscia, ze nigdy nie otrzymalas mandatu, ze jestes przykladnym obywatelem Rzeczypospolitej Polski i ze wszystko co popra nasi pOslowie jest dla Ciebie swiete...

Nie chce wnikac w szczegoly, czy GIODO jest OK czy nie - ale imho jesli zaczniemy rozdrabniac sie to wszystko spali na panewce i nic tego nie wyjdzie. Uwazam, ze wszystko da sie zalatwic w swoim czasie. A jesli tak Ci zalezy, zeby od razu wszystko bylo na tip top - to dolacz do nas i nam pomoz. Chetnie skorzystamy z Twojej pomocy.

Cytat:
Fakt , że na słowo honoru mamy powierzyć swoje dane komuś z "kątowni koło kotłowni" powieksza mój niepokój.



Czy w realu tez jestes tak smiertelnie powazna? Ponadto w ogloszeniu, ktore niestety zostało zdjete w obawie o kary z GIODO etc byl moj dokladny adres i kazdy mogl go przeczytac.

Cytat:
Uwaga o polskim kotle w tym miejscu zupełnie nie pasuje, chociaż sposób w jaki zawiadomiliście nas o o ZMIANACH jest podobny do rzeczywistości jaka nas obecbnie otacza.



Coz moge powiedziec, czlowiek uczy sie na bledach... Wyszlo jak wyszlo nie da sie tego cofnac, ale mamy nauczke.

Cytat:
Chylę czoła za olbrzymi trud włozony w podwaliny stowarzyszenia. Znam te procedury. Nikt nie twierdzi , że jest to sprawa na 5 minut.



Moze wprost nikt tego nie twierdzi, ale ogolna atmosefra na forum(ach) sugeruje mi cos zupelnie innego. Targnelismy sie na zycie TKP i chcac je sformalizowac niszczymy wszystko...

Jedyne o co Was wszystkich prosze, to o odrobine wyrozumialosci i cierpliwosci - wierze, ze z czasem uda sie wszystko dopiac pod ostatni guzik - nawet zarejestrowac baze w GIODO... a nawet jezdzic z przypisowa predkoscia....


  
 
Cytat:
2004-06-25 13:27:05, gosiek pisze:
Zarząd TKP oficjalnie informuje ze nie bedzie odpowiadał na zaczepki ze strony motonews.pl nie bedziemy dyskutować z deamonem bo nie ma to sensu.


To juz zakrawa na kpinę co się dzieje na tym forum

Zarząd TKP ? - z tego co wiem to jeszcze nic takiego nie istnieje, i daleka droga przed Wami jeszcze, i widac że bardzo wyboista

niech "Zarząd" zajmie sie swoimi sprawami a będzie to najlepsze wyjście dla wszystkich userów MotoNews.pl
  
 
Cytat:
2004-06-25 13:36:36, rafath pisze:
Coz moge powiedziec, czlowiek uczy sie na bledach... Wyszlo jak wyszlo nie da sie tego cofnac, ale mamy nauczke.



Rafath
widzisz, można popełnić błąd, coś zrobić niezgodnie z pierwotnymi zamierzeniami, bo takie jest życie, ale dla tych kilkudziesięciu lub nawet kilkuset niedoinformowanych osób najważniejsze jest, że nikt nie chce nawet powiedzieć zwykłego 'przepraszam'.

Oby ta nauczka nie poszła w las.
  
 
Coz!
Caly czas sie o to rozchodzi. Tlumaczenia byly, disclaimery byly - jednak wlasnie. Zadnego Przepraszam - wiem moze sie wydac to smieszne, ale w koncu zaufalismy paru tutaj osobom, a one nam niestety nie - no i jak to teraz wtyglada. Ja osobisice juz proponuje zamknac te cala batalie z TKP Nowym (bo i tak juz sie tu nie pokaza, aby swoja osobowoscia nie siac fermentu) i niech sie stanie to oc ma sie stac.