Uszkodzilem obrotomierz :( beda plakac :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przy zdejmowaniu wskazowki lekko wygiol mi sie ten precik co czyma ja. Troszku ja naprostowalem i nigdzie nie opciera. Ale jak podlaczylem pod kostke i przekreca sie stacyike to mi odrazu wskakuje na 800 obr przy zgaszonym silniku. Tera jak sie da pedal gleboko do podlogi to mi poza 7000 obr wychodzi . Czego to wina ze tylko wystarczy kluczyk przekrecic zeby sie kontrolki zapalily i odrazu na 800 obr wskauje ???
  
 
A czy aby napewno wskazówka wróciła na to samo miejsce ...oj chyba nie ...teraz trzeba pokombinować na zasadzie prób i błedów.......przeczytaj moje wcześniejsze posty na temat wskazówek, białych tarcz itd......przechodziłem przez to samo.....wydawało mi się, że dobrze nałożyłem wskazówkę a okazywało się zupełnie co innego
  
 
zdejmij wskazówkę, odpal na luzie silnik, poczekaj aż trochę temp. złapie i założ wskazówkę na pracującym silniku tak jak miałeś wskazania obrotka przedtem (np. na ok 900rpm)
powodzenia
  
 
Wszystko oki, tylko ze to jest mk4 i tu nie ma bolca ograniczajacego od dolu. Powinno sie wkazowke ustawic na zero i powinien pokazywac oki. No chyba, ze masz cos innego, to w takim wypadku zrob jak koledzy napisali.

Aha, jest jeszcze potencjometr, ktorym mozna wyregulowac obrotomierz.
  
 
No właśnie POWODZENIA bo czarno to widze....
Ale 3mam kciuki za powodzenie akcji
  
 
Jak coś, to całą deskę do MkIV można na giełdzie we Wrocku za 60 zł wyrwać.
  
 
Cytat:
Wszystko oki, tylko ze to jest mk4 i tu nie ma bolca ograniczajacego od dolu. Powinno sie wkazowke ustawic na zero i powinien pokazywac oki. No chyba, ze masz cos innego, to w takim wypadku zrob jak koledzy napisali.


Ja mam "bolec". Tylko ja ustawilaem z 0 a nie z bolcem i tu pewnie problem sie konczy. Czytalem wczesniej ze wskazowki same schodza i ze widelecem czy nozyczkami mozna podwarzyc gowno prawda. No chyba ze ja nie posiadam takich cieniutkich. U mnie bardzo ciezko schodzila.
Cytat:
Aha, jest jeszcze potencjometr, ktorym mozna wyregulowac obrotomierz.


łerrr gdzie?? to jest
  
 
Cytat:
2004-07-01 21:38:48, ZieleTDH pisze:
łerrr gdzie?? to jest



W środku.
  
 
poprawka ten "bolec" jest rowno z zeram i co??