(OT) OBRAZ PO BITWIE - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co do 1, 3, 4 to sie zgadzam.
ad 2 dla mnie to forum może być nawet to nowe w końcu ma swoje zalety, ktoś włożył w to swoją pracę - forum tworzą jego użytkownicy, a nie lokalizacja serwera, czy adres w sieci
  
 
Cytat:
2004-07-01 13:32:44, Jackal pisze:
Niestety taka jest prawda.



tzn.?
  
 
Cytat:
ad 2 dla mnie to forum może być nawet to nowe w końcu ma swoje zalety, ktoś włożył w to swoją pracę - forum tworzą jego użytkownicy, a nie lokalizacja serwera, czy adres w sieci



jaką pracę??? nawet layout jest defaultowy. widac na chybcika zrobione
  
 
to znaczy ze jest pare osob ktore maja kompleks "malego" i za nic nie oddadza wladzy. Bo myslicie kiedy zarzad zostal wybrany - jak byla ostatnia wilga - wszyscy praktycznie co byli w wildze to sa w zarzadzie albo tworza stwoarzyszenie - dla mnie smieszne. Ale nie o to mnie chodzi
RogaceK:
Ad. 1 - Znienawidzony? Za co? - najbardziej znienawidzony to ja jestem - tak bardzo ze na jednym ze zlotow nawet ludzie rak juz mnie nie chcieli podawac ("Ja to Ci moge noge podac")
Ad. 2 - Tez wole motonews - przynajmniej jest tu pre osob (nie z ToyotyTEch) ktore pomoga Ci rozwiazac niemalze kazdy problem - tam jak prossz o pomoc to odrazu widac jaka łaske musza ci robic (tak bylo tez jak pewne osoby byly tutaj)
Ad. 3 - Niech Zarzad sobie bedzie jaki jest - ja nie zamierzam sie zapisywac doń - ale modzi powinni byc inni niz sa w zarzadzie czy tez strukturach zalozycielskich (wyjatek moglby byc tutaj w dziale klubowe) - jednak jak wiemy nikt ze Stwoarzyszenia ni obecnych moderaotorw sie na to nie zgodzi, pozatym adminem frum powinna byc jedna osoba (tu moglby byc domyslnie rafath - jako wyjatek) i to wszystko. Admin niemoglby - na podstawie kolezenskiej umowy) mieszac sie w praktyczne sprawy forum, ale moglby tylko rozwiazywac techniczne jej/jego (forum) aspekty.
4. Zgadzam sie.
-0---
Mysle ze jesli oni - czyli zarzad - maja dobra wole to pojda na te warunki - bo wkoncu chca pozyskiwac nowych czlonkow na forum
A moze jak to ktos ze znajomych poiwiedzial - maja w tym jakis pieniezny interes, no bo w koncu po co zakladali takie stowarzyszenie? Dla znizek? Organizacji spotowych? Zarty
  
 
Cytat:
2004-07-01 13:41:37, Nygus pisze:
Cytat:
2004-07-01 13:32:44, Jackal pisze:
Niestety taka jest prawda.



tzn.?


No to po kolei:

Cytat:
2004-07-01 13:14:31, rogacek pisze:
ja jestem chętny pod kilkoma warunkami

1. oficjalne przeprosiny ( na poduszkach od pewnych osób)



Nikt nikogo nie przeprosił za zmiany, a jednak większość poczułą sie jak w punkcie 4.

Cytat:
2. forum na motonews zostanie



Chyba wszystko jasne.

Cytat:
3. będę miał prawo oddania głosu na osoby do zarządu TKP i na funkcję modów



Władze zostały wybrane nie wiadomo kiedy, gdzie, jak i przez kogo. Wiedziałeś Nygus o wyborach??? Nie sądzę.

Cytat:
4. nikt nie będzie dymał klubowiczów (podejmował decyzję za ich plecami)



Tu też wszystko jasne.

Cytat:
czyli warunki nie do spełnienia



Amen.


[ wiadomość edytowana przez: Jackal dnia 2004-07-01 14:03:54 ]
  
 
jeśli zarzą został wybrany w wildze to znaczy że olali resztę klubu. kolesie przy piwku ustalili " ty jesteś widze a ty skarbnik. czyli mają nas w du....ie
  
 
Rogacek - przeciez to jasne - ze zarzad i zalozyciele stowarzyszenia sa ci sami co w wildze, i wydaje mnie sie ze DOKLADNIE ci sami "co byli to sa" nikt wiecej nikt mniej. - nawet ty Jackal - zasluzony i "uwielbiany" - wiedziales? Cos o czyms? - coz ja sie przyznam wiedzialem, teraz zaluje ze nie powiedzialem wam, jednak jak mnie wiele osob zapewnialo - mowili ze bedzie caly klub poinformowany odpowiedni wczesniej, a tak.... coz - nie ma juz co roztrzasac. Zostaje na motonewsie - a tam bede tylko sial spustszenie. Co do naszego postulatu - moze wystosowac takie pismo do Zarzadu? - w podpunktach, jasno okreslonych - co wy na to?
  
 
do jakiego zarządu chcesz pisać???? i po co???? według mnie nie ma sensu i tak ci nie odpowiedzą.

po za tym czytająć statut i i wypowiedzi niektórych osób doszedłem do wniosku że stowarzyszenie powstaje by zarabiać kasę. niekoniecznie na klubowiczach. wystarczyło by załozyć stowarzyszenie zwykłe i było by po kłopocie. z doświadczeń z naszym wrocławskim stowarzyszeniem wiem że rabaty i upusty załatwialiśmy bez problemów mają karty klubowe. niek nie chciał od nas osobowości prawnej. organizując imprezy typu ściganie czy zloty możemy jako klub występować oficjalnie i też nie potrzebujemy rejestracji jako stowarzyszenie.

Cytat:
Stowarzyszenie może działać jako stowarzyszenie zwykłe (art. 40-43 ustawy prawo o stowarzyszeniach). Mogą je utworzyć co najmniej 3 osoby. Uchwalają one nazwę, cele, określają regulamin działalności (pełni taką rolę jak statut w stowarzyszeniu zarejestrowanym), siedzibę i wybierają swojego przedstawiciela, który będzie reprezentował stowarzyszenie. Następnie zgłaszają (pisemnie) utworzenie stowarzyszenia do organu nadzorującego (zwykle jest to wydział spraw obywatelskich w starostwie powiatowym, właściwym ze względu na przyszłą siedzibę). Stowarzyszenie zwykłe może rozpocząć działalność, jeśli w ciągu 30 dni od dnia uzyskania informacji o założeniu stowarzyszenia zwykłego, w starostwie powiatowym nie zostanie wydany zakaz jego działalności (np. z powodu niezgodności regulaminu z przepisami prawa).




i wystarczyło to zrobić i już było by stowarzyszenie
  
 
niech sobie beda stowarzysznienm jak chca- ja tam nie zamierzam do stowarzyszenia wchodzic.
  
 
Cytat:
2004-07-01 14:36:19, El_Chueco pisze:
...to jasne - ze zarzad i zalozyciele stowarzyszenia sa ci sami co w wildze, i wydaje mnie sie ze DOKLADNIE ci sami "co byli to sa" nikt wiecej nikt mniej. - nawet ty Jackal - zasluzony i "uwielbiany" - wiedziales? Cos o czyms? -



O przepraszam. Nie jestem ani zasłużony, ani uwielbiany.

Moje "zasługi" to conajwyżej prowadzenie działu Toyota News i nabicie ponad 7.000 postów. O "uwielbieniu" nie można mówić, co to ja jakiś idol jestem? Zresztą niektóre osoby nie tolerowały tych informacji w ogóle i niejednokrotnie czepiały się formy, treści czy sposobu publikowania, zarówno na forum jak i na spotach (np. Gosiek). Widocznie forma towarzyska TKP bardziej kogoś interesował niż Toyota, ale każdy lubi co chce, tylko niech pozwoli żyć innym.

O całej sytuacji dowiedziałem się tak jak wszyscy, czyli w dniu kiedy zniknęło forum na Motonews. Akurat z powodu mojego ślubu i 2-tygodniowego wyjazdu (dlatego nie byłem w Wildze), wypadłem nieco z obiegu. Owszem wcześniej przebąkiwano coś po kątach, że niedługo będzie nowe forum, ale to było wiadomo od miesiecy, przecież już na podkładkach był nowy adres? Oficjalnie niczego nie wiedziałem.

Nie sądzę czy mówiłbym inaczej gdybym jednak był w Zarządzie czy komisji rewizyjnej, z mojego punktu widzenia nei ma to znaczenia. Jestem wdzięczny za nadanie mi uprawnień moda do działu Toyota News/News i tyle mi w zupełności wystarczy. Oczekiwałbym jednak otwartych i jawnych wyborów, jasnego stawiania sprawy oraz poważnego traktowania innych klubowiczów.
To się nazywa szacunek. Szacunku jednak zabrakło.
  
 
no cóż tkp stało się tak jak głosił mój podpis kiedyś na forum "towarzystwo kubusiów puchatków" czyli kącik wzajemnej adoracji. niektóre osoby to chyba tylko szukały tu kontaktów towarzyskich ( chyba na normalnym gruncie im nie szło)
  
 
Cytat:
2004-07-01 15:19:02, rogacek pisze:
no cóż tkp stało się tak jak głosił mój podpis kiedyś na forum "towarzystwo kubusiów puchatków" czyli kącik wzajemnej adoracji. niektóre osoby to chyba tylko szukały tu kontaktów towarzyskich ( chyba na normalnym gruncie im nie szło)



Tu się niestety zgadzam, nawet wiem kto, tylko nie wiem po co robić od razu stowarzyszenie.

Ciekawe, czy jeśli decydenci z Zarządu zmienia furki, czy zmienią też forum i klub. dzisiaj jest Toyota, a jutro np. Citroen, wątki i posty pójdą do kosza, użytkownicy będą sie od nowa rejestrować, a jak wam sie nie podoba to dowidzenia.
  
 
Witajcie!

zapewne niektorzy wiedza kim jestem, Ci ktorzy nie wiedza - przedstawiam sie: nazywam sie Rafath, mam toyotke i sobie nia jezdze no i należe do tej wiekszej połowy ludzi z tamtego forum - byc moze wg niektorych do tych zlych, bo i zarzad i admini....

OK, ale do rzeczy. Jesli chodzi o stare wypowiedzi - pracujemy nad ich udostepnieniem - ok 60 000 postow (jest nawet pierwszy historyczny post otwierajacy forum), w tym celu powstaje nowy progs, w ktorym bedzie wyszukiwarka i ktory bedzie w miare stabilnie dzialal), ale tu prosze o chwilke cierpliwosci.

Jesli chodzi o to cale stowarzyszenie, etc. Czy myslicie, ze to cale zamieszanie powstalo tylko po to, zeby ktos na tym zarobil? Albo zeby pare osob podbudowalo swoje ego etc? NIEEEEEEEEEE.....

Rogacek pisze:
Cytat:
jeśli zarzą został wybrany w wildze to znaczy że olali resztę klubu. kolesie przy piwku ustalili " ty jesteś widze a ty skarbnik. czyli mają nas w du....ie



Nad stowarzyszeniem pracowalismy od stycznia 2004, spotykajac sie u ICE'a (dzieki Ci za to) i mozolnie ustalalismy zasady, siedzielismy nawet do 4 nad ranem, tydzien w tydzien, miesiac w miesiac, chcielismy doprowadzic cala sprawe do konca. Statut, regulaminy - nie byly pisane dla naszej przyjemnosci, sa to dokumenty wymagane przy skladaniu wniosku założenia Stowarzyszenia.

Jesli powstal TKP, ktory zebrał sporo ciekawych ludzi, to dlaczego tego nie zalegalizowac i nie wystepowac oficjalnie - jako grupa zwyklych userow Toyoty?

Przyznajemy sie do bledu - nie poinformowalismy Was o naszych planach, ale przyznacie - nie ma nic zlego w stworzeniu formalnego zwiazku?

W kazdym badzrazie wszystkich tych, ktorzy poczuli jakikolwiek niesmak, w imieniu całego zarzadu i osob wmieszanych w plany stworzenia Stowarzysznia bardzo PRZEPRASZAMY i prosimy o WYBACZENIE.


Chcialbym, jeszcze wyjasnic kilka spraw.
Jesli ktos wychodzi z zalozenia, ze kogos nie chcemy na nowym forum - jest w bledzie, fakt, ze kogos sie nie lubi (badz ktos nie lubi kogos ), nie znaczy, ze trzeba bojkotowac forum - przeciez na forum jest ponad 100 osob - wszyscy nie sie nie lubia nawzajem? Nie wierze! Ja lubie wszystkich, wiec miło mi bedzie jak dana osoba sie na forum pojawi.

Mody, admini - nie traktujcie ich jako zlych ($()*#)*$&#_*(&$(@^, przeciez znacie sie nawzajem i nie ma sensu czuc urazy do kogos, ze ma o jednego checkboxa wiecej, wazne jest byc soba i dobrze czuc sie na forum. Przeciez to ma byc miejsce, gdzie ludzie zmeczeni zimnym latem, stresem w pracy, moga odprezyc sie, posmiac, poprawic sobie nastroj, dowiedziec sie ciekawych rzeczy o swoim samochodzie etc. - dlatego prosze Was wiecej luzu i bedzie dobrze .

Prosze zapamietajcie: Nowe forum jest dla wszystkich, powstalo tylko dlatego, zeby scalic wszystko w jednym miejscu.
Niedlugo powstanie ogolna strona o toyocie (pod www.toyota.org.pl), ale nie od razu Krakow zbudowano - i nie od razu ruszylo to wszystko razem. Dlatego jeszcze raz prosze abyscie wykazali odrobine wyrozumialosci i cierpliwosci - a bedzie jak kiedys a nawet lepiej (z pewnoscia).

Chetnych do dalszej dyskusji (najlepiej konstruktywnej) zapraszam na gg: 443344, chetnie wyslucham krytyki i jak cos dostosuje sie.

A co do wygladu forum. Moze to jest jakies badziewie, moze to jest jakies szablonowe sciagniete i uruchomione na szybcika, ale to juz jest jakis krok a nie tylko czcze gadanie

Pozdrawiam Was wszystkich i wybaczcie, ze pisze to ja - nie ktos inny.

A co do osob w Zarzadzie, nie traktujcie ich, jako kolesiow, ktorzy dobrali sie do wladzy i beda kase brac na swoje widzimisie, naprawde wlozyli w to sporo roboty, swojego czasu wolnego i nawet swojej kasy - jakby ktos nie wiedzial, to zalozenie Stowarzyszenia kosztuje. Robia to spolecznie i maja w tym jeden cel - stworzyc super klub, ktory bedzie sluzyc dla nas wszystkich, dla wszystkich userow, sympatykow marki TOYOTA.

Pozdrawiam serdecznie i zapaszam na www.forum.toyota.org.pl
  
 
Zamieszczam link do odpowiednika tego wątku na nowej stronie TKP:

OBRAZ PO BITWIE (nowe forum)
  
 
Cytat:
2004-07-01 13:52:59, El_Chueco pisze:
to znaczy ze jest pare osob ktore maja kompleks "malego" i za nic nie oddadza wladzy. Bo myslicie kiedy zarzad zostal wybrany - jak byla ostatnia wilga - wszyscy praktycznie co byli w wildze to sa w zarzadzie albo tworza stwoarzyszenie - dla mnie smieszne.



W kwestii formalnej.
Akurat bylem w Wildze i sporej liczby z tych osob tam nie widzialem wiec......

[ wiadomość edytowana przez: Deeno dnia 2004-07-01 16:40:12 ]
  
 
ok - moge sie mylic - jesli kogos uroazilem to sorry - ale tak na to wyglada po porstu - pare osob sbie postanowilo - zrobimy stowarzyszneie z ksiegowoscia i mozliwoscia prowadzenia dzialalnosci gospodarczje - a jak - no i sobie postanowili, a mowienie ze nie mowili bo mysleli ze bedzie ok - to bylo tak dlatego ze zamierzali skasowac cale TKP stare - wtedy nie mielibysmy wyboru i musielibysmy przenisc sie na nowe TKP - co wiele z nas uczynilo - ale na szczescie DAEMON podjal odpowiednie krooki
  
 
po wizycie na nowym forum odniosłem wrażenie że to czyjeś prywatne poletko i wara niektórym od niego.


czytając posty o rejestracji stowarzyszenia wydaje mi się że ktoś nagle zaczął się spieszyć i cała prodcedura rejestracji stowarzyszenia, nowego forum, wyborów zarządu rozpoczeła się w wildze. wiem ile zajeło nam we wrocku zorganizowanie dokumentów związanych z rejestracją. jeden miesiąc. dokładnie tyle bez pośpiechu. podkreślam że to moje prywatne zdanie. mam gdzieś czy uda się zarejestrowac to stowarzyszenie i czy ktoś tam zarobi lub załatwi przy okazji swoje prywatne zdanie. dla mnie ten temat już się zakończył. nie mam najmniejszego zamiaru uczestniczyc w życiu stowarzyszenia tkp ani pisac nanowym forum.



p.s. jesli ktoś chce to mu oddam klubową podkładkę pod rejestrację. za free oczywiście.
  
 
Rogacek - moze jeszcze zmienisz zdanie
Nie poznalismy sie osobiscie ale uwazam cie za cennego "czlonka" toyotowej i nie tylko spolecznosci.
W przyszlosci moze by sie dalo zrobic powtorke ze Srebrnej Gory i bym mogl wtedy przyjechac bo jak widzialem po zdjeciach to warto by bylo.
  
 
żaden problem. srebrna jest i będzie zawsze dostępna i nie wymaga przynależności klubowej. piwko zawsze dobre i tanie. jestem tam częstym gościem więc jesli masz ochotę daj cynk to zrobimy spota
  
 
Dzieki za zaproszenie.
Ale fajnie by bylo w wiekszym gronie znajomkow.
Moze wpadne kiedys do was pod Andersa