[Polonez] [światła] - przednie - regulacja - ustawienie - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U mnie regulator swiatel jest pusty i regulacja nie dziala. Czym sie to napelnia i w jaki sposob zeby w regulator tchnac zycie?
dziękuje i pozdrawiam
  
 
nie ma takiej mozliwości żeby to znowu działało-daj sobie spokój z tym gównem i jak kcesz mieś regulacje wstaw elektrykę-temat wałkowany wielokrotnie
  
 
tak w ogóle, to dziedobry, a właściwie dobrywieczór.

znów będą pisać eseje na forum fefk, ze jesteśmy niewychowani.

ale wracając do tematu.

korektory świateł zwykle nie działają od nowości, albo po paru miesiącach użytkowania.

generalnie jest to urządzenie nienaprawialne i wypadałoby tylko go wymienić. jest dostępne jako część zamienna. całość, czyli pompka z pokrętłem przewody i siłowniki przy lampach.

swoją drogą czy już ktoś próbował reanimować to urządzenie???

w moim nowym atu reż już nie działa regulacja prawego reflektora...



  
 
Dlaczego ta regulacja ma nie działać. Mam już drugiego caro plusa i w obu działa bezproblemowo.
  
 
Enes, bo masz wielkie szczęście i nikt w Twocih poldkach nie ruszał ani razu tych białych wężyków co idą do siłowników hydro - u mnie działały 5 lat, aż zachciało mi się grzebać - zamarły w bezruchu i koniec.

Rozwiązaniem jest instalacja elektrycznej regulacji bodajże od Lanosa, czyli naprawa przez wymianę
 
 
Wiesz to nie szcęscie to dobry zwyczaj robienia przy aucie samemu a nie oddawania do warsztatu. A gdy coś spieprzę... cóż człowiek na błędach się uczy.
  
 
Cytat:
2005-04-06 01:40:56, enes pisze:
Wiesz to nie szcęscie to dobry zwyczaj robienia przy aucie samemu a nie oddawania do warsztatu. A gdy coś spieprzę... cóż człowiek na błędach się uczy.


Enes, nawet nie wiesz jakie ciepłe słowa wypowiadałem w myślach pod swoim adresem i jakie było moje zdziwienie gdy popsułem prawy siłownik "jak to? to już? już dorobiłem regulację i nie będzie machania światełkami?" a zaraz przyszła odpowiedz "tak ********** już właśnie udało Ci się to zniszczyć!"

Teraz, jak mam obciążoną dupkę, podoszę maskę i z uśmiechem bzycząc, kręcę rączką za oprawę siłownika - działa prawie jak sterowanie elektryczne z lanosa a po pierwsze tańsze, a po drugie daje więcej gimnastyki.
 
 
Dziękuje wszystkim za odzew z tego, co widzę to dam sobie spokój te typy tak mają niestety pozostaje rozwiązanie ustawienia ręcznego pozdrawiam
  
 
Wiesz co Robreg jutro muszę pogrzebać w okolicy prawego przedniego światła. Trzymaj kciuki cobym sobie nie spieprzył tej obsranej regulacji. Bo jak nie to ja też będę bzyczał podnosząc maskę. Więcej gimnastyki to dobrze - sport to zdrowie
  
 
U mnie działa tylko jedna, z drugiej strony do dziś nie udało mi sie z regulatora odkecić tej nakretki to wężyka, bo regulator mam zmieniony i przez to nie mogę założyć oryginalnej nakrętki wraz z wężykiem, ale nie ruszam tego bo jeden regulator już zmieniałem a że nie działa to mam gdzieś i tak nie uzywam tego, no może co jakis czas pokręce trochę lewą by dostawić ją do prawej.
  
 
Ehhh u mnie to samo prawy regulator działa a lewy... nie no cóż. Rozmawialem kiedyś z gostkiem z servisu FSO i powiedział mi że tu wystarczy nawet zabrudzenie czy zakużenie siłownika i już jest do bani Radził jednak dac sobie z tym spokój
  
 
Witam! Po malowaniu pasa pod reflektorami padła mi hydrauliczna regulacja świateł. Chcę założyć elektryczną, ale nigdzie nie znalazlem od jakiego DU pasuje regulator. Może ktoś z Was wie dokładnie od jakiego Jak nie to sam będę rzeźbił. Pozdrowionka!!!
  
 
z tego co się zorientowałem to regulator (ten w kabinie) pasuje od każdego DU
Siłowniki po malutkiej przeróbce od lanosa
  
 
Dzięki wielkie za radę!!! Zaraz ruszam na poszukiwania. Pozdrowionka!!!
  
 

Pytanie:
Jak prawidłowo ustawić swiatła w poloniezie metodą "garażową " lub "podwórkową" ???
Mam zarówki 90/100 i nie chciał bym oślepiac za bardzo innych uzytkowników drogi.


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


[ wiadomość edytowana przez: Koot dnia 2007-01-17 19:34:10 ]
[ powód edycji: Redagowałem ]
  
 
jak się nie przestaniecie żreć na forum, to dostaniecie co najwyżej urlop z forum na tydzień.

a wracając do tematu.

zgodnie z kodeksem drogowym nie wolno stosować żarówek, które maja siłę świecenia powyżej konkretnej wartości.

normę chyba spełniają jedynie żarówki 55/60W, ale mogę sie mylić.

jak chcesz mieć lepszą widocznośc, to umyj szybę od wewnątrz, klosz lampy i postaraj się o dobre odbłyśniki w tych lampach.


jeżeli chodzi o ustawianie świateł, to jest na to dość prosta i nie mniej skuteczna metoda.

światła mijania mają świecić na około 40m, więc ustawiasz auto pod ścianą na płaskiej i równej powierzchni o długości powyżej 5m.
zaznaczasz na ścianie środki lamp (krzyżyk) i cofasz auto o 5m.

na ścianie rysujesz kolejne krzyżyki na 7/8 wysokości środków lamp od nawierzchni i ustawiasz promień światła na tą wysokość.

załamanie linii światło-cień musi także wypadać na krzyżykach, wtedy strumienie są ca równoległe...



  
 
po wczorajszej regulacji w markII tą metodą, dziś na badaniu technicznym okazało się, że światełka są ustawione optymalnie...

acha. przypieprzył mi się szczaw diagnosta (chyba praktykant jakiś) do pozycji w kierunkach. hehe.



  
 
Cytat:
przypieprzył mi się szczaw diagnosta (chyba praktykant jakiś) do pozycji w kierunkach. hehe.


swieca na pomaranczowo? pytam bo chce cos takiego zrobic (zarowki z oprawka od tylnego postoju 125p, beda sie swiecic a jak wcisne kierunek beda 'mrugac' mocniejszym swiatlem, orginalne postojowki bym zostawil) a strasza mnie ze to nie zgodne z przepisami i beda problemy przy kontroli i przegladzie.
Ps. dal spokoj z tymi postojowkami czy sie przypie****?
  
 
pozycje w kierunkach świecą na biało.


ja bym na waszym miejscu zadbał o dobre odbłyśniki a nie pakował kilowatowe żarówki...



  
 
Witam !
Mam pytanie w jaki sposób wyjąć siłownik hydrauliczny z reflektora ? Próbowałem obracać nim ale nie przyiosło to efektu (coś trzeszczy i nie da się przekręcić). Chciałem go wyciągnąć bez przekręcania ale też nie dało rady. Może da się go jakoś rozebrać na części przed wyciągnięciem ?
Dzięki za pomoc.
POZDRAWIAM !!!