Źle działające światła

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam następujący problem, jest tak: lewe migacze (przedni i tylni działają jak należy) jak włączę światła mijania i nacisnę hamulec to w tym momencie przedni lewy migacz zwalnia (miga o połowę rzadziej), tylni w ogóle przestaje migać za to leciutko świeci się białe światło cofania, jak puszczę hamulec to wszystko wraca do normy.
Co może być tego przyczyną ????? Coś jest źle podłączone??? Problem pojawił się po wymianie tylnich lewych świateł na nowe.
  
 
Prawdopodobnie "ucieka" masa i robi się klasyczna "choinka"
Sprawdz wtyczkę lampy, może mieć utlenione styki albo słabo łączy po założeniu osłony (tego plastiku od strony bagaznika)

pzdr
CHIO
  
 
TAk Jest Chio Ma racje !
Musisz odkręcić te plastikowe osłony tylnych lamp (od środka bagażnika) wyjąc wtyczki i cały zespól lampy z klosza.Najlepiej jakbyś miał WD40 spryskał wtyczkę i ściezki drukowane na lampie. Wyczyść ściezki(nawet szmatka jak WD 40 juz rozpusci brud i śniedź.Potem piliuj,ze by wtyczka nie wysuwała ci sie z lampy.Ja mam wiązki przymocowane do blachy, bo czest zadrzało się,ze jak coś achaczało o kable to wtyczka wysuwała sie i robiła mi sie właśnie taka "dyskoteka" na tylnej lampie. Zresztą często to widze jadąc za jakimś autem. jeśli odkręcisz masę od nadwozia(te od kierunkowskazów z przodu i z tyłu) i przeczyścisz styki to też nic złego sie nie stanie. W ogóle jesłi masz garaż to takie rzeczy warto zrobić juz teraz. No i przede wszystkim sprawdz czy klemy i zaciski akumulatora nie sa zaśniedziałe.Nie czyść tylko zacisków i klem grubym papierem ściernym bo porobisz wżery i jeszcze szybciej bedzie śniedziało. Polecam wazelinę techniczną i po wysczyszczeniu wszystkiego co sie da posmarowanie nia wszystkich styków. Nie będą sie tak szybko utleniać
Pozdr
Paweł
P.S. Jeśli chcesz moge Ci sprezentować dwa pomarańczowe klosze do migaczy(wczoraj Ci je chyba nawet pokazywałem))
 
 
Przydałyby mi sie zwłaszcza prawy klosz, bo teraz mam jeden pomarańczowy a jedne żółty, jakoś się sotkajmy i dokonamy przekazania
  
 
Nie mam sprawy. Tylko dziś juz nie dam rady, a jutro jestem do dyspozycji po godz 20.00. Moge do Ciebie podjechać.Jeśli Ci to odpowiada - daj znać.Komórke do Ciebie juz mam.
Paweł
 
 
Dzięki za rady, oczywiście problem był w źle przykręconej masie, tzn dokładnie śruba była za słabo przykręcona na co wcześniej nie zwróciłem uwagi.
  
 
Witam
Doskonaląc działanie ładnej mam pytanie. W jaki sposób włacza się swiatło na pokrywie komory silnika oraz światełko w dolnej części tylnej klapybagażnika - w samarce. Co sprawdzic czy jest podłączone itp rady
pozdro
łada w 3mieście włada
  
 
Cytat:
2006-08-13 18:34:40, leszekjas pisze:
światełko w dolnej części tylnej klapybagażnika - w samarce. Co sprawdzic czy jest podłączone itp rady pozdro łada w 3mieście włada

moj znajomy tym swiatełkiem stracił samare.... spaliła sie mu ...
  
 
jak dobrze pamietam, to to pod maska wlacza sie po otwarciu maski przy wlaczonych swiatlach, natomiast te z tylu powinny swiecic po prostu po wlaczeniu swiatel, bo to oswietlenie tablicy chyba mialo byc. co do przedniego to proponuje sprawdzic czujnik (na przodzie maski) i druty ktore wisza sobie z klapy przy skrzynce bezpiecznikow...
  
 
Mam taki problem. W moim aucie światła przednie delikatnie przygasają na biegu jałowym. Wystarczy że delikatnie dodam gazu a widać że świecą jaśniej. Jaka może byc tego przyczyna??
  
 
Mam to same, ale się tym nie przejmuje.
  
 
Pytam ponieważ będę zakładał ksenony i nie wiem czy będzie to miało wpływ na ich działanie??
  
 
Przygasaja, bo pewnie alternator slabiej laduje na jalowych obrotach.
Xenony zdaje sie sa zasilane z przetwornika(kilkoma tysiacami volciszy) wiec to raczej jest stabilizowane i nie powinno miec wplywu - jak juz sie odpala palniki, to raczej beda swiecic 'jednostajnie'.

Zainteresuj sie jeszcze przepisami
  
 
Na pewno trzeba poszukać problemu w alternatorze, a z ksenonami w zwykłych lampach to daj sobie siana, bo będziesz oślepiał lepiej za inwestuj w nowe lampy.