Tankowanie gazu w Holandii.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wybieram się Polonezem do Holandii. Wiem, że mają tam wlew tzw. holenderski. Ale czy kupić sobie przejściówkę w Polsce, czy liczyć, że tam będą mieli taką na stacji... Może ktoś był w Holandii i rozwieje moje wątpliwości.
  
 
na twoim miejscu nie liczył bym że będą mieli. przejściówk kosztuje kilkadziesiąt złotych i zwróci się już przy pierwszym tankowaniu (jeśli nie będą mieli) przy wielu instalacjach przejściówki są w standardzie. W Europie jest 4 rodzaje końcówek. Więc nie ryzykuj i kup tu bo w holandii może być problem,
  
 
W holandii i belgii jest duża szansa ze znajdziesz stacje posiadającą inne końcówki, ale nie licz na to w niemczech!
  
 
jak bedziesz jechal E30 to miedzy Osnabruck a granica holenderska nie ma zadnej stacji - Pi razy drzwi jest to 200 km - stacje sa ale trzeba zjechac ze zjazdu i pojechac okolo 10 km w pole w poszukiwaniu.

Jakies 20 km za Hengelo jest stacja benzynowa przy A1 (chyba Texaco) ktora ma gaz ale 2 tygodnie temu nie miala koncowki.

Przypominam ze w Holandii gaz tankuje sie samodzielnie (dlatego maja inna koncowke) obecnie kosztuje okolo 0.40 - 0.50 EUR za litr czyli prawie 0.80 EUR mniej niz benzyna.
  
 
Podłączę się do tematu. Jak wygląda sprawa tankowania gazu w Szwecji i Norwegii? Jakie tam są końcówki? To, że gaz jest osiągalny i kosztuje mniej więcej dwa razy taniej od benzyny już się dowiedziałem.