Toyota Yaris i małe skoki silnika na biegu jałowym

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Niedawno kupiłem 4-cylindrową Toyote Yaris z 2002 r. Ostatnio zaobserwowałem że po nagrzaniu się silnika, kiedy dojeżdzam do skrzyżowania i zatrzymuje się wrzucając bieg jałowy, silnik pracuje nieregularnie. Wymieniłem świece na nowe bo poprzedni właściciel ich nie wymieniałe jak stwierdziłem bo były jeszcze BOSCH-ki a auto ma już przejechane 77 tyś. km. dodam że kontrolka silnika się nie zapala. Niepokoją mnie teakie objawy. Czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną takiego zachowania?
Z góry dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam
  
 
dodam że wyniełem świece BOSCH FR7KCU na świece firmy NGK model BKR5EYA
  
 
tzn?? te objawy pojawily sie o wymianie swiec?? czy ze wymiana nie pomogla??
  
 
przed wymianą też te objawy były i nic się nie zmieniły. Myślałem że wymiana świec pomoże. Czy ktoś może mi pomóc w tek kwesti?
  
 
ale tylko na biegu jalowym??
  
 
Cytat:
2008-12-08 18:47:13, z_i_b_i pisze:
przed wymianą też te objawy były i nic się nie zmieniły. Myślałem że wymiana świec pomoże. Czy ktoś może mi pomóc w tek kwesti?


Jak jestes z Katowic to podjedz jutro na Kolejowa rzuce okiem czy cos jest nie tak.
Yarisy maja taki charakterystyczny bieg jalowy ze silnikiem trzepie jak dzika swinia ..... w Japoncach 500 obr a pozniej po modyfikacji i w Francuzach 600.Wazne jednak czy niema tzw wypadajacych zaplonow.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
na czym polegaja wypadajace zaplony??
  
 
a czym jest to wypadanie zapłonów? Czy jest to spowodowane wadliwą pracą jednego z elementów układu zapłonowego takiego jak na przykład cewki zapłonowej, kabli zapłonocy itp. ?
  
 
Cytat:
2008-12-15 07:46:26, z_i_b_i pisze:
a czym jest to wypadanie zapłonów? Czy jest to spowodowane wadliwą pracą jednego z elementów układu zapłonowego takiego jak na przykład cewki zapłonowej, kabli zapłonocy itp. ?


Wypadanie zaplonow to zjawisko kiedy na ktoryms cylindrze z jakiegos powodu zaplon nie nastapi.
W Yarisie akurat kabli WN niema.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Wielkie dzięki Panowie . Umówiłem sie na diagnostykę w piątek bo dopiero wtedy będę miał czas. Widze ze z was prawdziwi fachowcy. jak wspomniałem swoim mechanikom o jakiejś listwie i tulejach to nie wiedzieli o czym mowa ;/ szkoda ze panowie tak daleko urzędują. Dam zanka jakie efekty będą po przeglądzie zawieszenia.