Montaz termometru

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Sprawiłem sobie gadżet w postaci termometru do kabiny który mierzy in i out. Do mierzenia out jest taki czujnik z kablem o długości 3 metry. Producent zaleca montaż pod zderzakiem. Czy ktoś z was ma takie coś i ewntulanie jak poprowadziliście przewód?
  
 
optymalnym miejscem jest przedni zderzak, jak najniżej. przewód można poprowadzić przez komorę silnika w peszlu plastikowym ( 2 zety metr) i mocować opaskami plastikowymi do wiązki elektrycznej np lamp przednich. zamontuj go w takim miejscu by ciepło silnika na niego miało jak najmniejszy wpływ.
  
 
no dobra ale czujnik jak najnizej pod zderzakiem nie bedzie przeklamywal temperatura od nagrzanego asfaltu?
  
 
Ja mam poprowadzony taka szpara miedzy drzwiami a przednim blotnikiem i przykleilem go zaraz pod podloga. Moge zdjecie zrobic jak to poprowadzilem u siebie.
  
 
Zgodnie z obietnica - oto zdjecia:
Termometr
Termometr do podsufitki jest przyczepiony na rzepy
  
 
Dzięki za Wasze uwagi, muszę pokombinować jak to zrobić, żeby było i dobrze i estetycznie.
Deeno nie przeszkodza Ci takie usytuwanie wyświetlacza? Ja spotkałem się z montażem na konsli środkowej, nad kratkami nawiewu, w prawo od liczników
  
 
Nie jest to moze w 100% wygodne (jesli chodiz o patrzenie) ale nie przeszkadza. Za to montaz jest super latwy - nie trzeba kombinowac zeby gdzies kabel z czujnikiem przez deske przeprowadzic. Poza tym termometr zaburzal mi super estetyke carinowej deski
  
 
Ja sobie zamontowałem tuż za zderzakiem. Dobrze wskazuje tylko podczas jazdy, bo gdy sie zatrzymam to ciepło buchające z silnika zawsze podwyższa temperaturkę o kilka , kilkanaście stopni. Nie jest to najlepsze miejsce na czujnik
  
 
Deeono, ale czy kładać kabel w tą rynienikę nie zablokowałeś odpływu wody?
  
 
Cytat:
2004-06-28 08:26:25, Barrybede pisze:
Deeono, ale czy kładać kabel w tą rynienikę nie zablokowałeś odpływu wody?



Przeciez kabel nie idzie w zadnej rynience.
  
 
a ta szpara między drzwiami a błotnikiem to nie jest właśnie do odprowadzania wody?
  
 
Nawet jesli poleci tam jakas woda to kabelek na pewno jej nie przeszkodzi. Bez obawy.
  
 
ok dzięki chyba pokombinuję podobnie jak Ty
  
 
Ja kupiłem taki sam jak Deeno. Pomalowałem na czarno ten beznadziejny pomarańczowy przycisk i przyczepiłem termometr nad lewym nawiewem (po lewej stronie kierownicy) na małej podkładeczce z modeliny (ale też na rzepy). Wygląda super a i wzroku nie muszę odrywać. Przewód poprowadziłem pod deską a potem razem z przewodami elektrycznymi przy progach w podłodze. Wyjście jest przez kanał odpływowy w nogach paseżera za fotelem kierowcy. Wielokrotnie sprawdzałem - nie przekłamuje temteratury we wnętrzu jak i na zewnątrz. Czasem lekko zawyża podczas krótkich postojów (korki) po wjechaniu na nagrzany asfalt, ale to chyba każdy.
Tyle.