Uszczelka przedniej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć.
Po tym jak mi zamki pozamarzały po deszczach dwa tygodnie temu zauważyłem, że mam wielkie dziursko w uszczelce przy szybie na jakies 5 cm przez ktore woda przelewa sie na wylot przez drzwi. trzeba by to wymienic. W zwiazku z tym pytanie: czy trzeba wyjmować szybę zeby to zrobic?
pozdrowka.
  
 
Jeżeli to uszczelka i ma dziurę to niestety trzeba wymienić uszczelkę. Może się uda bez wyciągania szyby(w PF 125 p uszczelki szyb bocznych wychodzą bez demontarzu szyb), nie wiem jak sprawa się ma dokładnie w Polonezach, ale pewnie jest podobnie.
Pozdrawiam
  
 
Mam jedno pytanie. Jak zapewnw wszyscy już słyszeli że tu u nas na połdniu jest lekki problem z nadmiarem padającego deszczu. Dla mnie jest to dodatkowy problem bo w moim DF niestety uszczelka pod przednią szybą jest nieszczelna i wlewa mi się woda do środka (zapewne po wymianie szyby). Czy ktoś się spotkał z tym problemem (ja niestety miałem 4 pojazdy made in Poland i w każdym było to samo) i ewentualnie jak rozwiązać ten problem w miarę we własnym zakresie.
Pozdrawiam



Zmiana tytułu wątku

[ wiadomość edytowana przez: BIAŁY dnia 2004-07-30 11:47:07 ]
  
 
ten problem miałem w felicii, pomogł klej do szyb wprowadzony pod uszczelki, w warsztacie wzieli za to 50zł, ale moze byc tak ze masz dziure w podszybiu i leje się do środka
  
 
Tez mialem taki problem po wymianie szyby - wystarczyl zwykly silikon za 4 zl
  
 
Więc Panowie nie piszcie co wystarczy, tylko po kolei jak wykonać takie uszczelnienie. Ja mam podobny problem lecz z tylna szybą. Patrząc od tyłu auta to lewy górny róg. Jakies pomysły? Bo za uszczelnienie w warsztacie chcą 60 zł

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Idziesz do klepu i kupujewsz: silikon do szyb taki w tubie do pistoletu, do tego pistolet i koniec wydatków. Przychodzisz do domku i otwierasz browarka , wypijasz do końca i otwierasz drugiego którego pijesz w trakcie pracy. Praca wygląda następująco, podważasz uszczelkę tak by wsadzić koncówkę od tuby silikonu pod uszczęlkę oczywiście pijąc cały czas w/w browca, potem wciskająckońcówkę jedziesz powoli wokół całej szyby, oczywiście cały czas pijac browarka. Po skończonej pracy otwierasz 3 browarka i się czujesz wniebowziety bo udało ci się to zrobić .
  
 
I o to chodziło

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2004-07-30 11:45:12, BIAŁY pisze:
Więc Panowie nie piszcie co wystarczy, tylko po kolei jak wykonać takie uszczelnienie. Ja mam podobny problem lecz z tylna szybą. Patrząc od tyłu auta to lewy górny róg. Jakies pomysły? Bo za uszczelnienie w warsztacie chcą 60 zł


U mnie cieklo na tylnej klapie z prawej strony. Wiec usczelnilem na calej dlugosci. Od gory do dolu uszczelke podwazalem scyzorykiem a drugim nozykiem wciskalem silikon. Potem reka dociskalem uszczelke i papierem usunąlem nadmiar silikonu ktory wyszedl spod uszczelki.
  
 
No to dobra a jak już uszczelnie to jakie pomysły na wysuszenie auta bez wywalania całej tapicerki?
  
 
postawic samochód na słońcu, otworzenie drzwi, możesz odkręcić progi i odchylic wykłądzine
  
 
Tylko gdzie ja teraz znajde słońce?
  
 
Cytat:
2004-07-30 12:53:30, kwix pisze:
Tylko gdzie ja teraz znajde słońce?



w hiszpani albo w turcji

a co do uszcelnienia to potwierdzm bo w starej klape nie miałem klina i własnie zasilkonowałenm to przy pomocy pistoletu wg w/w opiosu ale wypiłem tylko jedno piwo
  
 
Cytat:
Tylko gdzie ja teraz znajde słońce?


Na Majorce!!!!!!!!
  
 
gorzej jak pod uszczelką zadomowiłą się ruda ;( u mnie tak było, ciekło przez szybe w tylniej klapie, najpierw uszczelniałem, pomagało na rok, ale po 2 latach tak mi tam przegniło, że nie obyło sie bez wyjęcia szyby i gruntownej naprawy ;( bedąc juz w temacie dokładnie przejżałęm szybę przednią, i tam był podobny problem. Dodatkowo okazało sie, ze uszczelka ma dziurę, i od tego czasu mam uszczelki z Plusa
  
 
Cytat:
2004-07-31 23:40:21, MacioBA pisze:
gorzej jak pod uszczelką zadomowiłą się ruda ;( u mnie tak było, ciekło przez szybe w tylniej klapie, najpierw uszczelniałem, pomagało na rok, ale po 2 latach tak mi tam przegniło, że nie obyło sie bez wyjęcia szyby i gruntownej naprawy ;( bedąc juz w temacie dokładnie przejżałęm szybę przednią, i tam był podobny problem. Dodatkowo okazało sie, ze uszczelka ma dziurę, i od tego czasu mam uszczelki z Plusa



u mnie było podobnie ale awaryjnie moze być