Auta z FSO w kraju i na świecie - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wreszcie docenili poloneza w końcu jego konstrukcja nadaje się do tego typu sportu
  
 
jednak doceniają polska motoryzacje
  
 
biedaki
  
 
lepiej żeby tak zginęły - z honorem niz bez walki na złomie
  
 
ee tam od razu biedaki przynajmniej jeszcze komuś służa a nie gniją na złomie albo pod prasą
  
 
...i nie są zardzewiałe...
  
 
Ciekawie je opisali njapierw - samo FSO, poźniej FSO POLONEZ, a ostatecznie po prostu POLONEZ.
  
 
Fajnie wygląda z kierownicą po prawej stronie.
  
 
OGNIA! rozp... tych plastikowców!

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Powiem tyle że jestem pod wrażeniem użyteczności Poloneza
  
 
Nasz kolega tez tam byl: 3LiTr
  
 
Piekne fotki - jednak FSO gora!

Na marginesie - zagadka na Swieta: Caro ze zdjec tak na oko maja szeroki rozstaw kol i stare podszybie - i tu dochodzimy do sedna sprawy - otoz mam hipoteze, ktora mowi, ze nie bylo Poloneza z kierownica z prawej strony i z nowym podszybiem i mechanizmem wycieraczek. Nie opiera sie ona tylko na tych zdjeciach. Posiadam prospekt Poloneza Caro z Wlk. Brytanii, ktory ma juz nowe fotele (stosowane od 1994 roku), galke zmiany biegow w ksztalcie gruszki (od 1994 r.) kierownice po prawej i... stare podszybie, stare wskazniki w milach itd. No i oczywiscie szeroki zawias. Przypomne, ze nowe podszybie weszlo juz w sierpniu 1993 r. Przypuszczam, ze FSO nie oplacalo sie wdrazac do produkcji nowego podszybia i wycieraczek w tak malej liczbie egzemplarzy i zastosowala stare dobre rozwiazanie.

I tu pytanie do kolegow z Anglii - Elvisa Canapki i bartek_w: czy widzieliscie kiedykolwiek/zobaczycie Poloneza z nowym podszybiem i kierownica z prawej strony? Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Adamus
FSO Sledczy




[ wiadomość edytowana przez: adamus dnia 2003-12-23 10:08:58 ]
  
 
Podziwiam Cie Adamus za takie analizy itp!!
  
 
Dzieki, ale za to mi (nie) placa!

Adamus
  
 
Podszybie od tego roku, galka od tego roku... respect!
  
 
Cytat:
2003-12-23 09:57:22, adamus pisze:
Piekne fotki - jednak FSO gora!

Na marginesie - zagadka na Swieta: Caro ze zdjec tak na oko maja szeroki rozstaw kol i stare podszybie - i tu dochodzimy do sedna sprawy - otoz mam hipoteze, ktora mowi, ze nie bylo Poloneza z kierownica z prawej strony i z nowym podszybiem i mechanizmem wycieraczek. Nie opiera sie ona tylko na tych zdjeciach. Posiadam prospekt Poloneza Caro z Wlk. Brytanii, ktory ma juz nowe fotele (stosowane od 1994 roku), galke zmiany biegow w ksztalcie gruszki (od 1994 r.) kierownice po prawej i... stare podszybie, stare wskazniki w milach itd. No i oczywiscie szeroki zawias. Przypomne, ze nowe podszybie weszlo juz w sierpniu 1993 r. Przypuszczam, ze FSO nie oplacalo sie wdrazac do produkcji nowego podszybia i wycieraczek w tak malej liczbie egzemplarzy i zastosowala stare dobre rozwiazanie.

I tu pytanie do kolegow z Anglii - Elvisa Canapki i bartek_w: czy widzieliscie kiedykolwiek/zobaczycie Poloneza z nowym podszybiem i kierownica z prawej strony? Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Adamus
FSO Sledczy




[ wiadomość edytowana przez: adamus dnia 2003-12-23 10:08:58 ]


Mój wujek miał Poldka ze starym wnętrzem,ale szerokim rozstawem,a podszybie jakie było nie pamiętam.Wujek byl pierwszym właścicelem Poldka,a pochodzil właśnie z Sierpnia 1993,silnik 1.6 GLE.Fotele były jeszcze stare.A gałki skrzyni biegłów też nie pamiętam.Ale mogę poszukć jego fotek .
  
 
Wiadomym jest, ze byly niewielkie ilosci takich Polonezow z kierownica po lewej sprzedawane u nas. Takiego ma MacGavor i Rusty. Ale trwalo to krociutko i od wrzesnia/pazdziernika w sprzedazy byly Poldki z nowym podszybiem i deska.

Moja teza dotyczy Polonezow z kierownica po prawej stronie sprzedawanych w 1994 i pozniej!
W Anglii jeszcze w 1996 r sprzedawane byly Polonezy, najprawdopodobniej ze starym podszybiem.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Cytat:
2003-12-23 16:11:49, adamus pisze:
Wiadomym jest, ze byly niewielkie ilosci takich Polonezow z kierownica po lewej sprzedawane u nas. Takiego ma MacGavor i Rusty. Ale trwalo to krociutko i od wrzesnia/pazdziernika w sprzedazy byly Poldki z nowym podszybiem i deska.

Moja teza dotyczy Polonezow z kierownica po prawej stronie sprzedawanych w 1994 i pozniej!
W Anglii jeszcze w 1996 r sprzedawane byly Polonezy, najprawdopodobniej ze starym podszybiem.

Pozdrawiam
Adamus


Ten nawet kierownicę miał po polsku .Ale deska na 100% stara.Egzemplarzem był dobrym przejechał 115000,a potem poszedł pod młotek.Jak już jesteśmy przy eksporcie to mam pytanie,czym się różniła Prima z lat 93-96 od Caro????
Jakby ktoś wiedział to niech mi napisze.
Z góry dzięki.Pozdrawaim.
  
 
Odświerzam post ponownie - oto kolejna ciekawostka z Egiptu i treść e-maila jaki otrzymałem :

Otóż rodzice byli w Egipcie i podczas jednej z wycieczek robili kilka zdjęć. Podczas ich przeglądania zwrócił moją uwagę pewien szczegół, nawet duży Właśnie ten PF125 na ulicach Kairu. Zdjęcie jest autentyczne

Życzę na przyszłosć udanych zlotów, tyle powrotów co wyjazdów i szerokiej drogi wszystkim klubowiczom

pozdrawiam
Michał Sergot




  
 
oczywiście zimny łokieć ale klasyk sobie pomyka