Stop jezdzacym Trupom:)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stop jeżdżącym "trupom"
23.07.2004 09:08

/ INTERIA.PL
Ministerstwo Infrastruktury od września zdecydowanie zaostrza przepisy importu używanych samochodów - informuje "Trybuna Śląska".

Tylko w ciągu minionych dwóch miesięcy Polacy sprowadzili rekordową ilość 112 tysięcy 710 aut - na Śląsku prawie 9 tysięcy: "Wiele z nich jest niebezpiecznych, wadliwych, po pożarach, powodziach. Wprowadzimy nowe badania techniczne, które takie samochody zaliczą do odpadów" - wyjaśnia Justyna Bracha z MI.Tama dla importu aut?


Stare jak świat fiesty, kopcące diesle z lat 80., "beemki", pamiętające rozpad muru berlińskiego - takie samochody coraz częściej wyjeżdżają na nasze drogi. Wśród 113 tysięcy sprowadzonych samochodów - jak szacuje Ministerstwo Finansów - większość przekroczyła wiek 10 lat. Wiele z nich już było wcześniej "skasowanych".


[ wiadomość edytowana przez: alan28 dnia 2004-07-23 23:16:55 ]
  
 
jebać golfy
  
 
  
 
qwa czemu jak widziałem że michasmaniak odpowiedział na tem post to już było dla mnie wiadome że o golfach bedzie
  
 
eeej ja wiem ze zazwyczaj sie oplaca przywiezc cos taniego i starszego - to by trzeba podkreslic ja sam jak bylem teraz w szwecji patrzylem na autka - z ich rodzinnego koncernu i stwierdzilem ze chetnie bym sobie cos takiego kupil gdyby to mialo mniejsze silniki np. takiego saba 900 taki kultowy samochod fajna prawie pionowa przednia szyba kanciasty bajer a i tam niedrogi. albo volvo 242 - trojdrzwiowe super ale coz jestem teraz w polsce i smigam swoja mandaryna - czytac polonez kolor czerwono pomaranczowy a plus stoi uszczelka pog glowica padla ;(
  
 
tak czy inaczej pomysł jest dobry i TV powinna nakręcić (tak jak było "4 życie kurczaka") np "3 życie audika" - mniej złomu więcej dobrych i uszanowanych aut
  
 
Ale tam o poldkach też było i to nie bardzo ciekawie napisane, że 10 letni poldek to trup - wypraszam sobie
  
 
mój ma 10 lat a przebieg na 2 lata..
z początkiem września prawdopodobnie pójdzie na hamownie i zobaczymy co mu fabryka dała
dodam że geometrie na przeglądzie badali mi 2 razy bo wyszło idealnie i myśleli że sie maszyna zepsuła..
dodatkowo na jesień idzie znowu do blacharza na poprawki i na konserwacje..
i co jak co może ideał nie jest ale do trupa mu daleko
  
 
Dokladne badanie techniczne do dobry pomysl bo zdazaja sie stare auta w idealnym stanie a prawie nowe w beznadziejnym. Chco wiadomo ze juz lapowki beda znowu. A co sie tyczy szwedzkich autek to ja chcialbym volvo 740 (realnie) a tak pomazyc to C70
  
 
no to w przyzwoitym stanie dasz za takiego tam okolo 7-9 tys koron i bedzie jezdzilo i jezdzilo
  
 
niech zyja FSO polonezy i fiaty 125p!!! pier...c zlomy!!!
  
 
kur........ mój poldek ma już 15 lat i ani kropeczki rdzy (bo był lakierowany 2 m-ce temu ) ale trupem to on też napewno nie jest!!!!! A golfy to dla dresiarzy dobre są
  
 
tak czy inaczej takie kontrole sie przydają.. może coponiektórzy zabiorą sie za remont swoich aut..
  
 
wiecie mi sie zbliza przeglad w moim i wiem ze pewnie bede musial hmmm doplacic bo mi sie nie chce przy nim teraz nic robic musialbym zrobic reczny i chyba wogole poprawic hamulce ale coz zobaczy sie co sie bardziej bedzie oplacac
  
 
no to nic prostrzego jak w wolnej chwili podłubać w aucie..
  
 
Śmieszne... Ibizę rok temu ściągnąłem z Niemiec - 100 euro - stan idealny - Octawia - trzyletnia wuja jest w gorszym...
  
 
takie przypadki są ale pełno jest takich aut które były składane z 3 innych.. i najlepiej to widać na teście zbierzności..
  
 
Cytat:
Octawia - trzyletnia wuja jest w gorszym...



To wujek jakis sadysta - jak trzyletnie auto moze byc w zlym stanie technicznym...kurde nie do pomyslenia.....
  
 
Ja tam uważam że troszke tez i w Polsce trupów jeździ i nie są one sprowadzone z Niemiec
  
 
Cytat:
2004-07-26 20:30:34, trombocyt pisze:
Ja tam uważam że troszke tez i w Polsce trupów jeździ i nie są one sprowadzone z Niemiec



zgadza sie umnie pod dome stoi polonez i to z 2.0 Forda i zastanawiam siem dlaczego jeszce nie zabrano mu dowodu bo to jedna próchnica